سایپا دیگر پرایدساز نیست

سایپا دیگر پرایدساز نیست

گروه خودروسازی سایپا با توقف تولید پراید، طراحی و عرضه خودروی‌ ملی شاهین و برنامه‌ریزی برای تولید خودروهای جدید، درصدد است تا اعتماد از دست رفته در صنعت خودرو را برگرداند و نگاه مردم را نسبت به خودروهای تولید داخل تغییر دهد، این بخشی از صحبت های مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران در بازدید از سایپا و دیدار با مدیران ارشد این گروه خودروسازی بود.

سایپانیوز: گروه خودروسازی سایپا با توقف تولید پراید، طراحی و عرضه خودروی‌ ملی شاهین و برنامه‌ریزی برای تولید خودروهای جدید، درصدد است تا اعتماد از دست رفته در صنعت خودرو را برگرداند و نگاه مردم را نسبت به خودروهای تولید داخل تغییر دهد، این بخشی از صحبت های مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران در بازدید از سایپا و دیدار با مدیران ارشد این گروه خودروسازی بود.

رستم قاسمی، پس از بازدید از مرکز تحقیقات سایپا و خط تولید خودرو شاهین و نیز جلسه با مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا، روندی که این مجموعه در سخت ترین دوران تحریم و شیوع ویروس کرونا طی کرده است را قابل قبول توصیف کرد و افزود: اعتماد عمومی نسبت به صنعت خودرو کاهش یافته و نمی توان آن را نفی کرد؛ بدین جهت ضرورت دارد همه بخش های صنعت خودرو برای جلب نظر و اعتماد مردم همکاری کنند.

وی با بیان اینکه تحول و تغییر در گروه خودروسازی سایپا اتفاق افتاده است، تصریح کرد: وضعیت گروه خودروسازی سایپا امیدوار کننده است، چرا که با برنامه‌های توسعه ای و تولید محصولات جدید، این مجموعه در مسیر جدیدی قرار گرفته است.

قاسمی اظهار داشت: گروه خودروسازی سایپا آینده خوبی دارد چرا که به زودی محصولات جدیدی وارد بازار خواهد کرد.

مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: سردار شهید سلیمانی همیشه می‌گفتند ما باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم، امروز شاهد هستیم که مجموعه سایپا هم با بهره گیری از توان و علم مهندسان جوان ایرانی، تحریم ها را به فرصت تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: تحریم کنندگان منتظر بودند که بعد از تحریم همه جانبه صنعت خودرو، خطوط تولید شرکت‌های خودروسازی متوقف و تعطیل شوند، ولی دقیقا عکس این موضوع اتفاق افتاد و طی این مدت ما شاهد ارتقاء کیفیت، افزایش تولید، طراحی محصولات جدید در صنعت خودرو و به ویژه گروه خودروسازی سایپا باشیم.

تغییر فکری مردم نسبت به صنعت خودرو

قاسمی تاکید کرد: با توجه به دستاوردهایی که گروه خودروسازی سایپا داشته است، ضمن قدردانی از کارگران، مهندسان و مدیران این شرکت، این امید را به مردم عزیز می‌دهم که با عرضه محصولات جدید سایپا به بازار، صنعت خودرو ریل‌گذاری خود را تغییر خواهد داد.

وی با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا دیگر پرایدساز نیست، اظهار داشت: صنعت خودرو سال‌ها به خاطر خودروی پراید مورد انتقاد قرار گرفت و حالا که تولید این خودرو متوقف و خودروی ملی شاهین به بازار عرضه شده است، می‌توان آینده بسیار بهتری را برای صنعت خودرو متصور بود.

مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: همکاری صنعت خودرو با نیروهای مسلح و صنایع دفاع به ارتقاء این صنعت کمک قابل توجهی خواهد کرد و می‌تواند میزان وابستگی شرکت های خودروسازی به خودروسازان و قطعه سازان خارجی را کاهش دهد.

قاسمی اظهار داشت: 15 چالش اصلی در کشور شناسایی شده که یکی از آنها صنعت خودرو است، بر این اساس و با توجه به اثرگذار بودن خودرو در بین خانواده‌ها ضرورت دارد با هوشمندی، مشکلات رفع شود.

داخلی سازی 40 قطعه در صنعت خودرو

سید جواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز درباره همکاری این مجموعه صنعتی با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و طرح های مشترکی که در حال اجرا است، گفت: خوشبختانه در دو سال اخیر، همکاری های خوبی با وزارت دفاع و مجموعه نیروی هوا فضای سپاه در زمینه تولید قطعات "های‌تک" صنعت خودرو آغاز شده است و در این حوزه توانسته ایم به داخلی سازی تعداد زیادی از قطعات دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: یکی از موفقیت هایی که در حوزه یاد شده و در سخت شرایط تحریمی به دست آمده، داخلی سازی 40 قطعه بوده است؛ این امر سبب شده میزان وابستگی به واردات قطعات بیش از 30 درصد کاهش پیدا کند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه برای اولین بار پروژه های خاص در صنعت خودرو با برخی از زیرمجموعه های سپاه در حال اجراست، گفت: امیدوارم پروژه های تعریف شده به سرعت به نتیجه برسد.

وی با اشاره به حضور مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران در گروه خودروسازی سایپا، اظهارداشت: امیدوارم با حضور و حمایت‌های آقای قاسمی، پروژه های مشترک با سرعت بیشتری انجام شود و روز به روز میزان وابستگی به شرکت ها و قطعه سازان خارجی کاهش پیدا کند.

local_offerبرچسب‌ها:
ما صنعت خودروسازی نداریم

ما صنعت خودروسازی نداریم

معاون علمی و فناوری ريیس جمهوری با بیان اینکه تا زمانی که طراحی‌های صنعت خودرو در داخل انجام نشود ما صاحب صنعت خودروسازی نیستیم، از آغاز پروژه‌هایی برای طراحی خودرو با شرکت‌های خودروساز خبر داد.

TejaratNews.com/
نحوه ورود سپاه به صنعت خودروسازی

نحوه ورود سپاه به صنعت خودروسازی

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در یادداشتی که خبرگزاری میزان منتشر کرده، نوشت: در حوزه تولید موشک و پهپاد، فناوری‌های روز دنیا در اختیار ماست و همگی هم نتیجه کار بومی خودمان بوده است.

Bartarinha.ir/
ورود متخصصان سپاه به صنعت خودروسازی

ورود متخصصان سپاه به صنعت خودروسازی

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه تجربیات تحقیقاتی‌مان را به خودروسازان منتقل خواهیم کرد ، گفت: شاید در بعضی از موارد نیاز به ورود فیزیکی ما نباشد و فقط تجربیات و اطلاعات خود را منتقل کنیم.

Bartarinha.ir/
اختصاص یک میلیارد دلار به صنعت خودروسازی توسط صندوق توسعه ملی

اختصاص یک میلیارد دلار به صنعت خودروسازی توسط صندوق توسعه ملی

مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: یک میلیارد دلار تسهیلات ارزی از محل این صندوق به صنعت خودروسازی کشور اختصاص داد تا بتوان تولید داخلی را رونق داد و با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان قطعات را در داخل کش...

TejaratNews.com/
گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...