پیش بینی بورس فردا دوشنبه 29 فروردین 1401 | بورس در روز افزایش دامنه نوسان چگونه خواهد بود؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 29 فروردین 1401 | بورس در روز افزایش دامنه نوسان چگونه خواهد بود؟

معاملات بازار سرمایه امروز با افزایش عرضه در گروه‌های لیدر محور بخصوص گروه خودرویی و پالایشگاهی آغاز بکار کرد. در گفتگو با مسعود مهدیان کارشناس بازار سرمایه به بررسی بورس فردا پرداخته ایم.

به گزارش نبض بورس، مسعود مهدیان کارشناس بازار سرمایه | معاملات بازار سرمایه امروز با افزایش عرضه در گروه‌های لیدر محور بخصوص گروه خودرویی و پالایشگاهی آغاز بکار کرد. در ابتدای معاملات بازار تحت تاثیر اخبار منفی برجامی و توقف موقت مذاکرات بود و همین موضوع هم مزید بر علت شد تا صنایع تاثیرپذیر از جمله خودرویی، بانک و پالایشگاهی در درصد‌های منفی معامله کنند؛ اما در گروه‌های کوچکتر و به نوعی شاخص هم وزن وضعیت بهتر دنبال شد و سهام کوچکتر و تک سهم‌ها مورد استقبال خریداران قرار گرفتند؛ و در انتها ارزش معاملات خرد سهام به حدود 5900 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز قبل افزایش حدود 900 میلیارد تومانی را به همراه داشت.

همچنین ورود پول حقیقی حدود 120 میلیارد تومان و خروج پول از صندوق‌های بادرآمد ثابت به عدد 200 میلیارد تومان رسید. شاخص کل هم که در ابتدا روند منفی را آغاز کرده بود با بهبود معاملات در نیمه دوم بازار و برتری تقاضا توانست رشد حدود 7500 واحدی را ثبت کند و به عدد 1475 هرار واحدی برسد و مجدد به مقاومت تکنیکالی 1500 واحدی نزدیک شود.

اما در صنایع پتروشیمیایی شاهد افزایش تقاضا بودیم که می توان عواملی از جمله نزدیک بودن فصل مجامع و تقسیم سود آن‌ها و همچنین رشد نرخ دلار را (به سبب اخبار منفی برجامی) از فاکتور‌های استقبال خریداران برشمرد. نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد و یکی از دغدغه‌های فعالین بازار هم بوده، بحث افزایش دامنه نوسان می‌باشد که از فردا شاهد تغییر در این مولفه به میزان یک درصد هستیم. این موضوع می تواند باعث کاهش هیجانات کاذب و افزایش نقدشوندگی و همچنین حذف پدیده صف نشینی گردد که منجر به پویایی و شفافیت بیشتر معاملات بورس تهران شود.

اما برای فردا پیش بینی می شود با توجه به مدل معاملات نیمه دوم بازار امروز و کاهش عرضه‌ها بخصوص در صنایع لیدر محور همچون خودرویی و پالایشگاهی، انتظار معاملات متعادل با نوسانات مثبت در این گروه‌ها را داریم. همچنین گروه پتروشیمیایی (به سبب موارد فصل مجامع و تقسیم سود و افزایش نرخ دلار) و گروه‌های کوچک از جمله صنایع زراعتی و دامپروری، غذایی و دارویی (گروه‌های تاثیر پذیر حذف ارز 4200 تومانی) فردا هم میتوانند با تقاضا خوبی مواجه باشند و همچون امروز مورد استقبال خریداران قرار گیرند.

گرانی عجیب در انتظار شوینده ها هشدار برای ریزش بیشتر/ تا پاییز انتظاری از رمزارزها نداشته باشید پیش بینی خطرناک درباره قیمت ارزهای دیجیتال تا پای... صدور سند 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال جاری سایه سنگین جنگ اوکراین بر قیمت غذا در جهان قیمت انواع خودرو در بازار آزاد امروز + جدول تصمیم جدید دولت برای حقوق کارگران | افزایش 10 درصدی حقوق کارگران صحت دارد؟ سقف افزایش اجاره بهای مسکن تعیین شد | برخورد سازمان تعزیرات با مشاورانی که سقف افزایش را رعایت نکنند انتشار صورت مالی 12 ماهه حسابرسی نشده "دلقما" در کدال این شهر‌ها رکورد گردشگری را در ایران جا به جا کردند! قیمت دلار ثابت شد! | قیمت دلار در بازار امروز نفت همچنان بالای 110 دلار ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر نرخ 24 ارز کاهش یافت | 29 اردیبهشت 1401 فروش میوه های نوبرانه به قیمت های لاکچری! چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ ساخت و بازسازی 400 قطعه تخصصی در نیروگاه بندرعباس توضیح وزیر نفت درباره قیمت بنزین | گاز پرمصرف‌ها غیریارانه‌ای می‌شود | شیوه وصول درآمدهای نفتی قیمت جدید دلار در بازار متشکل + جدول معاون وزیر صمت: مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد تاکید ريیس‌جمهور بر اجرای تعهدات نظام بانکی در حوزه ساخت مسکن فروش کیسه آرد یارانه‌ای تا یک میلیون تومان مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برکنار شد فردا، آخرین فرصت اصلاح اطلاعات جاماندگان سود سال 99 سهام عدالت در سامانه سجام اقدام بانک مسکن خلاف دستور وزیر راه و شهرسازی توضیحات وزیر نفت در خصوص قیمت بنزین / پول فروش نفت... "تنوین" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد صورت مالی میاندوره ای "آ س پ" منتشر شد مجمع "سابیک" تا 20 روز آینده برگزار می‌شود/ سود 156 تومانی به ازای هر سهم "سابیک" متقاضیان دریافت یارانه جدید بخوانند گهرزمین، فاتح قله‌های امداد و نجات و کمک‌های اولیه کشور دریافت تندیس و جایزه روابط رسانه‌ای و تقدیرنامه تحلیل محتوا توسط فولاد هرمزگان صورت مالی 12 ماهه "فرآور" روی کدال آمد انتشار صورت مالی حسابرسی نشده "خعمرا" 2 مقام ارشد قره باغ دور میز مذاکره با وزیر راه/ وام 700 میلیونی؟ نفتی‌ترین ایام سال در نمایشگاه بین‌المللی نفت/ نمایش توانمندی‌ها در دل تحریم‌ها 320 مگاوات به تولید برق کشور اضافه شد خاموشی های برق برای دولت قبلی دردسر ساز می شود؟ اصلاح رابطه دولت با بانک مرکزی و بانک ها کسری تجاری ژاپن افزایش یافت تصمیم جدید دولت برای کالابرگ الکترونیک | پرداخت کالابرگ الکترونیکی برای خرید مرغ از طرف دولت خبر جدید درباره توزیع روغن خوراکی اجاره خانه ها چند درصد گران می شود؟ مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منصوب شد پیشنهاد ريیس کانون صرافان برای حذف دلالان از بازار ارز امسال یک میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌شود روسیه از خریداران نفت پول بیشتری خواهد گرفت تصمیم نهایی دولت برای حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان واریز شد ؟ جاماندگان چطور یارانه 300 و 400هزار تومانی بگیرند؟ | مراحل 8 گانه ثبت نام حمایت از واحدهای تولیدی بعد از آزادسازی قیمت ها