شرایط جدید مشارکت مجردها در نهضت مسکن

شرایط جدید مشارکت مجردها در نهضت مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: امکان ثبت نام مردان مجرد بالای 45 سال هم در طرح نهضت ملی مسکن فراهم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمود زاده با بیان اینکه تهرانی‌ها فقط می‌توانند در شهر‌های جدید پرند، هشتگرد و ایوانکی در قالب نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند، افزود: امکان ثبت نام تهرانی‌ها در شهر‌های جدید فراهم که البته پردیس در طرح نهضت ملی مسکن مشارکت داده نشده است.

وی ادامه داد: در شهر جدید پردیس ظرفیت جدید وجود ندارد و فقط توانستیم در دوره اول ثبت نام مسکن ملی در این شهر متقاضی بپذیریم. امکان ثبت نام اکنون فقط در شهر‌های جدید پرند، هشتگرد و ایوانکی فراهم است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: خبر خوب این است که مبلغ تسهیلات 450 میلیون تومانی نهضت ملی مسکن را علاوه بر اینکه به متقاضیان در شهر‌های جدید تخصیص می‌دهیم، به صورت خود مالک هم پرداخت می‌کنیم.

وی توضیح داد: یعنی اگر قصد خرید واحد مسکونی در تهران را داشته باشید همین مقدار تسهیلات به پروژه‌های درحال ساخت نیز واگذار و خریداران می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

به گفته معاون وزیر راه، «خودمالک» یعنی تسهیلات برای ساخت به سازنده داده می‌شود و به نام خریدار فروش اقساطی می‌شود. بر این اساس علاوه بر انبوه سازان، سازندگان در بافت فرسوده و سایر بافت‌های شهری نیز این تسهیلات را دریافت می‌کنند.

محمودزاده افزود: برای دریافت تسهیلات جدید مسکن لازم نیست که حتما ساخت‌و ساز در شهر‌های جدید باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تدبیری که اندیشیده شده است بخش زیادی از متقاضیان مسکن در داخل بافت شهر‌ها هم می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و با استفاده از تسهیلات 450 میلیونی شروع به ساخت و ساز کنند.

مجرد‌های جدیدی که امکان ثبت نام در طرح مسکن را دارند

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرساری هم چنین درباره امکان ثبت نام گروه‌های جدید مجرد در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: با موافقت هيیت دولت مردان مجرد بالای 45 سال هم می‌توانند در سامانه «ثمن» ثبت نام کنند.

وی توضیح داد: با این حال ثبت نام برای سایر مجرد‌ها مشروط است، به این شکل که سایر مجرد‌ها اکنون می‌توانند در طرح نهضت ملی ثبت نام کنند، اما هنگام تحویل واحد مسکونی حتما باید متاهل باشند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت: 5 گروه شامل خانم‌های بالای 35، افراد دارای معلولیت بالای 20، نخبگان علمی، مردان مجرد بالای 45 سال و بیماران خاص، بدون داشتن شرط تاهل می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند.

قرار است 4 میلیون واحد مسکونی در مدت 4 سال در طرح نهضت ملی مسکن ساخته شود که اکنون مراحل ثبت‌نام آن در حال انجام است.

عملیات اجرایی این طرح نیز از هفته نخست آبان‌ماه در بیشتر استان‌ها آغاز شده است. تاکنون بیش از یک میلیون نفر در طرح نهضت ملی از طریق سامانه «ثمن» ثبت‌نام کرده‌اند. سقف تسهیلات جدید مسکن برای شهر تهران 450 میلیون تومان، کلان‌شهر‌های بالای یک میلیون نفر 400 میلیون، مراکز استان‌ها 350 میلیون و شهر‌های کوچک و روستا‌ها 250 میلیون تومان است.
وام مسکن ملی 55 درصد قیمت مسکن است / ثبت‌نام 2٫5 میلیون نفر در طرح مسکن ملی

وام مسکن ملی 55 درصد قیمت مسکن است / ثبت‌نام 2٫5 میلیون نفر در طرح...

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طرح اقدام ملی مسکن در پنج مرحله بیش از 2 میلیون و 500 هزار نفر ثبت نام کردند، گفت: تا سال گذشته 20 درصد قیمت مسکن ملی وام به متقاضیان داده می‌شد که با مصوبه شورای پ...

TejaratNews.com/
پرونده مسکن مهر پرند امسال بسته می‌شود

پرونده مسکن مهر پرند امسال بسته می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: پرونده مسکن مهر شهر پرند امسال بسته می‌شود و تنها 2 هزار واحدی که مشکل حقوقی دارند، باقی می‌مانند.

TejaratNews.com/
معاملات مسکن در پرند نصف شد / قیمت خانه در پرند چند؟

معاملات مسکن در پرند نصف شد / قیمت خانه در پرند چند؟

حداقل قیمت خانه در پرند چهار میلیون تومان است. ريیس اتحادیه املاک پرند می‌گوید: قیمت مسکن مهر در پرند چهار میلیون تومان و حداکثر 13 میلیون تومان است و در چهار ماه گذشته میزان معاملات مسکن در پرند نصف ...

TejaratNews.com/
اجاره نشین‌های تهرانی در پرند خانه‌دار شدند / کاهش 20 درصدی قیمت خانه در پرند

اجاره نشین‌های تهرانی در پرند خانه‌دار شدند / کاهش 20 درصدی قیمت خ...

ريیس اتحادیه املاک پرند می‎‌گوید: خرید و فروش مسکن در شهرهای حاشیه تهران رونق گرفته است و اجاره نشین‌های تهرانی در پرند خانه‌دار شدند.

TejaratNews.com/
قیمت جدید هر متر مسکن ملی در پرند اعلام شد

قیمت جدید هر متر مسکن ملی در پرند اعلام شد

مدیرعامل شرکت عمران پرند گفت: قیمت تمام شده ساخت هر متر مربع مسکن ملی در شهر جدید پرند حدود 4 میلیون تومان است.

TejaratNews.com/
هشدار درباره افزایش نرخ تسهیلات مسکن مهر پرند

هشدار درباره افزایش نرخ تسهیلات مسکن مهر پرند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به 8 هزار واحد آماده تحویل، گفت: متقاضیان که اقدام به تحویل مسکن مهر خود نکنند، در آینده با افزایش نرخ تسهیلات بانکی مواجه می شوند.

TejaratNews.com/
موافقت دولت با واگذاری اراضی مازاد دستگاه‌های دولتی برای طرح مسکن ملی

موافقت دولت با واگذاری اراضی مازاد دستگاه‌های دولتی برای طرح مسکن ...

دولت در راستای کمک به تامین مسکن کارکنان فاقد مسکن دستگاه‌های اجرایی و به منظور تسریع در واگذاری رایگان اراضی در اختیار دستگاه‌های اجرایی در چارچوب مکان‌یابی‌های موضوع ماده (6) قانون ساماندهی و حمایت ...

TejaratNews.com/
مسکن در پرند و پردیس چقدر گران شده است؟

مسکن در پرند و پردیس چقدر گران شده است؟

مقایسه تورم ملکی مسکن مهر پرند در سال‌های 90 و 91 با قیمت‌های فعلی نشان می‌دهد در این بازه هشت ساله قیمت این نوع از مسکن در پرند 570 درصد رشد کرده است.

TejaratNews.com/
5 هزار واحد مسکن مهر پرند تبدیل به مسکن ملی می‌شود

5 هزار واحد مسکن مهر پرند تبدیل به مسکن ملی می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: 5 هزار واحد مسکن مهر با دستور و موافقت وزیر راه وشهرسازی و براساس دستورالعمل مربوطه با ارتقای استانداردها به مسکن اقدام ملی تبدیل می‌شود.

TejaratNews.com/
هشدار به متقاضیان مسکن مهر پرند و پردیس / پرونده مسکن مهر تهران تا آخر سال بسته می‌شود

هشدار به متقاضیان مسکن مهر پرند و پردیس / پرونده مسکن مهر تهران تا...

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر بسته شدن پرونده مسکن مهر استان تهران تا پایان سال جاری، گفت: متقاضیان مسکن مهر پرند و پردیس هیچ پول اضافی تحت هیچ عنوانی نباید پرداخت نکنند.

TejaratNews.com/
2000 واحد مسکن ملی پرند تا پایان مرداد تحویل متقاضیان می‌شود

2000 واحد مسکن ملی پرند تا پایان مرداد تحویل متقاضیان می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی دستور داد تا حدود 2000 واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پرند تا پیش از هفته دولت افتتاح و به مالکان تحویل داده شود.

TejaratNews.com/
4500 واحد مسکن مهر پرند تا تیرماه تحویل می‌شود

4500 واحد مسکن مهر پرند تا تیرماه تحویل می‌شود

مدیر عامل شرکت عمران پرند گفت: سرعت ساخت واحد‌های مسکن مهر در رند به دلیل کرونا به صورت موقتی کند شده، اما تا پایان تیرماه 4 هزار و 500 واحد مسکن مهر را تحویل خواهیم داد.

TejaratNews.com/
آخرین خبرها از وضعیت واحد‌های مسکن ملی در پرند

آخرین خبرها از وضعیت واحد‌های مسکن ملی در پرند

عضو هیيت مدیره شرکت عمران پرند گفت: در شهر پرند واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن در قالب فروش اقساطی و همچنین ثبت‌نام برای واحد‌های 88 هکتاری و 130 هکتاری در نظر گرفته شده و بخشی از ساخت این واحد‌ها را آغا...

TejaratNews.com/
متقاضیان مسکن مهر پرند اگر واحد را تحویل نگیرند، سود وامشان زیاد می‌شود

متقاضیان مسکن مهر پرند اگر واحد را تحویل نگیرند، سود وامشان زیاد م...

شرکت عمران پرند در اطلاعیه‌ای به متقاضیان هشدار داد در صورت عدم‌ تحویل واحد آماده، سود تسهیلات آنها از 4 درصد به 18 درصد افزایش می‌یابد.

TejaratNews.com/
4 شهر جدید به طرح مسکن ملی تهران اضافه شد

4 شهر جدید به طرح مسکن ملی تهران اضافه شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از ثبت‌نام مجدد طرح ملی مسکن در زنجان خبر داد و گفت:‌‌ علاوه بر پردیس و پرند در شهرهای اسلام‌شهر، شهریار، دماوند و هشتگرد نیز ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان تهران انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد تعیین دبیر کل اوپک تا ماه آینده رکود نامیمون و سکوت بزرگ بورس‌باز‌ها هشدار وزیز نفت درباره بنزین/ پشت پرده کمبود بنزین در ایران چیست؟