بدهی عمومی آمریکا سال آینده از تولید ناخالص بیشتر می‌شود

بدهی عمومی آمریکا سال آینده از تولید ناخالص بیشتر می‌شود

دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام کرد که پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که بدهی عمومی آمریکا طی سال آینده از کل تولید ناخالص داخلی این کشور فراتر می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام کرد که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که نرخ بدهی عمومی این کشور در سال 2025 به بیش از 101 درصد کل تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید.

این دفتر در گزارش خود که اخیرا منتشر شده اعلام کرده که بدهی مردم آمریکا طی ده سال آینده روندی افزایشی را طی می‌کند و به اوج خود خواهد رسید.

دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام کرده مجموع بدهی عمومی مردم آمریکا در پایان سال 2023 معادل 26.2 درصد بوده که برابر با 97 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور بوده است. این رقم برای سال 2024 به 99 درصد و برای سال آینده هم به 101 درصد خواهد رسید.

پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که بدهی عمومی مردم آمریکا برای سال 2028 به 106 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور و برای سال 2034 به 16 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید که 2.5 برابر متوسط 50 سال گذشته است.

دفتر بودجه کنگره آمریکا دلیل افزایش بدهی عمومی این کشور را بالا رفتن کسری بودجه عنوان کرده است. پیش بینی می‌شود کسری بودجه آمریکا برای سال جاری به 1.5 تریلیون دلار افزایش یابد که معادل 5.3 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد