کاهش صف فروش و افت شتاب کاهشی قیمت‌ها

کاهش صف فروش و افت شتاب کاهشی قیمت‌ها

انتظار می‌رود که از حجم صف‌های فروش کاسته شده و شاهد افت شتاب کاهشی قیمت‌ها و شاخص‌ها در بازار باشیم.

آنچه در بازار دیروز گذشت

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته شاهد سنگین‌ترین افت شاخص کل در سه ماه گذشته بودیم. شاخص کل حمایت یک میلیون و 150 هزار واحدی را از دست داد و با حدود 28 هزار واحد افت به یک میلیون و 127 هزار واحد رسید.

به نظر می‌رسد با ادامه این روند شاهد از دست دادن کانال یک میلیون و 100 هزار واحدی نیز در طول هفته جاری باشیم. شاخص کل هم وزن نیز بیش از یک درصد افت را تجربه کرد و به 392 هزار واحد رسید.

ارزش معاملات بورس و فرابورس نیز در جریان معاملات دیروز به حدود 80 هزار میلیارد ریال رسید.

نماد‌های "فملی"، "کگل"، "فارس" و "شستا" بیشترین اثر منفی را در افت شاخص کل به خود اختصاص دادند.

سیاست و اقتصاد کلان

نرخ تورم سالانه اردیبهشت ماه 1400 برای خانوار‌های کشور به 41,0 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه گذشته، 2.1 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. نرخ تورم نقطه‌ای اردیبهشت ماه 1400 در مقایسه با ماه گذشته 2,6 واحد درصد کاهش یافته است.

نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی¬ها و دخانیات» با کاهش 2,0 واحد درصدی به 61.1 درصد و گروه «کالا‌های غیرخوراکی و خدمات» با کاهش 2.7 واحد درصدی به 40.3 درصد رسیده است.

تعداد چک‌های صیادی ثبت شده در سامانه صیاد تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری به یک میلیون برگ رسید. بر همین اساس، نسبت چک‌های برگشتی به وصولی در سامانه صیاد از ابتدای سال 1400 تا 26 اردیبهشت سال جاری حدود 9 درصد بوده که در مقایسه با دوره مشابه در سال‌های 98 و 99 کاهش قابل ملاحظه داشته است.

میزان سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان بهمن سال گذشته نسبت به سال قبل خود معادل 43.7 و 49.2 درصد افزایش یافته است.

براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده‌ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و موسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان بهمن ماه سال گذشته، مانده کل سپرده‌ها به رقم 3705 هزار و 600 میلیارد تومان رسیده است.

با مصوبه هیات مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان سرمایه این شرکت به 29 هزار میلیارد تومان افزایش یافت. سرمایه شرکت فولاد مبارکه در پی جلسه هیات مدیره فولاد مبارکه اصفهان در روز شنبه اول خرداد 1400 که با حضور تمامی اعضای هیات مدیره در محل شرکت برگزار شد، تصمیماتی به شرح زیر گرفته شد.

با توجه به مجوز افزایش سرمایه این شرکت که در تاریخ 25 اسفند 99 و با استناد به مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده 25 اسفند مبنی بر تفویض اختیار مجمع به هیات مدیره برای پیاده کردن افزایش سرمایه و اصلاح ماده 5 اساسنامه و اطلاعیه زمان تشکیل جلسه هیات مدیره درباره افزایش سرمایه، هیات مدیره شرکت افزایش سرمایه از مبلغ 209 هزار میلیارد ریال به مبلغ 293 هزار میلیارد ریال که شامل 83 هزار و 553 میلیارد و 738 میلیون ریال از محل سود انباشته و مبلغ 446 میلیارد و 262 میلیون ریال از محل سایر اندوخته‌ها و در مجموع به مبلغ 84 هزار میلیارد ریال منقسم به 293 میلیارد سهم یک هزار ریالی مورد تصویب قرار داد.

بازار امروز
برای بازار امروز نیز ادامه کاهش قیمت‌ها را پیش بینی می‌کنیم. با این حال انتظار می‌رود که از حجم صف‌های فروش کاسته شده و شاهد افت شتاب کاهشی قیمت‌ها و شاخص‌ها در بازار باشیم.

عدم تحقق انتظارات از گزارش‌های سالیانه در برخی گروه‌ها و همچنین ادامه ابهامات در خصوص سود تسعیر ارز بانک ملت و سود سه ماهه پایانی شرکت‌های پالایشگاهی و نامشخص بودن مسیر مذاکرات برجامی، همچنان بازار را در شرایط پر از ابهام نگاه داشته که به این موارد، انتخابات مهم ریاست جمهوری را می‌بایست اضافه کرد. انتخاباتی که مسیر اقتصادی کشور را برای 4 سال آینده مشخص می‌کند.

در این شرایط بسیاری از اشخاص حقیقی و حقوقی که نقدینگی در اختیار دارند، تا زمان مشخص شدن این ابهامات صبر خواهند کرد و شاید بتوان گفت که در خرداد ماه نیز نمی‌بایست انتظار رشد بازار را داشت و صرفا می‌توان نسبت به کاهش شتاب افت قیمت‌ها امیدوار بود.

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفته سوم خرداد 1400 / بازار متعادل پیش می‌رود؟

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

شاخص کل بورس امروز با 14 هزار واحد منفی در مدار یک میلیون و 174 هزار واحد قرار گرفت. عمده شاخص‌سازان هم با تاثیری منفی در شاخص کل به پایان رسیدند. اما روند بازار فردا را کارشناسان چگونه تحلیل می‌کنند؟

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
مهم‌ترین اخبار بورسی 25 اردیبهشت قبل از شروع بازار سبد معیشت حداقلی؛ 9میلیون و 120هزار تومان تا 10روز آینده برق خانگی محدودیت ندارد بیشتر بدهکاران، محصول دوره احمدی‌نژاد هستند اگر روحانی نبود| کاهش 50 درصدی تقاضای عرضه اولیه در بورس/ از سود 300 درصدی تا صف فروش پس از یک هفته صاحبان املاک چقدر ضرر می‌کنند؟ / قطع یارانه فشار بیشتر روی مستاجران منابع ارزی سال‌های تحریم کجا خرج شد؟/ واردات مرغ شاخدار و سنگ‌پا! افزایش 15 تا 20درصدی کنسرو ماهی از تیرماه پاسخ وزیر اقتصاد به برخی اظهار نظرهای بورسی در مناظرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قیمت خودرو افزایش یافت ارزش سبد سهام عدالت امروز 24 خرداد چقدر شد؟ قیمت نیم سکه به 5800000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/24 تاکید نماینده مجلس بر نقش موثر سایپا در رونق تولید کشور ماجرای آزادسازی قیمت خودرو چه شد؟ تورم سويیس بالاخره مثبت شد! پیش‌بینی قیمت طلا فردا 25 خرداد / احتمال کاهش قیمت طلا وجود دارد؟ یک اسباب کشی لاکچری/تاس گمشده شطرنج اقتصاد ایران رشد سنگین رمزارزها در معاملات امروز/ بیت کوین 12 درصد بالا رفت پیش‌بینی بورس 25 خرداد / نقدینگی جدید به بازار باید تزریق شود اعلام نتایج فروش فوق‌العاده محصولات سایپا + لیست برندگان سود 271 ریالی هر سهم "وتوس" چرا امروز بیت کوین و ارزهای مجازی مثبت شدند؟ "وسفارس" از محل واگذاری سهام درآمد نداشت قیمت هر متر آپارتمان در شیراز چقدر است؟ / قصرالدشت 33 میلیون تومان لوفت‌هانزا پرواز‌هایش به ایران را افزایش می‌دهد جلوگیری از رانت با عرضه کالاها در بورس دستگیری بیش از هزار نفر در چین به اتهام پولشویی با ارز دیجیتال قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | افزایش قیمت دلار در نیمه دوم بازار/ نگاه معامله... بازدید ريیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور از پالایشگاه ایرانول افزایش قیمت بنزین تصمیم حاکمیتی بود پیش‌فروش بندر جاسک تکذیب شد هکر‌ها سراغ رمزارز مونورو رفتند احتمال کمبود برنج خارجی در کشور صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد خدمتی نوین از بانک اقتصادنوین/ سامانه «نما چک» راه‌اندازی شد صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق‌های سهامی بازار سرمایه "خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود واکنش زنگنه به صحبت‌های کاندیدا‌ درباره قرارداد کرسنت بورس امروز 24 خرداد چگونه تمام شد؟ رشد پنج درصدی شستا در سومین روز معاملاتی هفته / شستا به صف خرید نشست سهامداران پارس خودرو بخوانند (24خرداد) / خپارس برای دومین روز متوالی صعودی شد شاخص بورس با رشد حدود 9 هزار واحدی مثبت شد سهامداران شپنا توجه کنند (24خرداد) / ادامه رشد شپنا با صف خرید 40میلیونی قراردادهای اجاره تمدید می‌شوند؟ ارزش سهام عدالت من (24خردادماه) بورس امروز 24 خرداد ماه / رشد 8 هزار واحدی شاخص کل یک هفته با بازارهای جهانی رشد 8 هزار و 991 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 24 هزار میلیارد تومان نزدیک شد بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی(24خرداد) / ورود پول 55میلیاردی حقیقی ها به فرآورده های نفتی با حض...

در حال بارگیری...