پیش‌بینی حرکت اونس جهانی طلا / تاثیر نوسان اونس در بازار سکه چیست؟

پیش‌بینی حرکت اونس جهانی طلا / تاثیر نوسان اونس در بازار سکه چیست؟

در پی رشد قیمت دلار و اونس جهانی، قیمت طلا و سکه داخلی نیز اعلام شد و به این ترتیب ربع سکه و طلا 18 عیار طی معاملات دیروز اندکی ارزان شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی افزایش پیدا کرد اما تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار، در رکورد پایین اخیرش ایستاد.

مطالعه بیشتر: ادامه روند ثبات در بازار طلا و سکه / قیمت طلا و سکه 26 آبان‌ماه 1400

هارشال باروت، مشاور تحقیقات ارشد منطقه جنوب آسیا در شرکت متالز فوکوس در این باره گفت: فضای کلان همچنان از قیمت طلا پشتیبانی می‌کند زیرا تورم همچنان بالا مانده است اما تداوم قوت دلار، روند صعودی طلا را محدود کرده است.

دلار نزدیک به بالاترین حد 16 ماه اخیر ایستاد و از آماری که نشان داد خرده فروشی آمریکا در اکتبر افزایش داشته است، حمایت پیدا کرد. دلار قویتر از خرید طلا، ارزهای دیگر را گران میکند.

این گزارش نشان داد تورم بالا، هنوز به قدرت خرید لطمه نزده است هر چند که نگرانی‌ها نسبت به هزینه‌های رو به رشد باعث افت اعتماد مصرفی به پایین‌ترین رکورد 10 ساله در اوایل نوامبر شد.

بر اساس گزارش رویترز، باروت خاطرنشان کرد هر چه آمار اقتصادی مثبت‌تری منتشر شود، احتمال افزایش سریع‌تر نرخ‌های بهره قوت می‌گیرد. وی افزود: موضع بانک مرکزی اروپا که همچنان موافق نرخ‌های بهره اندک است هم از ارزش دلار پشتیبانی کرده و به موانع صعود طلا افزوده است.

وانگ تايو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد اونس طلا ممکن است حمایت در سطح 1849 دلار را مجددا تست کند. اگر پایین این سطح شکسته شود، طلا ممکن است تا سطح 1831 دلار عقب نشینی کند.(ایسنا)

صعود کم رنگ سکه

با وجود نوسانات کاهشی قیمت طلا در بازار جهانی، بهای سکه، صعود کمی به خود دید. این افزایش قیمت ناشی از واکنش بازار طلا به نوسان قیمت دلار بود.

در روزهای اخیر، سکه امامی از طرف دلار حمایت‌های صعودی دریافت کرد و در عین حال، اونس طلا هدایت‌گر فلز گرانبهای داخلی به سوی محدوده‌های قیمتی پایین‌تر بود. حفظ حمایت 28‌ هزار و 200 تومانی و قرار گرفتن دلار در جاده افزایشی موجب شد انتظارات صعودی در بازار سکه برجسته شود.

با این حال، نوسانات اونس طلا زمینه‌ساز شکل‌گیری انتظارات کاهشی در بازار سکه خواهد شد. هر قطعه سکه امامی روز گذشته در گیرودار دو محرک خود به سطح 12 میلیون و 560 هزار تومان رسید. به نظر می‌رسد، در صورت کاهش دلار نیز، سکه سطح حمایتی 12میلیون و 200‌ هزار تومانی خود را حفظ کند.

مسیر حرکت اونس جهانی

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی افزایش پیدا کرد، اما تحت‌تاثیر قوی‌شدن ارزش دلار، پایین‌تر از رکورد اخیر خود ایستاد. بهای اونس طلا (ساعت 18:45 روز گذشته) به 1867 دلار رسید، در حالی که در معاملات روز سه‌شنبه در دامنه منفی و در سطح 1854 دلار بسته شده بود.

به گفته کارشناسان، فضای کلان همچنان از قیمت طلا پشتیبانی می‌کند؛ زیرا تورم همچنان بالا مانده، اما تداوم قوت دلار، روند صعودی طلا را محدود کرده است. از طرف دیگر، دلار در نزدیکی بالاترین حد یک‌سال اخیر ایستاد و از آماری که نشان‌دهنده افزایش خرده‌فروشی آمریکا در ماه اکتبر بود، حمایت کرد.

این گزارش نشان داد، تورم بالا هنوز به قدرت خرید لطمه نزده است؛ هرچند نگرانی‌ها نسبت به هزینه‌های رو به رشد باعث افت اعتماد مصرف‌کنندگان شده است.(دنیای اقتصاد)

همچنین اقتصادنیوز نوشت: قیمت طلای جهانی روز گذشته رقم‌هایی بالای 1875 دلار را به ثبت رساند، اما در ادامه افت کرد. در پایان معاملات دیروز روی 1850 دلار قرار گرفت. قیمت طلا روز گذشته مرز 1850 دلار را از دست نداد و در ساعت 12 و 20 دقیقه ظهر امروز به وقت ایران توانسته بود، فاصله خود را با این مرز قدری زیاد کند و روی 1859 دلار قرار گیرد. علت نوسانات منفی قیمت طلا گزارش‌های امیدوارکننده در مورد رشد خدمات خرده‌فروشی و مواد غذایی و تقویت شاخص دلار عنوان می‌شد.

مطالعه بیشتر: طلا و ربع سکه ارزان شدند / قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/26
پیش‌‎بینی قیمت طلا در هفته سوم آذر / خرید طلای آب شده زیاد شد

پیش‌‎بینی قیمت طلا در هفته سوم آذر / خرید طلای آب شده زیاد شد

بازار مصنوعات طلا همچنان راکد است. علی رغم رکود در صنعت طلا اما بخشی از سرمایه‌های مردم به سمت طلاهای آب شده و سکه سوق پیدا کرده. چرا طلا گران شد؟

TejaratNews.com/
قیمت جهانی طلا امروز 12 آذر / اونس طلا به 1772 دلار و 41 سنت رسید

قیمت جهانی طلا امروز 12 آذر / اونس طلا به 1772 دلار و 41 سنت رسید

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، به 1772 دلار و 41 سنت رسید.

Borna.news/
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 12 آذر / ثبت کف قیمتی جدید اونس

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 12 آذر / ثبت کف قیمتی جدید اونس

دیروز طلا وضعیت مناسبی نداشت و کف قیمتی چهار هفته اخیر را رقم زد. در پی کاهش قیمت انس جهانی و افزایش نرخ دلار قیمت طلا و سکه اعلام شد که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح قدیم ثابت ماند.

TejaratNews.com/

سکه تمام طرح قدیم ثابت ماند / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/11

حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد

حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد

بازار طلا امروز شاهد حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا بود. قیمت دلار نیز امروز پیشروی کرد.

TejaratNews.com/
کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد

کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد

قیمت طلا امروز در بازارهای جهانی به دلیل انتظار سرمایه گذاران برای انتشار گزارش شغلی آمریکا 7 دلار کاهش داشت.

FarsNews.ir/
سکه افزایشی شد / افزایش قیمت دلار ادامه دارد؟

سکه افزایشی شد / افزایش قیمت دلار ادامه دارد؟

روز چهارشنبه قیمت دلار توانست تا محدوده 29 هزار و 230 تومان پیشروی کند. این قیمت 260 تومان بیشتر از روز سه‌شنبه بود. افزایش قیمت دلار ادامه دارد؟

TejaratNews.com/
طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه

طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه

در سومین روز از مذاکرات دور هفتم برجام بازار طلا در ثبات نسبی به سر می‌برد و قیمت‌ها نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نکرد. نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران: بازار فعلا منتظر درز اخبار از مذاکرات...

TejaratNews.com/
روند کاهشی طلا و سکه تغییر کرد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/10

روند کاهشی طلا و سکه تغییر کرد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/10

روز گذشته تحت تاثیر سیگنال‌های مثبتی که از مذاکرات رسید قیمت طلا و سکه با کاهش همراه شد، اما طی معاملات امروز ورق برگشت و مجددا طلا و سکه با افزایش قیمت همراه شدند.

TejaratNews.com/

قیمت طلا و سکه امروز 10 آذر 1400

سیگنال طلا و برجام به قیمت سکه /معامله گران محتاط شدند

قیمت سکه کاهشی است؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 10 آذر

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 10 آذر / قیمت‌ها صعودی شد

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 10 آذر / قیمت‌ها صعودی شد

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (چهارشنبه 10 آذر‌ماه) به قیمت 12 میلیون و 640 تومان به فروش رسید.

Borna.news/
طلا و سکه ارزان شدند / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/09

طلا و سکه ارزان شدند / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/09

قیمت جهانی طلا امروز با افزایش همراه بود اما قیمت طلا و سکه داخلی خلاف این روند عملکرده و تحت تاثیر سیگنال‌های مثبتی که از مذاکرات وین می‌رسد، کاهشی شدند.

TejaratNews.com/
نرخ سکه کاهش یافت / قیمت طلا و سکه امروز 9 آذر 1400

نرخ سکه کاهش یافت / قیمت طلا و سکه امروز 9 آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1795 دلار اعلام شد. قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد سه‌شنبه 9 آذر یک میلیون و 253 هزار تومان معامله شد.

TejaratNews.com/
خرید آنلاین سیمان از انبار 21 شرکت فراهم شد اثر «امیکرون» بر بازار فلزات هفته‌ای سرخ دست صندوق‌های مختلط‌ها را سوزاند نظر حسابرس بر تامین نقدینگی "دکیمی" افزایش سرمایه "بموتو" به منظور اصلاح ساختار مالی اظهارنظر حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "دسینا" بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد سهام "غکورش" 66 میلیون سهم را وثیقه کرد افزایش سرمایه از سود انباشته "پیزد" به پیشنهاد هیات مدیره مجمع "شبندر" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد سهامداران بورس منتظر جبران باشند صف‌های خرید و فروش سهام در 13 آذر ماه توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود درآمد سرانه ایرانی‌ها، کمتر از نصف خط فقر درخواست مهم ريیس سازمان بورس از دولت رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام سلام «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به قعرنشینی رشد 59 درصدی در فروش صنایع بورسی مردم بلیت هواپیما را گران نخرند اعتماد از دست رفته سهامداران جبران می‌شود / دامنه نوسان فعلا حذف نمی‌شود بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد بودجه 1401 با نگاه به منفعت سهامداران به دنبال افزایش معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی هستیم قیمت خودرو در بازار امروز قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران بحران تامین مواد غذایی با خشک‌شدن زاینده‌رود "لکما" 2 روز آینده بازگشایی می‌شود توقف "حپترو" به مدت 2 روز کاری پیش‌بینی قیمت‌ها پس از توزیع اینترنتی کالا‌ها برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام(ETF) در هفته آینده در 7 ماهه اول امسال چقدر خودرو تولید شد؟ مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان فردا برگزار می شود دلیل منع واردات محصولات ایران از سوی روسیه تصمیمات مجمع فوق العاده "وثنو" به ثبت رسید ثبت تصمیمات مجمع عمومی "شصدف" "خودکفا" تصمیمات مجمع را ثبت کرد سایه دلار و ابهام نوسان در تمام بازارهای مالی صندوق نوویرا بازار صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد بی‌تدبیری وزیر نفت در اجلاس اخیر اوپک انتشار صورت سود و زیان زیرمجموعه "فخوز" "خاهن" صورت مالی 6ماهه حسابرسی شده منتشر کرد کف کانال نزولی هدف تکنیکالی شاخص کل است قیمت خودرو امروز 13 آذر 1400(جدول) "خبازرس" صورت مالی تلفیقی 12 ماهه منتشر کرد سیگنال های بورسی برای سهامداران | وعده های عشقی حال بازار سرمایه رو خوب می کند؟ سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خوب می‌کند؟ تسهیلات 10 میلیون تومانی خودروی خانوادگی بوگاتی: کمیاب، متفاوت و سریع! پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه