بورس بر مدار صعود / نمادهای تاثیرگذار معرفی شد +...

بورس بر مدار صعود / نمادهای تاثیرگذار معرفی شد +...

بورس در معاملات 28 فروردین ماه 1402 با رشد 14219 واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال...

بورس  بهار سال جدید را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را داده است. فروردین ماه اما روند بازار و شاخص کل صعودی شد و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. هر چند خبرهای حاشیه ای هم در زمینه سیاست و هم موصبات دولت همچنان اثربخش و تاثیرگذار بر روند معاملات است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات سومین روز هفته را با رشد آغاز کرد در ادامه این حجم از رشد افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش 8 هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی وغدیر، شبندر، فارس، وبلمت، حکشتی، فملی و وامید با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس 28 فروردین 1402

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  رشد افزایشی شد تا با رشد 11417 واحدی به 731 هزار و 157 واحدی رضایت دهد.

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد 21 هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز 84,254,264.324 میلیارد ریال، ارزش معاملات 148,429.932 میلیارد ریال و حجم معاملات 21.946 میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز مارون، خاور، وسپهر، انتخاب، هرمز، شگویا و صبا هستند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد