صلاحیت «سلاح ورزی» برای حضور مجدد در انتخابات اتاق بازرگانی رد شد

صلاحیت «سلاح ورزی» برای حضور مجدد در انتخابات اتاق بازرگانی رد شد

ريیس انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ایران ضمن اعلام اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده برای حضور در انتخابات ریاست اتاق بازرگانی، از رد صلاحیت حسین سلاح ورزی خبرداد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، حسین میرمحمدصادقی ريیس انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه‌ای به دبیر نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران، اسامی 13 نفر از نامزدهای تایید صلاحیت‌شده برای انتخابات ریاست اتاق بازرگانی ایران (در اسفند 1402) را اعلام کرد.

بر اساس این نامه، احد عظیم‌زاده اسفنجانی، محمود تهی‌دست، قاسم کریمی، جعفر نیکزاد، محمد تولایی، امیرعادل طاهرخانی، فرج‌الله معماری، قدیر قیافه، سیدمصطفی موسوی، عبدالله مهاجردارابی، حمیدرضا صالحی‌سلمی، علی فرشادپور و علی‌اکبر عبدالملکی به عنوان نامزدهای تایید صلاحیت شده برای انتخابات ریاست اتاق ایران معرفی شدند.

همچنین در این نامه اعلام شد که صلاحیت سلاح‌ورزی برای شرکت در انتخابات مجدد ریاست اتاق بازرگانی رد شده است و نامزدی صمد حسن‌زاده، حسین پیرموذن، خورشید گزدرازی، محسن بهرامی‌ ارض‌اقدس و محمدرضا بهرامن منوط به اخذ تعهد مبنی بر رعایت قوانین و مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بلامانع اعلام کرده است.

در نامه حسین میرمحمد صادقی ريیس انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق ایران خطاب به رمضانی مسيول دبیرخانه انجمن نظارت بر دهمین دوره انتخابات اتاق ایران آمده است: پیرو نامه شماره 102/ الف ن / د مورخ 1402.9.25 این انجمن به جنابعالی، نامه اخیرالوصول از ريیس مرکز احراز و تعیین صلاحیت واجا که چند ساعت پس از نامه معاون حفاظت کارکنان حراست وزارت صمت به این انجمن واصل شده است، ضمن بلامانع اعلام کردن نامزدی 13 نفر به اسامی احد عظیم‌زاده اسفنجانی، محمود تهی‌دست، قاسم کریمی، جعفر نیکزاد، محمد تولایی، امیرعادل طاهرخانی، فرج‌الله معماری، قدیر قیافه، سیدمصطفی موسوی، عبدالله مهاجردارابی، حمیدرضا صالحی‌سلمی، علی فرشادپور و علی‌اکبر عبدالملکی، با نامزدی حسین سلاح‌ورزی مخالفت و نامزدی صمد حسن‌زاده، حسین پیرموذن، خورشید گزدرازی، محسن بهرامی ارض‌اقدس و محمدرضا بهرامن را «منوط به اخذ تعهد مبنی بر رعایت قوانین و مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران» بلامانع اعلام کرده است. لطفا مراتب را به نامبردگان اعلام و این انجمن را از نتیجه مطلع فرمایید.

به گزارش فارس، انتخابات هیات ريیسه اتاق بازرگانی ایران در 28 خرداد امسال برگزار شد که در این انتخابات «حسین سلاح ورزی» در حالی که صلاحیتش از سوی مراجع ذیصلاح رد شده بود، در انتخابات شرکت و به عنوان ريیس اتاق بازرگانی ایران انتخاب شد.

اما پس از 4 ماه تاخیر با توجه به انتقادات فراوان نسبت به انتخاب سلاح ورزی، جلسه نهایی شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران در مورخ اول آبان ماه با حضور وزیر صمت، وزیر اقتصاد، وزیر جهاد کشاورزی، ريیس سازمان ملی استاندارد و سه نفر از اعضای اتاق بازرگانی برگزار شد و در نهایت با رای شورا نامبرده از ریاست اتاق بازرگانی برکنار شد.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد