مجوز بدهید برای ساخت نیروگاه سرمایه‌گذاری کنیم

مجوز بدهید برای ساخت نیروگاه سرمایه‌گذاری کنیم

معاون طرح و برنامه وزارت صمت در نامه‌ای به وزارت نیرو درخواست کرده که در اسرع وقت، مجوز احداث برای 13 شرکتی که در مجموع آماده ایجاد نیروگاه‌هایی با ظرفیت بیش از 10 هزار و 500 مگاوات هستند صادر کند.

خبرگزاری ایسنا: معاون طرح و برنامه وزارت صمت در نامه‌ای به وزارت نیرو درخواست کرده که در اسرع وقت، مجوز احداث برای 13 شرکتی که در مجموع آماده ایجاد نیروگاه‌هایی با ظرفیت بیش از 10 هزار و 500 مگاوات هستند صادر کند.

سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در نامه‌ای به معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته مبنی بر کمک به ارتقای تولید برق پایدار و اعلام آمادگی وزارت صمت جهت سرمایه گذاری در حوزه نیروگاهی در قالب طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر و با توجه به اعلام آمادگی سازمان ایمیدرو، درخواست کرده که این معاونت دستور دهد در اسرع وقت، نسبت به صدور مجوز احداث برای شرکت‌های ذیل از سوی آن وزارتخانه اقدام و نتیجه به شرکت‌های سرمایه گذار اعلام شود.

بر اساس این نامه درصورت صدور مجوز از سوی وزارت نیرو، بخش صنعت نیروگاه‌های جدید در مناطق مختلف کشور با ظرفیت 10 هزار و 536 مگاوات احداث خواهد کرد. به عبارت دقیق‌تر 13 پروژه در نقاط مختلف کشور، با مشارکت و همکاری 12 سرمایه‌ گذار از بخش‌های صنایع معدنی به علاوه سازمان تعریف شده که با صدور مجوز از سوی وزارت نیرو، در مجموع حدود 10 هزار و 536 مگاوات ظرفیت تولید به شبکه برق کشور اضافه خواهد شد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی تولید و تجارت (شاتا)، سعید زرندی همچنین تامین برق مطمين، مستمر و پایدار صنایع انرژی‌بر و شهرک‌های صنعتی و افزایش بهره‌وری و کاهش شدت انرژی در بخش صنعت و معدن، باتوجه‌به آمادگی بنگاه‌ها برای سرمایه‌گذاری در احداث نیروگاه را از اهداف این طرح عنوان کرده است.

پیگیری از این معاونت نیز حاکی از این است که ایجاد این نیروگاه‌ها برای مصرف صنایع خواهد بود، اما مازاد آن می‌تواند در اختیار شبکه توزیع قرار گیرد. البته تاکید معاونت طرح و برنامه در این زمینه بر تعریف یک مدل اقتصادی مطلوب، بر سرمایه‌گذاری بخش صنعت در زمینه ساخت نیروگاه‌ها و به عبارت دقیق‌تر تعریف اقتصادی از خرید برق مازاد از نیروگاه‌های بخش خصوصی است.

local_offerبرچسب‌ها:
نقص فنی نیروگاه اتمی بوشهر را خاموش کرد

نقص فنی نیروگاه اتمی بوشهر را خاموش کرد

نیروگاه اتمی بوشهر به دلیل نقص فنی به طور موقت خاموش و از شبکه سراسری برق خارج شده است.

TejaratNews.com/
علت قطعی برق کشور چیست؟/خاموشی تا آخر هفته ادامه دارد

علت قطعی برق کشور چیست؟/خاموشی تا آخر هفته ادامه دارد

طبق برنامه و جدول خاموشی منتشر شده از سوی شرکت توانیر، آخرین ساعت اعلامی برای قطع مناطق پایتخت ساعت 20-22 است اما روز پیش برق تقریبا در کل کشور و ساعات طولانی قطع شده بود. علت این قطعی چیست و تا کی اد...

TejaratNews.com/
آیا امروز قطعی برق داریم؟

آیا امروز قطعی برق داریم؟

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: با وجود اینکه پیش‌بینی می‌شود مصرف برق از مرز 50 هزار مگاوات گذر کند، ولی خوشبختانه قطعی برق نخواهیم داشت.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت برق برای مشترکان پرمصرف

افزایش قیمت برق برای مشترکان پرمصرف

مدیرعامل توانیر از افزایش 33 درصدی قیمت برق برای مشترکان پرمصرف که تا اردیبهشت مصرف خود را کاهش ندهند، خبر داد.

TejaratNews.com/
جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق

جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق

حادثه در خاک عراق رخ داد و باتوجه به اینکه خارج از مرز ایران بوده هیچ آسیبی به تاسیساتی ایرانی وارد نکرده است.خط مذکور در حال حاضر قطع است و تا رفع کامل این مشکل نمی‌توان این خط را مجددا وارد مدار کرد...

Bartarinha.ir/
مزارع رمزارز خارجی عامل قطع برق هستند؟

مزارع رمزارز خارجی عامل قطع برق هستند؟

مجیدرضا حریری، رییس اتاق ایران و چین گفته بود که به جز چین کشورهای هند، ترکیه و لهستان هم در ایران رمزارز استخراج می‌کنند. در عین اینکه دلیل خاموشی‌های اخیر، استخراج رمزارز نمی‌تواند باشد.

TejaratNews.com/
ببینید چه کسی برق رو قطع کرد!

ببینید چه کسی برق رو قطع کرد!

استخراج بی‌رویه از مزرعه های رمز ارز که به عنوان یکی از مهمترین عوامل خاموشی های اخیر در کشور معرفی می‌شود، سوژه کارتونی از محمدرضا ثقفی در صفحه طنز شهرونگ شد.

Bartarinha.ir/
علت قطع برق بدون اطلاع قبلی چه بود؟

علت قطع برق بدون اطلاع قبلی چه بود؟

تاخیر در تکمیل تعمیرات نیروگاه‌ 1000 مگاواتی بوشهر و 3500 مگاوات از نیروگاه‌های حرارتی، عامل قطعی بی خبر برق در انتهای اردیبهشت ماه بود.

TejaratNews.com/
اتصال برق نیروگاه عسلویه به شبکه سراسری

اتصال برق نیروگاه عسلویه به شبکه سراسری

همه تجهیزات بیرونی و بخش اعظم تابلوهای انتقال ازسوی شرکت‌های معتبر داخلی کشور طراحی و ساخته شده و نقش عظیمی در پایداری شبکه برق کشور خواهد داشت.

Bartarinha.ir/
نیروگاه‌ها به اندازه نیاز، برق تولید می‌کنند

نیروگاه‌ها به اندازه نیاز، برق تولید می‌کنند

ريیس ستاد مدیرت سوخت نیروگاه‌ها با بیان اینکه نیروگاه‌های ما توان تولید 2 برابر ظرفیت برق را در کشور دارند، گفت: ظرفیت نیروگاه‌های ما کامل است و به اندازه نیاز مصرف، برق تولید می‌شود.

TejaratNews.com/
تعرفه برق در ساعات اوج مصرف دو برابر می‌شود

تعرفه برق در ساعات اوج مصرف دو برابر می‌شود

مدیر کل روابط بین الملل توانیر گفت: ساعت اوج مصرف برق از ساعت 13 تا 17 است که در این ساعات نحوه محاسبه برق بیش از 2 برابر است.

Bartarinha.ir/

قطعی برق، آب استان البرز را قطع کرد / کدام مناطق آب ندارند؟

کرونا به نیروگاه‌های برق هم رسید

عرضه اولیه یک نیروگاه در بورس

عرضه اولیه یک نیروگاه در بورس

شرکت تولید نیروی برق آبادان با نماد «آبادا» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

TejaratNews.com/
علت قطع برق امروز در تهران چیست؟

علت قطع برق امروز در تهران چیست؟

سخنگوی صنعت برق باتوجه به قطعی برق در مناطق مختلف تهران طی ساعت‌های امروز گفت: خاموشی‌های اضطراری ناشی از محدودیت سوخت نیروگاه‌ها در کشور است و این اقدام در جهت پایدار نگهداشتن شبکه برق بسیار ضروری اس...

TejaratNews.com/
قیمت اجاره و فروش مسکن در اهواز + جدول خودرو زیر 400میلیون در بازار چی بخریم؟ هشدار کلاهبرداری به اسم ایران خودرو مجمع "وملل" برگزار نشد پیشتازی سهام شرکت های کوچک در نخستین ماه تابستان باز پس‌گیری قله 2500 دلار برای آلومینیوم قیمت پایه وکیوم باتوم در نیمه اول مرداد اعلام شد قیمت پایه فرآورده‌های نفتی ویژه داخلی در نیمه اول مردادماه سال جاری نرخ گذاری دستوری، بالاترین ریسک تهدیدکننده معاملات بازار است مهم‌ترین سیگنال‌های کدال امروز 3 مرداد / سود نقدی 45 تومانی بورس به سهامدارانش ارز دولتی 33 قلم دارو حذف شد "فتوسا" تصمیمات مجمع را به ثبت رساند تصمیمات مجمع عمومی "قاسم" ثبت شد "سفار" تصمیمات مجمع عمومی عادی را ثبت کرد صورت سود و زیان میاندوره ای "کاذر" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "ساوه" ثبت تصمیمات مجمع "زنگان" "دحاوی" هم صورت مالی میاندوره‌ای منتشر کرد "قرن" صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم؟ رونمایی کمپانی «کیا» از مدل پیشرفته اسپورتیج مرغ 100هزار تومانی؛ از شایعه تا واقعیت ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد پیش‌بینی قیمت طلا امروز 3 مرداد + آخرین قیمت طلا و سکه روزهای خوب ارزهای دیجیتالی در راهند؟ سهم خوزستان از اقتصاد ایران پیش‌بینی قیمت دلار امروز 3 مرداد + آخرین قیمت سیگنال‌های مثبت به بازار سهام / بورس به کدام جهت حرکت می‌کند؟ از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟ ريیس بنیاد مسکن بر اثر کرونا درگذشت ريیس بنیاد مسکن بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت قیمت‌گذاری دستوری ، عامل نابودی صنعت برق آب خوزستان به کویت صادر می‌شود؟ مصوبه نرخ 6400 تومان برای شیرخام اجرایی شد؟ مناطق ارزان کرج برای اجاره‌نشینی کدامند؟ / اندیشه ارزان‌تر است یا گوهردشت؟ امروز هر کیسه سیمان چند قیمت خورد؟ پیش‌بینی تورم افسارگسیخته در دولت ريیسی قیمت سکه طرح قدیم به 10400000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/2 چگونه مالیات عایدی مسکن محاسبه می‌شود؟ احتمال گرانی نرخ شیرخام در روزهای آینده قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی دلار در بازار آزاد پیش‌بینی قیمت طلا فردا سوم مرداد بیسکوییت و شکلات هم گران شد آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی پیش‌بینی بورس بعد از تعطیلات / فشار فروش در بازار بعد از تعطیلات موقتی است ظرفیت «دیوار» برای کسب و کار‌های کوچک بازگشت عقلانیت به معاملات در بازار سرمایه رمز ارزی که به ماه پرتاب شد توانمندی فولاد مبارکه برای صادرات اسلب گاز ترش/ بی‌اثر بودن تحریم‌ها نتیجه خودکفایی کشور است تنور داغ معاملات بورس در نخستین ماه تابستان

در حال بارگیری...