فارس من| مطالبه تخصیص دینار به جای دلار به همه زايران اربعین

فارس من| مطالبه تخصیص دینار به جای دلار به همه زايران اربعین

تخصیص ارز مسافرتی دینار به زايران عتبات و اربعین از موضوعاتی است که مخاطبان سامانه «فارس من»، پویش‌های متعددی را برای آن به ثبت رسانده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دولت سال گذشته به صورت رسمی اختصاص ارز به زايران عتبات را مصوب کرد که یکی از دلایل گلایه زايران عتبات، بی‌اطلاعی از نحوه دریافت آن بود.

دولت مصوب کرده است به افرادی که به سفر عتبات عالیات سفر می‌کنند، ارز مسافرتی تخصیص دهد، این تخصیص ارز هم به مسافران هوایی و هم مسافران زمینی و هم به مسافران اربعین تعلق خواهد گرفت.

میزان ارز تخصیص یافته به مسافران عتبات 500 یورو یا معادل دلاری آن است؛ پیش‌تر توکلی، مسوول ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا از تخصیص ارز مبادله ای به همه زايران عتبات خبر داده بود.

* برای اربعین به جای دلار، دینار به مردم پرداخت شود

تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس، با ثبت پویشی با عنوان «برای اربعین به جای دلار، دینار به مردم پرداخت شود»، خواستار دریافت دینار برای سفر به عراق شده اند.

در متن این پویش آمده است: «چرا دلار را برای استفاده در راهپیمایی اربعین که تقریبا همه چیز رایگان است به مردم ارايه می‌کنند؟ بجای دلار از پول کشور عراق استفاده شود».

* رفع تبعیض در تخصیص ارز مسافرتی به زايران زمینی عتبات

تعداد دیگری از مخاطبان خبرگزاری فارس، در پویش دیگری با عنوان «رفع تبعیض در تخصیص ارز مسافرتی به زايران زمینی عتبات»، خواستار دریافت ارز سهمیه‌ای شده‌اند.

در متن این پویش آمده است: «به منظور حمایت از سفرهای زیارتی عتبات عالیات، طبق مصوبه شورای عالی حج، به هر کدام از مسافران 500 دلار ارز مسافرتی تعلق می‌گیرد و می‌توانند از این طریق ارز مورد نیاز سفر را تامین کنند. اما متاسفانه در تبعیضی آشکار این امکان فقط برای کسانی وجود دارد که از طریق پرواز هواپیما به زیارت می‌روند! اگر تخصیص این ارز برای هزینه‌های داخل کشور عراق از قبیل هزینه هتل و خوراک و جابه‌جایی بوده که برای زايرانی که از مسیر زمینی به عتبات مشرف می‌شوند نیز این هزینه ها وجود دارد.

خرید بلیت رفت و برگشت هواپیما هم با پرداخت ریالی انجام می‌شود و ارتباطی به این ارز ندارد. کسانی که مجبور به مسافرت زمینی هستند، چرا باید با این تبعیض آشکار مواجه شوند و از این ارز مسافرتی محروم باشند؟ لطفا برای رفع این تبعیض از مسيولان امر پیگیری فرمایید».

بنابراین گزارش، خبرگزاری فارس طبق رسالتی که بابت پیگیری سوژه‌‌های فارس من برای خود تعریف کرده است، حتما پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهد و از مسوولان خواستار توضیح در این‌باره خواهد شد.

کاربران دیگر هم در صورت تمایل می‌توانید به امضاکنندگان این پویش بپیوندند؛ خبرگزاری فارس با رسیدن امضاهای این پویش به 1000 امضا و بالاتر حتما پیگیری‌های مختلفی در این‌باره خواهد داشت.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد