کدام بانک ها وام مسکن حمایتی می‌دهند؟

کدام بانک ها وام مسکن حمایتی می‌دهند؟

قرار است 360 هزار میلیارد تومان بودجه وام مسکن حمایتی از طریق 27 بانک و موسسه اعتباری به متقاضیان داده شود که بانک مسکن با سهمیه 63 هزار میلیارد تومانی بیشترین سهم را دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس قانون جهش تولید مسکن و تصمیمات گرفته شده در شورای پول و اعتبار سقف وام مسکن در تهران 450 میلیون تومان و شهرهای بالای 1 میلیون نفر جمعیت 400 میلیون تومان ست.

همچنین برای متقاضیان مراکز استان 350 میلیون تومان، سایر شهرهای کشور 300 میلیون تومان و ساکنان روستاها 250 میلیون تومان وام در نظر گرفته شده است.

اقساط این وام 20 ساله و نرخ سود آن 18 درصد است، اما به گفته معاون وزیر نرخ سود برای برای دهک‌های درآمدی پایین وابسته به استطاعت و توان مالی کمتر است.

این تسهیلات روز گذشته از سوی بانک مرکزی به سایر بانک‌ها ابلاغ و همچنین مشخص شده که هر بانک چقدر ظرفیت دارد. براساس اعلام بانک مرکزی 27 بانک و موسسه اعتباری باید وام مسکن پرداخت کنند.

بیشترین سهم از آن بانک مسکن است، سهمیه این بانک 63 هزار میلیارد تومان است. دو بانک ملت و صادرات ایران نیز هر کدام با ظرفیت 42 هزار میلیارد تومانی پس از بانک مسکن بیشترین سهمیه را دارند. کمترین سهیمه را نیز موسسه اعتباری نور است که ظرفیت پرداخت سه میلیارد تومان وام مسکن حمایتی دارد.

بانک‌های تجارت، ملی، سپه، پست بانک و رفاه کارگران رده چهارم تا هشتم بیشترین سهیمه را به خود اختصاص داده‌اند. در مجموع نیز سقف پرداخت تسهیلات 360 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای چهار میلیون متقاضی طرح جهش مسکن یا همان مسکن حمایتی در نظر گرفته شده است.

مطالعه بیشتر: جزيیات کامل وام مسکن حمایتی/ زمان بازپرداخت وام مسکن مشخص شد
هزینه عجیب دریافت وام مسکن

هزینه عجیب دریافت وام مسکن

هر برگه تسهیلات مسکن با عبور از مرز 80 هزار تومان، به گرانی هزینه دریافت وام خرید مسکن دامن زد.

TejaratNews.com/
مستاجران ناامید از خانه‌دار شدن/ چرا بسیاری در طرح مسکن حمایتی ثبت‌نام نمی‌کنند؟

مستاجران ناامید از خانه‌دار شدن/ چرا بسیاری در طرح مسکن حمایتی ثبت...

طرح مسکن حمایتی قدم به قدم در حال اجراست اما مستاجران می‌گویند که نمی‌توانند اقساط وام این خانه‌ها را بدهند و اگر هم این کار را کنند مسکن بی‌کیفیت تحویل می‌گیرند.

TejaratNews.com/
وام 200 میلیون تومانی با سود 5 درصد/ 3 نوع وام مسکن برای روستاییان

وام 200 میلیون تومانی با سود 5 درصد/ 3 نوع وام مسکن برای روستاییان

براساس جدیدترین اظهارات مسيولین، تعداد وام‌هایی که برای مسکن به روستاییان پرداخت می‌شود به سه عدد رسید. ساکنان روستا می‌توانند در سه سطح 100، 200 و 250 میلیون تومانی وام مسکن بگیرند.

TejaratNews.com/
456 شهر از ثبت‌نام مسکن حمایتی محروم شدند

456 شهر از ثبت‌نام مسکن حمایتی محروم شدند

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی متقاضیان از 17 استان می‌توانند در سامانه ثمن وزارت راه به آدرس ثبت درخواست کنند. اما مستاجران از 14 استان از ثبت‌نام محروم هستند که علت آن عدم تامین زمین است.

TejaratNews.com/
«مسکن حمایتی» هوا شد! / ثبت نام در کدام شهرها منتفی است؟

«مسکن حمایتی» هوا شد! / ثبت نام در کدام شهرها منتفی است؟

به نظر می‌رسد طرح دولت برای خانه‌دار کردن چهار میلیون مستاجر در اولین قدم به مشکل خورده، مشکلی که مستاجران نیمی از کشور را شامل می‌شود این است که اساسا زمینی برای ساخت این واحدها وجود ندارد.

TejaratNews.com/
کدام استان‌‌ها نمی‌‌توانند برای مسکن حمایتی ثبت‌ نام کنند؟

کدام استان‌‌ها نمی‌‌توانند برای مسکن حمایتی ثبت‌ نام کنند؟

نزدیک به یک ماه از آغاز ثبت‌نام مسکن حمایتی می‌گذرد اما ساکنان برخی استان‌های کشور می‌گویند که در سامانه طرح جهش تولید مسکن، امکان ثبت‌نام برای برخی استان‌ها وجود ندارد.

TejaratNews.com/
وام مسکن چند؟

وام مسکن چند؟

بررسی آخرین قیمت‌های تسهیلات مسکن از کاهش قیمت این اوراق نسبت به حدود یک ماه قبل حکایت دارد. به طوریکه که متاهل‌های ساکن پایتخت برای اخذ این اوراق باید بیش از 75 میلیون تومان پرداخت کنند.

TejaratNews.com/
چه کسانی نمی‌توانند مسکن حمایتی بگیرند؟

چه کسانی نمی‌توانند مسکن حمایتی بگیرند؟

اگر چه دولت مدعی است که با طرج مسکن حمایتی قرار است دهک های یک تا پنج خانه دار شوند، اما با شرایطی که برای وام در نظر گرفته اند گروه زیادی از این دهک‌ها محروم می‌شوند.

TejaratNews.com/
2 نوع وام مسکن برای روستایی‌ها/ اقساط 700 هزار تومانی برای ساکنان روستا!

2 نوع وام مسکن برای روستایی‌ها/ اقساط 700 هزار تومانی برای ساکنان ...

روستاییانی که قصد خرید خانه یا ساخت آن را دارند، می‌توانند از دو گزینه وام مسکن روستایی استفاده کنند، یکی طرح دولت برای ساخت چهار میلیون واحد و دیگری وام 100 میلیونی مسکن روستایی است.

TejaratNews.com/
متقاضیان مسکن حمایتی بخوانند/ جزيیات وام طرح جهش مسکن

متقاضیان مسکن حمایتی بخوانند/ جزيیات وام طرح جهش مسکن

جزيیات کامل وام و آورده برای هر متقاضی ثبت‌نام در طرح جهش مسکن مشخص شده، سهم هر متقاضی 40 میلیون تومان است و بین 250 تا 450 میلیون تومان نیز وام دریافت می‌کند.

TejaratNews.com/
جزيیات کامل وام مسکن حمایتی/ زمان بازپرداخت وام مسکن مشخص شد

جزيیات کامل وام مسکن حمایتی/ زمان بازپرداخت وام مسکن مشخص شد

جزيیات کامل وام مسکن مشخص شد و طبق گفته معاون وزیر راه اقساط این وام 20 ساله در نظر گرفته شده؛ بنابراین اقساط این وام بین چهار تا هفت میلیون تومان است.

TejaratNews.com/
رقم وام مسکن اعلام شد

رقم وام مسکن اعلام شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تصویب رقم تسهیلات 450 میلیون تومانی طرح نهضت ملی مسکن در شورای پول و اعتبار خبر داد.

TejaratNews.com/
وام مسکن به جیب کدام نهاد می‌‌رود؟

وام مسکن به جیب کدام نهاد می‌‌رود؟

در حال حاضر وام انفرادی مسکن در تهران به 100 میلیون تومان رسیده و تقریبا تمام 100 میلیون تومان وام مسکن تهرانی‌ها به جیب شهرداری می‌رود!

TejaratNews.com/
طرح عجیب بانک مسکن برای جوانان

طرح عجیب بانک مسکن برای جوانان

طرح مسکن جوانان تسهیلاتی است که بانک مسکن به مشتریان خود می‌دهد، این طرح به دلیل شرایط خاص در پرداخت با واکنش‌هایی مواجه شده است.

Bartarinha.ir/
اتحادیه مرغداران: ارزانی در راه است قیمت جدید واحدهای جهش مسکن/ خرید مسکن دولتی صرفه اقتصادی دارد؟ چند و چون مزایده 4 ناشر عرضه‌های اولیه جذاب در راه هستند ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ بازار ارز محتاط شد / ریزش قیمت دلار جدی است؟ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد پیش‌بینی قیمت حبوبات در جهان / حبوبات گران می‌شود؟ سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت