شیايومی پرفروش شد

شیايومی پرفروش شد

فروش شرکت شیايومی برای نخستین بار در دو سال گذشته، افزایش یافت که اتفاق خوبی برای این سازنده تلفن هوشمند چینی است.

به گزارش ایسنا، شیايومی در سه ماهه سوم سال میلادی جاری، 70.9 میلیارد یوان (9.9 میلیارد دلار) فروش داشت که بهتر از رقم 7.5 میلیارد یوان پیش‌بینی شده برای این شرکت بود. درآمد خالص شیايومی 4.9 میلیارد یوان بود که در مقایسه با 4.3 میلیارد یوان پیش‌بینی تحلیلگران، بالاتر بود.

شیايومی با وجود ابهامات پیرامون اقتصاد مصرف کننده، با عرضه لاین گوشی‌های شیايومی 14، موفق شد رشد فروش خود را در فصل تعطیلات چین، احیا کند.

نشانه‌های رو به رشدی از سپری شدن دوران رکود بازار جهانی تلفن هوشمند دیده می‌شود. شیايومی و هواوی، پرچمدار رشد 11 درصدی فروش تلفن هوشمند در چین در اکتبر بودند. هواوی که در اوت با عرضه گوشی میت 60 پرو، در چین غوغا کرد، عامل نیمی از این بهبود فروش بود.

سرمایه‌گذاران انتظار دارند که شیايومی یکی از بزرگترین برندگان بهبود بازار باشد. ارزش بازار شیايومی از ژوين با شور و هیجانی که پیرامون جدیدترین گوشی این شرکت وجود داشته است، حدود 19 میلیارد دلار رشد کرده است.

لی جون، ريیس هیات مدیره شیايومی در پستی در شبکه اجتماعی ویبو اعلام کرد شیايومی بیش از یک میلیون دستگاه از گوشی سری 14 خود را در هفته نخست اکتبر فروخته است. همچنین، هفته گذشته بالاخره نخستین جزيیات و تصاویر خودروی برقی شیايومی که یک سدان با پنج صندلی است، پس از این که مورد تايید پکن قرار گرفت، منتشر شد.

مشخص نیست که آیا شیايومی باید مجوزهای بیشتری برای خودروی برقی خود دریافت کند یا خیر، این خودرو توسط شرکت دولتی گروه خودروسازی پکن، تولید خواهد شد.

سیستم عامل «هایپر او اس» شیايومی که جدیدترین سیستم عامل این شرکت است، محصولاتش را از تلفن‌های هوشمند گرفته تا تلویزیون‌ها، به یکدیگر وصل می‌کند. این پلتفرم می‌تواند توسط خودروهای برقی هم استفاده شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شیايومی در تلاش برای ورود به فضای پررقابت خودروی برقی است اما از آنجا که این کار، مستلزم صرف زمان و هزینه زیاد است، این شرکت برای جبران این سرمایه گذاری سنگین ضروری، تلاش کرده است هزینه‌هایی مانند بازاریابی را محدود کند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد