شرکت گازپروم روسیه: ‌سندی دال بر تحویل توربین‌های نورد استریم وجود ندارد

شرکت گازپروم روسیه: ‌سندی دال بر تحویل توربین‌های نورد استریم وجود ندارد

شرکت دولتی گازپروم روسیه در واکنش به انتشار اخبار حاکی از تصمیم کانادا برای تحویل توربین‌های نورد استریم، اعلام کرد که هیچ سند و تضمینی در این خصوص وجود ندارد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، شرکت گازپروم روسیه می‌گوید حتی یک سند واحدی هم وجود ندارد که نشان دهد زیمنس اجازه تحویل توربین مورد نیاز برای تعمیر خط لوله نورد استریم از کانادا و ارسال آن به ایستگاه پورتووایا در دریای بالتیک را دارد.

کانادا تایید کرد که قصد دارد به آلمان اجازه تحویل توربین‌های تعمیر خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا را بدهد.

گازپروم، به دلیل تاخیر بازگشت تجهیزات تعمیر شده توسط شرکت زیمنس انرژی آلمان در کانادا، ماه گذشته ظرفیت ارسال از طریق این خط لوله را 40 درصد کاهش داد.

غول گازی روسیه (گازپروم) امروز چهارشنبه اعلام کرد که نمی‌توان پیش بینی کرد که اوضاع رو به بهبود می‌رود و عملکرد ایمن توربین‌های نورد استریم در ایستگاه کمپرسور گاز پورتووایا که پمپاژ گاز در طول مسیر دریایی را تامین می‌کند، تضمین شده است.

گازپروم این بیانیه را به دنبال انتشار گزارش‌ها از تصمیم مقامات کانادا برای بازگرداندن توربین‌های ارسال شده برای تعمیر به این کشور صادر کرد؛ علاوه بر اینکه در این گزارش‌ها آمده تعمیر توربین‌های مورد استفاده در ایستگاه کمپرسور گاز پورتووایا در آینده هم در کارخانه کانادا انجام خواهد شد.

گازپروم گفت: همچنین در این شرایط، نمی توان به نتیجه‌ای عینی در مورد بهبود وضعیت و اطمینان خاطر نسبت به عملکرد ایمن ایستگاه پورتووایا دست یافت؛ بخصوص که این ایستگاه تاسیسات بسیار مهم برای خط لوله گاز نورد استریم است.

در 14 ژوين، گازپروم روسی اعلام کرد که به دلیل عدم بازگشت واحدهای پمپاژ گاز (توربین) توسط زیمنس کانادا، پس از تعمیرات و شناسایی ایرادات فنی موتورها، باید عرضه گاز از طریق «نورد استریم 1» را کاهش دهد. زیمنس کانادا ادعا می‌کند که توربین‌های گاز نورد استریم که تعمیر شده‌اند، به دلیل تحریم‌های کانادا علیه روسیه، نمی توانند از مونترال به آلمان بازگردانده شوند.

گازپروم روسیه هفته آخر خردادماه، جریان گاز به آلمان از طریق خط لوله نورد استریم را 60 درصد کاهش داد و دلیل آن را عدم بازگشت توربین‌های این شرکت توسط شرکت زیمنس اعلام کرد. بنا بر اعلام گازپروم، این توربین‌ها به علت تحریم‌ها علیه روسیه در مونترال کانادا مانده است.

کاهش ارسال گاز به آلمان سبب توقف جریان گاز به فرانسه، اتریش و جمهوری چک نیز شد.

این وضعیت سبب شد تا کشورهای عضو اتحادیه اروپا، با هدف کاهش مصرف گاز طبیعی، اقدامات اضطراری اعلام کنند.

برخی از کشورها، کاهش ارسال گاز را اقدامی با مقاصد سیاسی خواندند، اما گازپروم دلیل آن را فنی اعلام کرد.

انتهای پیام/

پیشنهاد گازپروم برای دریافت روبل به ازای فروش ال‌ان‌جی

پیشنهاد گازپروم برای دریافت روبل به ازای فروش ال‌ان‌جی

یکی از مدیران بلندپایه شرکت دولتی گازپروم روسیه پیشنهاد داده است طرح دریافت روبل را برای گاز طبیعی مایع‌شده (ال‌ان‌جی)...

Borna.news/

گازپروم روسیه عرضه گاز به لتونی را متوقف کرد

عرضه گاز گازپروم روسیه به انی ایتالیا کاهش می‌یابد

عرضه گاز گازپروم روسیه به انی ایتالیا کاهش می‌یابد

شرکت انرژی انی ایتالیا از کاهش حجم گاز دریافتی این شرکت از سوی گازپروم روسیه خبر داد.

Borna.news/

خبر بد گازپروم به مشتریان گاز روسیه

گازپروم برای توسعه شش میدان نفتی و دو میدان گازی سرمایه‌گذاری می‌کند/ این موضوع در قالب شعار نیست و به‌زودی عملی می‌شود

گازپروم برای توسعه شش میدان نفتی و دو میدان گازی سرمایه‌گذاری می‌ک...

ایلنا: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تاکید کرد: براساس تفاهم‌نامه امضاشده، گازپروم قرار است برای توسعه شش میدان نفتی و دو میدان گازی سرمایه‌گذاری کند و این...

Ilna.ir/
دریافت گاز ایتالیا از گازپروم یک سوم کم شد

دریافت گاز ایتالیا از گازپروم یک سوم کم شد

شرکت ایتالیایی «انی» اعلام کرد که امروز در مقایسه با متوسط چند روز گذشته، حدود یک سوم گاز کمتر از گازپروم روسیه دریافت کرد.

FarsNews.ir/
مصادره خط لوله نورد استریم 2 توسط آلمان بررسی می‌شود

مصادره خط لوله نورد استریم 2 توسط آلمان بررسی می‌شود

آلمان سرگرم بررسی مصادره بخش آلمانی خط لوله گازی نورد استریم 2 روسیه و جدا سازی آن از باقی خط لوله و استفاده بخش آلمانی این خط لوله برای انتقال LNG از بنادر دریای بالتیک است.

Isna.ir/
ناگفته‌های تفاهم‌‌ 40 میلیارد دلاری با‌ گازپروم/ ایران و روسیه در عمیق‌ترین مناسبات راهبردی‌

ناگفته‌های تفاهم‌‌ 40 میلیارد دلاری با‌ گازپروم/ ایران و روسیه در ...

مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به تفاهم‌نامه نفتی 40 میلیارد دلاری ایران و روسیه گفت: قرارداد توسعه 7 میدان نفتی به ارزش 4 میلیارد دلار با روس‌ها امضا شده و در شرایط تحریم در حال پیشرفت است.

FarsNews.ir/

ناگفته‌های تفاهم‌ 40 میلیارد دلاری با گازپروم/ ایران و روسیه در عمیق‌ترین مناسبات راهبردی‌

4 محور راهبردی در تفاهم 40 میلیارد دلاری با گازپروم/ پیوند دو غول گازی دنیا مقابل تحریم‌‌ها

4 محور راهبردی در تفاهم 40 میلیارد دلاری با گازپروم/ پیوند دو غول ...

کارشناس مسايل روسیه گفت: ایران و روسیه دو دارنده بزرگ منابع گازی دنیا هستند که می‌توانند با همکاری یکدیگر، بازار گاز در دنیا را به بهینه‌ترین شکل ممکن در راستای منافع ملی خود مدیریت کنند.

FarsNews.ir/
گازپروم: با ایران تفاهم‌نامه همکاری راهبردی امضا کردیم

گازپروم: با ایران تفاهم‌نامه همکاری راهبردی امضا کردیم

شرکت گازپروم در وب سایت خود نوشت: در جریان سفر ريیس جمهور روسیه به جمهوری اسلامی ایران، یادداشت تفاهمی برای همکاری‌های راهبردی دو کشور به امضا رسید.

FarsNews.ir/
تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری 40 میلیارد دلاری گازپروم در میادین نفتی و گازی ایران امضا شد

تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری 40 میلیارد دلاری گازپروم در میادین نفتی و ...

امروز تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری 40 میلیارد دلاری گازپروم در میادین نفتی و گازی ایران امضا شد.

FarsNews.ir/
هشدار پوتین درباره کاهش ظرفیت انتقال گاز خط لوله نورد استریم- 1

هشدار پوتین درباره کاهش ظرفیت انتقال گاز خط لوله نورد استریم- 1

ایلنا: ريیس‌جمهور روسیه نسبت به کاهش ظرفیت عرضه گاز از خط لوله نورد استریم-1 به‌دلیل پیشرفت کند در عملیات تعمیر و نگهداری هشدار داد.

Ilna.ir/
واحدهای اروپایی گازپروم توسط روسیه تحریم شدند

واحدهای اروپایی گازپروم توسط روسیه تحریم شدند

روسیه مالک بخش لهستانی خط لوله یامال که گاز روسیه را به اروپا منتقل می‌کند و همچنین واحد آلمانی سابق شرکت گازپروم را هدف تحریم قرار داد.

Isna.ir/
مردم می‌پذیرند به جای یارانه، کالابرگ دریافت کنند؟/... مشخصات فنی گوشی جدید شیايومی + عکس معرفی سامسونگ گلکسی بادی 2 + عکس یارانه پنهان شهری‌ها بیشتر از روستانشینان/ یارانه بنزین به جیب چه کسانی می‌رود؟ تحلیل شستا | وضعیت شستا چگونه خواهد شد؟ عقب‌نشینی اتاق تهران از ادعای افت صادرات نفت ایران با دو گاف بزرگ/ پروژه چین‌هراسی چگونه کلید خورد؟ تصمیم ویژه دولت برای بازنشستگان/ امروز تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان روشن می‌شود؟ امروز بورس چگونه خواهد بود؟ وارداتی های بازار خودرو چند؟ + جدول قیمت منتظر کاهش قیمت شدید این ارز دیجیتال باشید بسته اینترنت رایگان اقشار کم برخوردار فعال شد از قیمت سفر هوایی اربعین مطلع شوید قیمت دوچرخه 25 مرداد ماه+ لیست قیمت قیمت جدید انواع دیسک ترمز اعلام شد پیش بینی افزایش 30 درصدی تولید میگوی پرورشی خریداران ساینا عجله کنند | فروش اقساطی ساینا با کمترین اقساط تورم قیمتی مواد غذایی در بریتانیا به قله جدیدی رسید خبر خوش برای متقاضیان نهضت ملی مسکن | زمان تحویل نهضت ملی مسکن مشخص شد حذف ارز ترجیحی چه تاثیری بر زندگی مردم داشت؟ برق بیش از 30 اداره پایتخت قطع شد کاهش ارزش دلار برابر دینار در پی تغییر در کابینه دولت عراق پیشنهاد روسیه به شرکای تجاری برای پیوستن به سويیفت روسی آخرین قیمت محبوب ترین خودروها در بازار + جدول در این بازار همه فروشنده‌اند اما خریداری نیست نقص فنی لاستیک پرواز تهران-دهلی ماهان هنگام تیک آف خرید شهاب سنگ‌ها به شرط آزمایشگاه، گرمی چند میلیارد؟ جزيیات حادثه پرواز هواپیمای تهران - دهلی شرکت ماهان سورپرایز ريیسی برای معلمان | واریز علی الحساب به حساب معلمان پرداخت بیش از 625 هزار وام ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن هشدار بزرگ‌ترین بانک آمریکا: چیزی بدتر از رکود در انتظار اقتصاد آمریکاست در این بازار همه فروشنده اند اما خریداری نیست صندوق‌های سرمایه‌گذاری خاصیت ضد تورمی دارند اعلام دلیل ترکیدن لاستیک هواپیمای پرواز دهلی/ هواپیما با تاخیر دو ساعته عازم مقصد شد خریداران خودرو بخوانند | جایگزین حذف قرعه کشی خودرو چیست؟ سازمان ملل نسبت به تشدید گرسنگی افغانستان هشدار داد دنا ریخت/ آخرین قیمت تیبا، رانا، پژو و پراید پرداخت 130 میلیارد تومان مالیات خودروهای لوکس کشاورزان ایرانی در استرالیا و کانادا سر زمین می روند! فردا نحوه افزایش حقوق بازنشستگان اعلام می‌شود دورکاری کارمندان اپل به اتمام رسید مصوبه رمزارزها در ایران به ایستگاه پایانی رسید تصمیم نهایی دولت برای حقوق کارمندان | افزایش حقوق کارمندان دولت ماه آتی نهایی می‌شود دولت برای مهار تورم ناچار به کنترل هزینه‌هاست 30 درصد قطعات خودرو در بازار تقلبی و قاچاق است/ تامین زمین نهضت ملی مسکن سرعت گرفت دخل و خرج ایرانی ها در سال 1400 مدیریت مصرف انرژی با ایجاد تنوع در سبد سوخت و استفاده از پالایشگاه‌های فراسرزمینی اتفاقی بی‌سابقه در صنعت خودروسازی کشور چه خبر از بزرگان بورس؟ | پای همسران واعظی و آخوندی به قراردادهای فولاد باز شد بروز کسری بودجه در 4 ماه اول امسال باوجود جهش درآمد نفت و مالیات