اطلاعیه شهر فرودگاهی امام‌ خمینی (ره) درباره اجاره دفاتر حمل بار

اطلاعیه شهر فرودگاهی امام‌ خمینی (ره) درباره اجاره دفاتر حمل بار

شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در اطلاعیه‌ای درباره بهای اجاره دفاتر حمل بار در این منطقه توضیحاتی را ارايه داد.

به گزارش خبرگزاری برنا، در پی انتشار خبری با مضمون افزایش اجاره بهای دفتر در شهر فرودگاهی در کانال‌ها و برخی رسانه‌های خبری، دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل‌ شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با انتشار توضیحاتی اعلام کرد: درخواست‌های متعدد متقاضیان اجاره دفتر در حوزه حمل بار و ایجاد رقابت، دفتر بازرگانی را بر آن داشت تا واگذاری یک باب دفتر را از طریق فراخوان عمومی در اسفندماه 1401 به مزایده بگذارد.

این اطلاعیه می‌افزاید: بر همین اساس، پیشنهادات ارایه شده در فراخوان، موجب کشف قیمت و ارزیابی مجدد دفاتر مزبور توسط کارشناس رسمی دادگستری شد؛ با توجه به نتایج حاصل از قیمت‌های فراخوان، شناسایی و تحقق درآمدهای واقعی محل‌های مذکور محقق شد که متاسفانه برخی شرکت‌ها خارج از بحث رقابت و احتمالا با ارتباطات نامتعارف، سال‌های سال دفاتر حمل بار را به قیمت‌های بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی اجاره و بعضا به اشخاص ثالث واگذار می‌کردند که این موضوع توسط دایره حقوقی این شرکت در دست بررسی و پیگیری است.

این اطلاعیه می‌افزاید: بر این اساس مقایسه قیمت کشف شده و واقعی با قیمت‌های قبلی اصلا صحیح نیست.

در ادامه این اطلاعیه توضیح داده شده است: هم اکنون تعداد 30 شرکت متقاضی در لیست انتظار هستند که سالها اجازه ورود به چرخه رقابت نداشتند. شهر فرودگاهی در حال ایجاد رقابت ‌و خارج کردن اجاره از حالت انحصاری نامتعارف قبلی است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد