مشکلات آب و برق در راه است

مشکلات آب و برق در راه است

ريیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه یکی از مشکلات شهر تهران عدم مدیریت یکپارچه...

"مهدی پیرهادی" ريیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره مسيولیتی که شهردار تهران در زمینه آلودگی هوا برعهده گرفته در حالی که بیش از 18 دستگاه مسيول، شاهد پدیده آلودگی هوا به ویژه در پی وقوع گرد و خاک اخیر بودند، اظهار کرد: در مساله آلودگی هوا قانون هوای پاک را داریم که وظایف هر یک از دستگاه‌ها را مشخص کرده است. بیش از 18 دستگاه در این قانون وظیفه دارند و متولی هستند که اگر وظایف خود را به درستی انجام دهند با مشکلی روبرو نخواهیم شد.

او ادامه داد: متولی اصلی قانون هوای پاک سازمان محیط زیست است و باید از تمام مجموعه ها مطالبه گری کند و در زمان بحران گزارش های لازم را از دستگاه های مربوطه بخواهد.

پیرهادی گفت: یکی از ضعف ها در قانون هوای پاک این است که سازمان محیط زیست صرفا می تواند روی موضوعات رصد داشته باشد درحالی که ضروریست این سازمان گزارشی از عملکرد دستگاه های مرتبط در این حوزه را به مردم و رسانه ها ارايه دهد.

ريیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با انتقاد از عدم گزارش دهی مشارکت دستگاه ها در زمینه میزان اجرای قانون هوای پاک گفت: از زمانی که این قانون به تصویب رسیده آیا این سازمان گزارشی را به مردم و رسانه ها داده است؟ من چنین چیزی را ندیده‌ام و این یکی از نقص های اصلی است.

پیرهادی با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست اگر بخواهد برای موضوعی تصمیم بگیرد به راحتی قادر به انجام آن نیست، گفت: معاون اول ريیس جمهور باید متولی اصلی قانون هوای پاک باشد چرا که می تواند از همه وزرا و دستگاه هایی که با دولت در ارتباط هستند مطالبه گری کند و تعامل بهتری را داشته باشد.

او در واکنش به اینکه بودجه هایی برای مقابله با ریزگرد در کشورهای همسایه اختصاص پیدا کرد و پروژه هایی از جمله در عراق اجرا شد اما در نهایت پس از گذشت چند سال شاهد چنین طوفان ریزگردی در کشور و به ویژه تهران بودیم افزود: باید به صورت کارشناسی بررسی شود و سازمان محیط زیست به عنوان ناظر گزارش اقدامات انجام شده و تاثیرات آن را ارايه دهد.

پیرهادی می گوید: طرح جامع هوای پاک تدوین نشده و به نظر می رسد برای داشتن هوای پاک در تهران نیازمند یک برنامه ریزی هوشمند با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا هستیم و باید در همه ابعاد مورد بحث و بررسی قرار گیرند چرا که مسايل پیچیده و به هم وابسته هستند و بیش از 18 دستگاه در آن مسيولیت دارند.

ريیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری در ادامه گفت: در شهر تهران همچنان مشکل عدم مدیریت یکپارچه شهری را داریم و هر کدام از امور مربوط به حوزه محیط زیست و انرژی برعهده یک بخش است و این یکی از ضعف های شهر تهران است.

او تاکید کرد: با شیوه ای که پیش می رویم حتما در تابستان مشکل آب و برق را نیز خواهیم داشت. این روزها باید به فکر باشیم و صرفه جویی های لازم را انجام دهیم اما متاسفانه کسی مردم را به کاهش مصرف انرژی از جمله آب و برق تشویق نمی کند و اگر در این راستا اقدامات جدی صورت نگیرد به طور قطع تامین آب و برق در تابستان با مشکل روبرو می شود.

 

متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد ریزش قیمت خودرو در راه است؟ ذوب آهن اصفهان برترین شرکت در بورس کالا از لحاظ تنوع محصولات