نفت برنت به پایین 100 دلار سقوط کرد

نفت برنت به پایین 100 دلار سقوط کرد

قیمت نفت اوایل معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا تحت تاثیر آماری که رشد ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی آمریکا را نشان داد و همچنین نگرانی‌ها از رکود اقتصاد جهانی، کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با 68 سنت معادل 0.7 درصد کاهش، به 98 دلار و 81 سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز سه شنبه هفت دلار و 61 سنت معادل 7.1 درصد سقوط کرد و در 99 دلار و 49 سنت در هر بشکه بسته شد.

 بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 72 سنت معادل 0.8 درصد کاهش، به 95 دلار و 12 سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا شب گذشته با هشت دلار و 25 سنت معادل 7.9 درصد کاهش، در 95 دلار و 84 سنت بسته شد.

قیمت‌های نفت از بالاترین رکوردی که در مارس امسال داشتند، نزول کرده‌اند و از آن زمان، نفت برنت 29 درصد و وست تگزاس اینترمدیت 27 درصد کاهش پیدا کرده است.

سرمایه‌گذاران به دلیل نگرانی از افزایش پرشتاب نرخهای بهره که با هدف مهار تورم صورت می‌گیرد و بیم رکود اقتصادی و آسیب دیدن تقاضا برای نفت را برانگیخته است، قراردادهایشان در بازار نفت را فروختند.

تجدید محدودیتهای جدید سفر برای مقابله با شیوع کووید 19 در چین، از عوامل منفی تاثیرگذار بر فضای بازار بود. شهرهای متعددی در چین که دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین واردکننده نفت در جهان است، محدودیتهای جدیدی را اعمال کرده اند که شامل تعطیلی کسب و کارها و قرنطینه‌های گسترده بوده تا مانع گسترش سویه‌های جدید به شدت مسری کووید 19 شوند.

در این بین، گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به هشتم ژويیه، به میزان حدود 4.8 میلیون بشکه رشد کرده است در حالی که ذخایر بنزین، به میزان سه میلیون بشکه و ذخایر سوختهای دیگر حدود 3.3 میلیون بشکه افزایش داشته است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا رشد تولید و تقاضا برای نفت در سال 2022 همسو با رشد اقتصاد این کشور را پیش بینی کرد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید دوشنبه، هفته جاری گفته بود جو بایدن، ريیس جمهور آمریکا، قرار است در دیدار هفته جاری خود با سران کشورهای منطقه خلیج فارس در عربستان سعودی، درخواست تولید بالاتر نفت از سوی اوپک را مطرح کند.

با این حال، منابع آگاه و کارشناسان صنعتی تردید دارند عربستان سعودی که اکنون 10.5 میلیون بشکه در روز نفت تولید می کند، توانایی افزودن سریع 1.5 میلیون بشکه در روز دیگر به تولیدش داشته باشد. ظرفیت مازاد تولید در اوپک کاهش پیدا کرده و اکثر تولیدکنندگان در نهایت ظرفیت خود نفت تولید می کنند. اوپک روز سه شنبه پیش بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت به میزان 2.7 میلیون بشکه در روز در سال 2023 رشد می‌کند که اندکی کمتر از سال 2022 خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب صعود کرد و به 108.56 واحد رسید که بالاترین رکورد از اکتبر سال 2002 بود. نفت به دلار قیمت گذاری می‌شود و دلار قوی‌تر، این کالا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز

قیمت دلار، سکه و طلا در بازار امروز

بررسی قیمت‌ها در بازار نشان از نوسان محدود بهای ارز و طلا و سکه دارد.

Bartarinha.ir/

پیش بینی مهم از قیمت دلار / توصیه ای جدی به...

پیش بینی مهم از قیمت دلار / توصیه ای جدی به...

بازار ارز در وضعیت آرامی است و پیش‌بینی می‌شور شرایط تغییر چندانی را شاهد نباشد. از این رو سرمایه‌گذاری بر دلار سایر...

Gostaresh.news/
زنگ خطر رکود اقتصادی در آمریکا بلندتر شد

زنگ خطر رکود اقتصادی در آمریکا بلندتر شد

نشریه پولتیکو گزارش داد که آمریکا ممکن است با سیاست بانک مرکزی مبنی بر کنترل تورم، تن به یک رکود و رشد منفی اقتصادی بدهد.

FarsNews.ir/
ایلان ماسک: جنگ چین و تایوان باعث رکود اقتصادی در دنیا می شود

ایلان ماسک: جنگ چین و تایوان باعث رکود اقتصادی در دنیا می شود

ایلان ماسک پیش بینی خود را از رکود آمریکا ارايه داده و بیان کرد: رکود جهانی نیز یک احتمال است. وی با اشاره به وضعیت...

Borna.news/
رکود اقتصادی چین با ژاپن برابر می‌شود؟

رکود اقتصادی چین با ژاپن برابر می‌شود؟

پایگاه خبری ایالات متحده روز سه شنبه در گزارشی اقتصاد چین را با ژاپن مقایسه کرده و می نویسد شماری از اقتصاددانان بر...

Borna.news/
اختلال در عرضه گاز اروپا را با رکود اقتصادی روبه‌رو می‌کند

اختلال در عرضه گاز اروپا را با رکود اقتصادی روبه‌رو می‌کند

ایلنا: ريیس صندوق بین‌المللی پول نسبت به ایجاد رکود اقتصادی در بسیاری از کشورهای اروپایی به‌دنبال اختلال در عرضه گاز طبیعی هشدار داد.

Ilna.ir/
احتمال سقوط قیمت نفت به 45 دلار

احتمال سقوط قیمت نفت به 45 دلار

تحلیل گران سیتی پیش‌بینی کردند که اگر رکود اقتصاد جهانی به تقاضا ضربه بزند، نفت خام می‌تواند کاهش یابد.

Borna.news/
قیمت دلار در صرافی ملی اعلام شد / 16 تیر

قیمت دلار در صرافی ملی اعلام شد / 16 تیر

قیمت دلار و یورو برای تاریخ 16 تیر ماه 1401 اعلام شد. قیمت خرید دلار و یورو در صرافی ملی به ترتیب 27578 و 27855 تومان ا...

Gostaresh.news/
قیمت دلار؛ از کانال 27 تا محدوده 30 هزار تومان/ عرضه ارز زیاد شد

قیمت دلار؛ از کانال 27 تا محدوده 30 هزار تومان/ عرضه ارز زیاد شد

در شرایطی که در روزهای گذشته نرخ ارز در بازار غیررسمی با افزایش مواجه شده بود، امروز این روند با تغییر همراه شده و در حال حاضر نرخ دلار مسافری در کانال 27 و نرخ دلار توافقی نیز در کانال های 29 و 30 هز...

Tabnak.ir/
سیگنال‌ برجامی برای قیمت دلار؛ برای اولین بار نرخ رسمی تعیین کننده جهت بازار شد

سیگنال‌ برجامی برای قیمت دلار؛ برای اولین بار نرخ رسمی تعیین کننده...

پس از انتشار سیگنال‌هایی در زمینه از سرگیری تماس‌های برجامی میان طرفین این قرارداد، از ساعات پایانی روز گذشته نرخ دلار در معاملات آزاد بازار تهران تحرکات کاهشی جدیدی را از خود به ثبت رساند.

Tabnak.ir/
پیش بینی آمریکا از احتمال افزایش 40 درصدی قیمت نفت

پیش بینی آمریکا از احتمال افزایش 40 درصدی قیمت نفت

یک مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که اگر سقف قیمت پیشنهادی نفت روسیه پذیرفته نشود، قیمت جهانی می‌تواند با 40...

Borna.news/

شیب ملایم افزایش قیمت نفت

تلاش گروه 7 برای کاهش قیمت نفت روسیه

تلاش گروه 7 برای کاهش قیمت نفت روسیه

کشورهای صنعتی گروه 7 به بررسی راه‌های محدود کردن درآمدهای نفتی عظیم روسیه ادامه می‌دهند که شامل ممنوعیت همه خدماتی است...

Borna.news/
قیمت نفت در شیب نزولی افتاد

قیمت نفت در شیب نزولی افتاد

قیمت نفت در معاملات آسیایی روز جمعه تحت تاثیر نگرانیهای رکودی که جو بازار را بدبین کرده است، کاهش پیدا کرد.

Isna.ir/
ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ برنامه ریشه کنی 5 بیماری مشترک انسان و دام اجرا می شود رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! ده خبر مهم برای بورس فردا دوشنبه 24 مرداد | خبری مهم برای خریداران خودرو از بورس کالا سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد قیمت این پنیر، 215 هزار تومان ناقابل! همه خودروهای وارداتی و داخلی در بورس کالا عرضه شوند شرایط تجمیع کارت‌های بانکی/ بانک مرکزی موافق تجمیع کارت‌هاست؟ خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت تامین خودروهای جایگزین سمند و تیبا با واردات خوردن صبحانه هم لاکچری شد/ قیمت این پنیر 215 هزار تومان ناقابل! خبرهای جدید از پرداخت سود سهام عدالت | سجامی شدن این افراد رایگان شد منطقی‌تر شدن قیمت‌گذاری عرضه‌های اولیه با تربیت کارشناسان ارزش‌گذاری بلومبرگ: کمبود سس گوجه‌فرنگی و کچاپ در آمریکا به دلیل خشکسالی و هزینه بالای سوخت 3 فاکتور مهم برای رشد بورس/ بانکی‌ها از مدار حقیقی‌ها خارج شدند درخواست انجمن شرکت‌های ریلی برای شفاف‌سازی آمارهای بخش حمل و نقل کدام نماد پالایشی بیشترین بازدهی را در یکساله... مزایده 259 سازمان اموال تملیکی برگزار می شود نشست مدیر عامل شرکت نفت سپاهان با نمایندگان عاملان پخش روغن موتور