بزرگان بازار و معاملات الگوریتمی

بزرگان بازار و معاملات الگوریتمی

شاخص‌کل پس از دو هفته رشد دیروز منفی شد و البته باید به این نکته اشاره داشت که سهامداران پس از استرس سطحی که مشاهده می‌کنند به سوی نقدینگی گام برمیدارند که خدایی ناکرده تجربه مردادماه سال 99 باردیگر بر سر آنها آور نشود .

به گزارش بورس‌نیوز، در معاملات نخستین روز بازارسرمایه که نشات گرفته از سخنان ريیس جدید کل بانک مرکزی نسبت به موضع گیری در خصوص دلار بود، نزولی دیدیم و شاخص‌ها به طور قابل توجهی کاهش یافتند.

شاخص‌کل پس از دو هفته رشد دیروز منفی شد و البته باید به این نکته اشاره داشت که سهامداران پس از استرس سطحی که مشاهده می‌کنند به سوی نقدینگی گام برمیدارند که خدایی ناکرده تجربه مردادماه سال 99 باردیگر بر سر آنها آور نشود و با نقد کردن سهام خود پس از یک دوره سودآوری موجب این کاهش غافلگیر کننده شده‌اند. البته شدت افول کمی بیش از نقد کردن ساده بود و ممکن است آغاز یک اصلاح باشد.

بسیاری از تحولات در لایه پنهان اقتصاد و بازار سرمایه روی می دهند و پس از مدتی ابعاد آنها آشکار می‌گردند و این کاهش معنا‌دار ممکن است موضوعی را در درون خود نهفته داشته باشد.

حقیقی ها دیروز بیشتر از 900میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند. ارزش معاملات بورس 5 هزار میلیارد تومان بود و در فرابورس هم بیش از 19 هزار میلیارد تومان معامله انجام شد.

بازار امروز نوبت کیست

سهامداران عزیز باید توجه داشته باشید که احتمال بازگشت و سبزشدن شاخص‌ها از زمان دوم معاملات یا حتی اواخر بازار امروز که منتج به بازارسازی فردا می‌شود رو به سبزی می‌رود و در بسیاری از کانال‌ها امروز را فرصت خرید می‌دانند اما؛ احتیاط شرط اول سرمایه‌گذاری بوده و سهامداران بدون استراتژی هیچگاه سهمی را وارد پرتفوی خود نکنند؛ بزرگ‌ترین اشتباهی که سهامداران تازه‌وارد داشتند، توصیه اهالی کانایون بوده که سهم‌های VIP را معرفی می‌کردند ولی اغلب این سهم‌ها پروژه‌ای بوده و زیان و دود آن به چشم رفت بنابراین باردیگر در تله عساتید مدرسه‌ای گرفتار نشوید.

مجددا اگر به روند شاخصی که در روز گذشته ساخته شد نگاهی بیاندازیم، عوامل مختلفی همچون نزدیک شدن به قیمت‌های هدف در بسیاری از نمادهای برتر و لیدر، کاهش نرخ دلار و البته بسیاری از دلایل حاشیه‌ای دیگر از دلایل شکل‌گیری روندهای ناخواسته مبتنی بر الگوریتم تریدینگ و فروش بود.

البته طبق شنیده‌ها معاملات الگوریتمی نیز با داده‌هایی که در برخی از سهم‌ها توسط بزرگان داده شده بود، سریعا پایه‌ریزی خروج را با توجه به اندیکاتورها شکل دادند و چند نمادی بودند که پس از آنکه اندیکاتور RSI آن در محدوده حساس تعیین شده شکسته شد و افزایش حجم معاملات را به خود دید، در نقش فروشنده و بازار نزولی ادامه داد! بنابراین در بسیاری از سهم‌ها این معاملات الگوریتمی مدیریت شده بودند که نقش داشتند و هیچ قدیمی بازار دیگر زحمت فشردن دکمه فروش را نمی‌کشد. 

حال امروز نیز بسیاری از نمادها که در روز گذشته رفتاری از جنس فروش را تجربه کرده بودند، بدون شک امروز در پایان زمان معاملات و ابتدای زمان معاملات فردا، به صف خرید تغییر شکل خواهند داد و ...

زورآزمایی با دلار 25 هزارتومانی

نگاهی به بازار ارز نیز نشان می‌دهد که ارز‌ها در چهارراه فردوسی روند نزولی به خود گرفته و دلار آمریکا به 27 هزار و 650 تومان بازگشته و هر یورو نیز به محدوده 32 هزارتومان عقب نشینی کرده است و تصور می‌شود که سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی نسبت به ارز‌ها ادامه دار باشد و شاید دلار را در یک فرصت یک یا چند ماهه ابتدا به سطح 25 هزارتومان کاهش دهند تا نشان دهند که امام‌صادقی‌های پل مدیریت می‌توانند حرفشان را به کرسی بنشانند.

سکه تقاضای پس از ماه صفر را قبول نکرد!

سکه نیز با آنکه تصور می‌شد پس از اتمام ماه صفر، تقاضا برای خرید افزایش یابد اما؛ این کالای سرمایه‌ای نیز روند نزولی را به خود گرفت و هر سکه بهار آزادی با 11 میلیون و 300 هزارتومان و هر سکه امامی نیز با نرخ 11 میلیون و 700 هزارتومان قیمت گذاری شد.

 

 

 

 

افت 13 هزار واحدی شاخص کل بورس / هفته آینده بازار مثبت می‌شود؟

افت 13 هزار واحدی شاخص کل بورس / هفته آینده بازار مثبت می‌شود؟

امروز شاخص کل بورس با 13 هزار واحد افت در کانال یک میلیون و 436 هزار واحد بسته شد.

TejaratNews.com/
رشد 12 هزار واحد شاخص کل / کدام گروه عملکرد بهتری داشت؟

رشد 12 هزار واحد شاخص کل / کدام گروه عملکرد بهتری داشت؟

در پایان بازار امروز شاخص کل بورس با 12 هزار واحد رشد در محدوده یک میلیون و 499 هزار واحد قرار گرفت. بازار امروز چگونه گذشت؟

TejaratNews.com/
5 خواسته و انتظار فعالان بازار از هیات مدیره جدید سازمان بورس

5 خواسته و انتظار فعالان بازار از هیات مدیره جدید سازمان بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: ویژگی مهمی که بازار سرمایه را از وضعیت موجود به سمت ثبات و شفافیت بیشتر رهنمون می‌کند، راهبری متغیرهای اساسی است که سال‌هاست شرکت‌ها و...

EghtesadOnline.com/
سودآوری طرح‌های جدید در صورت حذف «سود مرکب» نظام بانکی

سودآوری طرح‌های جدید در صورت حذف «سود مرکب» نظام بانکی

بورستهران- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در صورت حذف «سود مرکب» بانک‌ها و اجرای آن که بانک مرکزی هم پیگیر آن است، هم منابع مورد نیاز بانک‌ها در قالب مطالبات تبدیل به وجه نقد شده و هم طرح‌های ج...

Irna.ir/
سازمان بورس به کمک طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ بوشهر می‌‎آید

سازمان بورس به کمک طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ بوشهر می‌‎آید

بوشهربوشهر-ایرنا- ريیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: تامین مالی طرح‌های صنعتی نیمه تمام بزرگ این ساتان از طریق شرکت پروژه (سهامی عام) با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار تامین می‌‎شود.

Irna.ir/
ريیس بانک مرکزی: کشور از منابع ارزی کافی برخوردار است

ريیس بانک مرکزی: کشور از منابع ارزی کافی برخوردار است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق اظهارات امروز ريیس بانک مرکزی، کشور از منابع ارزی کافی برخوردار است و کمبودی در این زمینه نداریم.

JameJamOnline.ir/
دستور ريیسی به بانک مرکزی درباره نرخ ارز

دستور ريیسی به بانک مرکزی درباره نرخ ارز

ريیس‌جمهور با اشاره به نقش دلالان در فضای مجازی برای بی‌ثبات کردن بازار ارز، به بانک مرکزی و دستگاه‌های مربوط دستور داد از فضاسازی‌های کاذب در قیمت ارز و کالا، با جدیت جلوگیری کنند.

TejaratNews.com/
سیگنال‌ مهم دلار برای بورس امروز / خبر مهم بانک مرکزی برای بورس چیست؟

سیگنال‌ مهم دلار برای بورس امروز / خبر مهم بانک مرکزی برای بورس چی...

روز گذشته در اولین روز معاملاتی بازار سهام شاخص کل بورس به کانال 1٫4 میلیون واد بازگشت و در پایان معاملات با 40 هزار واحد رشد در محدوده یک میلیون و 437 هزار واحد قرار گرفت. امروز کدام سیگنال‌ها برای م...

TejaratNews.com/
چرا بورس رشد کرد؟ / رشد شاخص کل تا کجا ادامه دارد؟

چرا بورس رشد کرد؟ / رشد شاخص کل تا کجا ادامه دارد؟

بورس در اولین روز شروع به کار مجید عشقی، ريیس جدید سازمان بورس 2/8 درصد رشد کرد و شاخص کل به یک میلیون و 437 هزار واحد رسید.

TejaratNews.com/

7 راهبرد و 3 محور اصلی بازارسرمایه از زبان ريیس جدید سازمان بورس

7 راهبرد و 3 محور اصلی بازار سرمایه از دیدگاه ريیس جدید سازمان بورس

توسعه بازار بدهی راهکار افزایش نقدینگی در بورس/ جذب سهامداران با تجهیز منابع برای شرکت‌های بورسی

توسعه بازار بدهی راهکار افزایش نقدینگی در بورس/ جذب سهامداران با ت...

عشقی گفت: وظیفه اصلی سازمان بورس تجهیز منابع برای شرکت هاست، بنابراین باید تجهیز سرمایه در شرکت‌های تولیدی افزایش پیدا کند.

YJC.news/
آغاز تغییر معاونان سازمان بورس و اوراق بهادار

آغاز تغییر معاونان سازمان بورس و اوراق بهادار

بورستهران- ایرنا- به دنبال تغییر و تحولات اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار، «مجید عشقی»، رییس این سازمان طی احکامی جداگانه با توجه به تغییر اعضای هیات مدیره، سه نفر از معاونان سازمان بورس را منصوب کرد.

Irna.ir/

ريیس جدید سازمان بورس 3 معاون را تغییر داد

تغییر 3 معاون سازمان بورس و اوراق بهادار

تغییر 3 معاون سازمان بورس و اوراق بهادار

ريیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار طی احکامی جداگانه با توجه به تغییر اعضای هیيت مدیره، سه نفر از معاونان این سازمان را منصوب کرد.

YJC.news/
تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد بروزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد رشد 180 درصدی درآمد شرکت‌های بورس نرخ بهره و تاثیر آن بر تصمیمات سرمایه‌گذار تکلیف سهام عدالت فوت شدگان چه شد؟ آیا می‌توان قیمت‌گذاری دلار را حذف کرد؟ / خطر افزایش قاچاق ثبت‌ نام، احراز هویت سامانه سجام، اعتبارسنجی و ده‌ها خدمات کاربردی دیگر با سوپر اپلیکیشن تاپ مجمع " شتوکا " نزدیک است " اعتلا " در مجمع به افزایش سرمایه رسید گردهمایی سهامداران " ولشرق " در نهمین روز آبان آخرین خبرها از پرداخت سود " شستا "/زمان پرداخت سود " شستا " تغییر کرد انتشار اوراق بدهی " ثتران " جهت تامین مالی یک پروژه " غپینو " از افزایش نرخ خرید مواداولیه گفت افزایش‌سرمایه 61 درصدی از سود انباشته جزيیات جدید برای متقاضیان مسکن/ چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام کننند؟ ارزش سهام عدالت 28 مهرماه مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام مسکن امکان ثبت‌نام مجرد‌ها در طرح ملی مسکن ورود کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شد از دکل گمشده چه خبر؟ اتفاق عجیب در تجارت نفتی ایران و چین / عربستان جایگزین ایران شد! افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی مهر آخرین وضعیت 6 هزار کامیون دست دوم افت 13 هزار واحدی شاخص کل بورس / هفته آینده بازار مثبت می‌شود؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 28 مهر ماه بازدهی منفی 17 درصدی پالایشی در سال جاری