فارس من| مطالبه توقف تولید پوشال کولر بی‌کیفیت برای صرفه‌جویی در برق

فارس من| مطالبه توقف تولید پوشال کولر بی‌کیفیت برای صرفه‌جویی در برق

مخاطبان خبرگزاری فارس عنوان کرده‌اند با توجه به اینکه تولید پوشال بی‌کیفیت و کم‌حجم و استفاده از آن موجب هدررفت انرژی می‌شود لذا باید از تولید بی‌کیفیت این کالا جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویشی با عنوان «از ورود پوشال بی‌کیفیت کولر به بازار جلوگیری شود» عنوان کرده‌اند که در سال‌های گذشته تولید‌کنندگان پوشال کولر برای اینکه سود بیشتری کسب کنند اقدام به سبک‌سازی پوشال کولر کرده‌اند و به عبارتی حجم آن را کم کرده‌اند.

مخاطبان خبرگزاری فارس عنوان کردند که کاهش حجم پوشال موجب هدر رفت انرژی می‌شود.

براین اساس مخاطبان خبرگزاری فارس خواستار شدند تا به این موضوع رسیدگی شود و برای تولید‌کنندگان این کالا استاندارد در نظر گرفته شود تا در صورت تخلف با آنها برخورد شود.

به گزارش فارس، پوشال کولر وسیله‌ای جهت استفاده در بدنه کولرهای آبی به منظور حفظ رطوبت لازم در هنگام عبور هوا از میان‌ آن‌ها و پایین آوردن دمای هوا، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پوشال از چوپ ساخته می‌شود و چوب هم به دلیل متخلل بودن و داشتن ساختمان فیبری می‌تواند آب را به خوبی در خود نگه دارد.

‌قیمت پوشال‌های موجود در بازار بطور متوسط بین 90 تا 120 هزار تومان است‌، اما همانطور که مخاطبان خبرگزاری فارس عنوان کرده‌اند در چند سال گذشته از حجم پوشال‌های تولیدی به شدت کاسته شده است، بنابراین ضروری است نهادهای متولی از قبیل سازمان حمایت و سازمان استاندارد به این موضوع رسیدگی کنند و در صورتی که تولید‌کنندگان استانداردهای تعیین شده برای این کالا رعایت نمی‌کنند برخورد لازم با آنها صورت گیرد.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد