افزایش نگرانی‌ها نسبت به آینده لندن

افزایش نگرانی‌ها نسبت به آینده لندن

در یک نظرسنجی که توسط بانک لویدز لندن انجام شده، مدیران موسسات مالی نسبت به آینده این شهر به عنوان مرکز فعالیت‌های مالی بین المللی ابراز تردید و نگرانی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از سیتی، در یک نظرسنجی از مدیران موسسات مالی در لندن که توسط بانک لویدز انجام شده، بسیاری از آنها نسبت به آینده پایتخت انگلیس به عنوان مرکز فعالیت‌های مالی بین‌المللی ابراز نگرانی کرده‌اند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که 64 درصد مدیران موسسات مالی بر این باورند که جایگاه این شهر به عنوان مرکز فعالیت‌های مالی نسبت به شهرهای رقیب بدتر خواهد شد. شهر لندن سال‌هاست که به عنوان یکی از کانون‌های اصلی فعالیت‌های مالی در جهان به‌شمار می‌رود و بانک مرکزی انگلیس و بورس لندن هم در این شهر واقع شده است.

لیزا فرانسیس، یکی از مدیران بانک لویدز، می‌گوید: جایگاه لندن به عنوان مرکز فعالیت‌های مالی در جهان در حال تنزل است.

درواقع حس اطمینان به لندن به عنوان مرکز مبادلات مالی به شکلی بحرانی در حال کاهش است و بسیاری از شرکت‌ها حتی از قرار گرفتن در فهرست مبادلاتی بورس لندن خودداری کرده و به سمت بورس‌های رقیب رفته‌اند. به عنوان مثال شرکت تولید تراشه‌های الکترونیکی "آرم" انگلیس توانسته با موفقیت وارد بورس نیویورک شود.

یک چهارم شرکت‌کنندگان در نظرسنجی بانک لویدز هم اعلام کرده‌اند ترجیح می‌دهند در صورتی که جایگاه لندن به عنوان مرکز فعالیت‌های مالی بین‌المللی تنزل پیدا کند، به یک شهر دیگر نقل مکان کنند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد