افزایش نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی در ایام نوروز

افزایش نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی در ایام نوروز

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی در ایام سفرهای نوروزی به صورت ویژه و در قالب طرح نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امیرحسین تابع جماعت معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه نظارت بر کیفیت خدمات فرودگاهی در ایام سفرهای نوروزی به صورت ویژه و در قالب طرح نوروزی انجام خواهد شد، گفت: در تمام ایام سال، کیفیت خدمات فرودگاهی با بهره گیری از نظارت‌های سیستم محور و مکانیزه و نیز بازدیدهای میدانی مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد، اما این امر در ایام خاص و پر تردد، مانند نوروز، با حساسیت و جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

تابع جماعت افزود: صنعت فرودگاهی به دلیل ماهیت خود، به طور همزمان ملزم به رعایت دستورالعمل‌ها و استانداردهای ملی و بین‌المللی است؛ به همین دلیل، در کلیه بازدیدها، نظارت‌ها و تدوین برنامه‌ها، هم به اسناد بین‌المللی و هم قوانین و مقررات ملی توجه می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ وی با اشاره به اینکه نهادهای بین‌المللی صنعت هوانوردی ضوابط مشخصی برای سنجش و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی دارند، گفت: مهم‌ترین این برنامه‌ها را اتحادیه بین‌المللی فرودگاه‌ها با عنوان Airport Service Quality ارايه می‌دهد که با سرواژه ASQ شناخته می‌شود و طبق این برنامه، کیفیت خدمات فرودگاهی در همه کشورهای عضو این نهاد بین‌المللی با 34 شاخص یکسان و استاندارد مورد سنجش و پایش قرار می‌گیرد.

تابع‌جماعت در ادامه، دریافت نظرات مردم و پایش سیستم محور و مکانیزه کیفیت خدمات فرودگاهی را از جمله اقدامات داخلی این صنعت برشمرد و گفت: هم اکنون، در 9 فرودگاه بزرگ و پر ترافیک کشور، کیفیت خدمات فرودگاهی با استقرار سامانه‌های مکانیکی و دیجیتالی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و مدیران فرودگاهی با استفاده از داشبورد مدیریتی، به صورت لحظه‌ای، از وضعیت فرودگاه تحت مدیریت خود آگاه می‌شوند.

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اعزام ناظران واحد ASQ این شرکت به فرودگاه‌های پرترافیک در ایام نوروز ادامه داد: در بازه زمانی نوروز، در کنار استفاده از روش‌های ارزیابی بین‌المللی و پایش مکانیزه، بازدیدها و نظارت‌های میدانی هم به صورت منظم انجام می‌شود و با اعزام بازرسان به فرودگاه‌ها سعی داریم نقاط مثبت کیفیت خدمات فرودگاهی را تقویت و نقاط ضعف را برطرف یا به حداقل ممکن برسانیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: در سال 1402 با استقرار سامانه CRM در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شاهد رشد بیش از پیش مشتری مداری در صنعت فرودگاهی و ارتقا کیفیت خدمات به مردم در فرودگاه‌های کشور باشیم.

خاندوزی: مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم/ ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته ... پیش‌بینی اوضاع بورس در 1402 15 مورد ریزش سنگ در کندوان طلا 8 دلار گران شد بی‌توجهی اوپک پلاس به بحران بانکی آمریکا/ کاهش 2 میلیون بشکه در روز تا پایان سال ادامه دارد جوابیه شرکت کروز به یک خبر نیازمند روش‌های نوین برای اکتشافات عمیق معدنی هستیم برند ژاپنی توشیبا بزودی 15 میلیارد دلار فروخته می شود جزيیات نهایی افزایش حقوق کارگران | مبلغ افزایش حقوق کارگران اعلام شد اثرات افزایش قیمت دلار بهار امسال نمایان می‌شود/ دو سناریو پیش روی تورم در اقتصاد ایران رشد 11 درصدی سفرهای نوروزی یک پیش‌بینی از قیمت مسکن در سال جاری ؛ آیا قیمت ها ریزش خواهد کرد؟ استفاده از این سامانه برای خرید و فروش ارز و سکه قیمت خودرو داخلی طی یک سال چقدر افزایش یافت؟ دولت برخی موارد را در بودجه لحاظ نکرده بود و ما چون کارشناس هستیم تغییراتی را رقم زدیم / مجلس سقف بو... وضعیت تورم بعد از نجومی شدن قیمت دلار صنعت خودرو در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد قیمت مرغ گرم در بازار + فیلم مصرف 30 هزار و 762 مگاوات برق در ساعت 12 اول فروردین ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است وضعیت ارز در سال گذشته / دلار چند درصد بازدهی داش... توزیع 123 میلیون لیتر بنزین در دومین روز فروردین‌ خاندوزی: ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافت ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد خبر جدید مخبر درباره برنامه دولت برای مهار تورم حکم غرامت 1.68میلیارد دلاری آمریکا علیه بانک مرکزی ایران+جزيیات وام فوری برای سهام عدالتی ها | ثبت نام وام فوری 13 میلیونی با سهام عدالت در سایت زیر قیمت پنیر در ماه رمضان اعلام شد + جدول خاندوزی: روسیه 2.76 میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری کرده/ افزایش 12 درصدی صادرات غیرنفتی در 11 ما... عرضه خرمای تنظیم بازاری از امروز/خرما کیلویی 71 هزار و 400 تومان «تشکیل سرمایه» لازمه تحقق رشد 8 درصدی قیمت جدید دلار اعلام شد (3 فروردین) هشدار سخنگوی صنعت آب درباره احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه های کشور در نوروز 1402 رشد 14 درصدی مصرف بنزین در 10 روز پایانی سال 1401 افزایش 60 درصدی سقف نرخ خرید برق از نیروگاه‌ها فوری / ساعت کار ادارات شناور شد تولید روزانه 115 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور تولید روزانه 115 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور این خودرو رکورد گرانی را زد! کاهش قیمت نفت به 76.52 دلار دبیرکل اوپک: توافق کاهش تولید اوپک چالش‌های بازار نفت را برطرف کرد دومینوی ورشکستگی بانک های آمریکایی/ 50 بانک جدید در معرض ورشکستگی سقوط قیمت بیت کوین در بازار + جزيیات تکمیل 99 حلقه چاه نفت در آخرین ساعات پایان سال 1401 جزيیات مصرف برق در‌ آغاز‌ نوروز/ چه روزهایی از سال مصرف به حداقل می‌رسد‌ قیمت‌هایی که پایین بیا نیست! آموزش انتقال چک صیادی از طریق پیامک ارتقای 1113 مگاواتی نیروگاه حرارتی بدون نیاز به سوخت جدید