اجرای سهام عدالت با آیین نامه گذشته تا اطلاع ثانوی

اجرای سهام عدالت با آیین نامه گذشته تا اطلاع ثانوی

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: قرار شد فعلا با آیین‌نامه قبلی سهام عدالت کار‌ها اداره شود و برخی از موضوعات مهم که ابهام وجود داشت از جمله اینکه انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری چگونه برگزار شود و اعضای کارگروه چقدر اختیار قانونی داشته باشد.

بورس نیوز: محسن علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس درخصوص آخرین خبر‌ها از اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت اظهار کرد: در مورد اساسنامه شرکت‌های سهام عدالت و معرفی نمایندگان شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای مجامع عمومی شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت تصمیم‌گیری شد.

وی افزود: قبلا برای برگزاری انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت این محدودیت وجود داشت که آیا انتخابات به صورت حضوری یا الکترونیکی باشد که در شورای عالی بورس مصوب شد اساسنامه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اصلاح شود.

علیزاده ادامه داد: همچنین کارگروهی تشکیل شد که به نمایندگی از سهامداران عدالت در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بتوانند در انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌پذیر حضور پیدا کنند. همچنین تا زمانی که انتخابات خود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برگزار شود و هیات مدیره انتخابی تایید صلاحیت شوند تا آن زمان نمایندگانی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بتوانند در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر معرفی شوند و در انتخابات حضور پیدا کنند و قرار شد این کارگروه تا پایان دی‌ماه 1401 به کار خود ادامه دهد و بعد از آن زمینه‌های لازم برای برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و شرکت‌های تعاونی سهام عدالت شهرستانی و کانون ملی شرکت‌های سرمایه‌گذاری برگزار شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در مورد اصلاح آیین‌نامه اجرایی سهام عدالت گفت: قرار شد فعلا با آیین‌نامه قبلی سهام عدالت کار‌ها اداره شود و برخی از موضوعات مهم که ابهام وجود داشت از جمله اینکه انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری چگونه برگزار شود و اعضای کارگروه چقدر اختیار قانونی داشته باشد. همچنین اختیار قانونی به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی داده شود.

علیزاده افزود: قرار شد یک کمیته تخصصی هر هفته جلسه داشته باشد و مسايل شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را بررسی کنند. در هفته قبل برخی از اعضای حضور نداشتند و جلسه برگزار نشد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس اظهار داشت: نمایندگان شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت و نماینده سازمان خصوصی‌سازی و یک عضو حقیقی از شورای عالی بورس به تناسب موضوعات در این کارگروه حضور پیدا می‌کنند و مسايل سهام عدالت را پیگیری می‌کنند.

ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور یارانه مرداد نقدی است؟ اما و اگرهای واگذاری شرکت های خودرو سازی رکورد تاریخی بالاترین نرخ تورم در دولت ريیسی