همکاری سایپا و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برای تولید موتور هیبریدی شاهین

همکاری سایپا و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برای تولید موتور هیبریدی شاهین

در راستای ارتقاء کیفیت محصولات گروه خودروسازی سایپا، همکاری مشترک سایپا و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برای تولید...

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی سایپا، مدیرعامل گروه سایپا در این مراسم با اعلام آمادگی سایپا برای بهره گیری از اندیشه ها و طرح های دانش بنیان مراکز دانشگاهی و وزارت علوم در زمینه خودروسازی و قطعه سازی گفت: دانشگاه های ایران اسلامی بالاترین مراکز دانش بنیان هستند و ارتباط صنعت و دانشگاه باید به صورت دوطرفه برقرار شود، از این رو سایپا آمادگی دارد میزبان دانشگاهیان باشد تا در راستای حل مشکلات صنعت خودرو و بهره گیری از دانش و تخصص مراکز دانشگاهی ارتباطات دوطرفة موثر به نحو مطلوبی شکل بگیرد و جریان داشته باشد.

محمدعلی تیموری با اشاره به اعلام نارضایتی مقام معظم رهبری از کیفیت خودرو در روزهای آغازین مسيولیت خویش در سایپا و نامگذاری سال 1401 به نام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، افزود: اگر بخواهیم کیفیت محصولات را افزایش دهیم نمی توانیم بدون اتکاء به مراکز دانش بنیان، کیفیت را ارتقاء دهیم و باید مراکز دانش بنیانی در بطن کار و تولید قرار بگیرند و در زمینه مسایل جاری و آینده به صنعت خودرو کمک کنند.

او تصریح کرد: باید شرایط بازار در محصول خودرو طوری باشد که مراکز دانش بنیان و سرمایه گذاری ها در مسیر تولید اقتصادی قرار گیرند ، اینکه برای طراحی و تولید یک محصول جدید طی سه سال سرمایه گذاری، خط تولید آن محصول راه اندازی شود و در نهایت تیراژ تولید پایین باشد به هیچ عنوان تولید اقتصادی صورت نگرفته است.

مدیرعامل گروه سایپا در ادامه افزود: موضوع سیاستگزاری در صنعت خودرو بسیار مهم و اثرگذار است که در این زمینه انتظار داریم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه ها به خودروسازی کمک کنند تا سیاستگزاری ها در صنعت خودرو در راستای حمایت از این صنعت باشد.

تیموری اظهار کرد: ریل گذاری نظام جمهوری اسلامی در زمینه بهره گیری از فناوری های هسته ای بسیار درست و به جا بوده است و این ریل گذاری کمک می کند که صنعت خودرو در مسیر تولید خودروهای برقی، هیبریدی و دانش بنیان شدن حرکت کند.

اوافزود: قوانین جدید در صنعت خودروی کشور با استانداردهای تولید خودرو در کشورهای پیشرفته برابری می کند و فقط 28 درصد خودروهای دنیا با استانداردهای 85 گانه تولید می شوند و صنعت خودروی ما هم جزو این 28 درصد است در حالی که امروزه خودروسازی های بزرگ دنیا خودروهایی تولید می کنند برای کشورهایی که استانداردهای 85 گانه در آنها اجرا نمی شود.

تیموری خاطر نشان کرد: دانشگاه ها نباید خودشان سرمایه گذاری کنند بلکه باید صنعت خودرو منابع و امکانات را در اختیار دانشگاه ها قرار دهند و دانشگاه ها دانش خود را به خودروسازان بفروشند و به فکر ایجاد کارگاه و خط تولید در محیط دانشگاه نباشند.

مدیرعامل سایپا تصریح کرد: انتظار داریم که دانشگاهیان دانش فنی خود را در اختیار خودروسازی قرار دهند و در این زمینه مرکز تحقیقات سایپا و شرکت مگاموتور به عنوان مراکز دانش بنیان سایپا، آماده هرگونه همکاری با دانشگاه ها در تمام زمینه ها هستند.

او گفت: سایپا در گذشته به حوزه های باشگاه داری، سهامداری، بیمه، لیزینگ و ساختمان سازی ورود کرده که اشتباه بوده است. بنابراین با اصلاح سیاست ها و ساختارها از این پس بیشترین تمرکز گروه سایپا بر محصول جدید، خطوط تولید جدید و فناوری های جدید خواهد بود.

در ادامه، دکترعلی خطیبی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: در راستای بیانات مقام معظم رهبری برای افزایش کیفیت خودروهای ساخت داخل به کمک خودروسازان آماده ایم تا توان فنی و مهندسی دانشگاه‌های کشور را در اختیار این صنایع قرار دهیم.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اضافه کرد: با تعامل صورت گرفته با شرکت سایپا، این شرکت با سطح دانش فنی دانشگاه‌های ما آشنا و زمینه امضای این تفاهم نامه مهیا شد .

خطیبی افزود: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از لحاظ دانش فنی و مهندسی، ظرفیت بالایی دارد و یکی از دانشگاه‌های خوب ما در این حوزه است و همکاری با این دانشگاه می‌تواند زمینه همکاری با سایر دانشگاه‌ها را فراهم کند.

او اظهار کرد: اعتماد به توانایی جوانان و دانشمندان داخلی ما را کمک می‌کند و همان‌گونه که در صنعت دفاعی این اعتماد جواب داد حتما در صنعت خودرو سازی هم تکیه به دانش و توانایی دانشمندان جوان ما در دانشگاه‌ها جواب می‌دهد.

خطیبی در خصوص ظرفیت بالای علمی پژوهشی کشور گفت: در کشور 150 هزار دانشجوی دکتری و 400 تا 500 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد داریم که کار آنها تحقیقات است، یعنی اصولا وظیفه آموزشی ندارند، اما باید تحقیقات کنند و اگر هر کدام روزانه 4 ساعت زمان خود را صرف تحقیق کنند حدود یک میلیارد نفر ساعت تحقیقات در کشور خواهیم داشت و 100 میلیون ساعت مراکز تحقیقاتی در اختیار دانشگاه‌های ماست که این ظرفیت بی‌نظیر است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: اینکه رهبر معظم انقلاب تاکید زیادی روی بحث دانش بنیان و ظرفیت علمی کشور دارند، به این علت است که از آن استفاده کنیم و در استفاده از ظرفیت علمی کشور دچار خود تحریمی نشویم.

او گفت: ظرفیت علمی کشور در هر جایی که وارد شده درخشیده است، از موشک گرفته تا واکسن. خوشحالیم که این موضوع در شرکت سایپا اتفاق افتاده تا ظرفیت علمی‌مان استفاده شود و بدون هیچ چشم‌داشتی در اختیار شما خواهیم بود. خواهشمندم که کار رها نشود و در وزارت علوم روی این قضیه جدی هستیم.

دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم نیز در این مراسم گفت : .دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل یکی از موفق ترین دانشگاه های کشور در حوزه صنعت و مباحث پژوهش و فناوری است و همیشه در رتبه بندی های تایمز و رتبه بندی های معتبر دیگر دانشگاه صنعتی بابل جزو اولین هاست و شرکت سایپا انتخاب خوبی انجام داده و امیدوارم که بتوانیم با استفاده از ظرفیت آنها خودرو و سوخت فسیلی را تبدیل به خودروی هیبریدی کنیم و باید در راستای موتورهای برقی و خودران تلاش کنیم.

خیرالدین تاکید کرد: بخشی از فروش صنایع را باید برای توسعه و تحقیق در نظر بگیریم. در قانون جهش تولید دانش بنیان صنایع و شرکت های بزرگ هر عددی را که برای تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کنند به عنوان اعتبار مالیاتی برای آنها حساب خواهد شد و حتی می توانند آن را به سال های آینده موکول کنند.

او گفت: توجه به پتنت و ثبت اختراع هم موضوع مهمی است و تویوتا روزانه حدود 9 ثبت اختراع دارد و این عدد در کشورمان به شدت پایین است و امیدواریم که ایران خودرو و سایپا در این بخش به ویژه در بخش پتنت خارجی و اروپا وارد شوند.

خیرالدین در پایان افزود: در بحث سامانه نظام ایده ها و نیازها خواهشمندم که سایپا بتواند نیازهای مدنظر خویش را در سامانه وارد کند تا بتوانیم از ظرفیت های پارک های علم و فناوری و شرکت های فناور، دانش بنیان و دانشگاه و پژوهشگاه ها استفاده کنیم. حدود 18 پژوهشگاه ملی، 130 دانشگاه، بیش از 80 هزار هیيت علمی داریم که سایپا می تواند از این ظرفیت استفاده کند. اعتقاد دارم که بحث فناوری و نوآوری یک انتخاب نیست، بلکه ضرورت است و در وزارت علوم خدمت شما هستیم تا با کمک یکدیگر مشکلات حوزه خودرو را رفع کنیم.

بهرام عزیزالله گنجی ريیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در این مراسم گفت: از سخنان مدیرعامل گروه سایپا در این جلسه به وجد آمدم به این دلیل که مدیری در راس شرکت سایبا است که دانشگاه را به درستی درک می کند.

او افزود: از اینکه مسيولینی از صنایع جایگاه خطیر دانشگاه را به درستی درک کردند، امیدوارکننده است و بسیار خرسندم که این وفاق بین سایپا و دانشگاه نوشیروانی بابل اتفاق افتاده است و از اعتماد سایپا به این دانشگاه قدردانی می کنم.

سید شاهین عذبی مدیرعامل مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا نیز در این مراسم با اشاره به اینکه نتیجه نشست با دانشگاه نوشیروانی بابل به امضای این تفاهم نامه ختم شد، گفت: علاوه بر نشست با این دانشگاه سه جلسه هم با دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار کردیم که آن دانشگاه هم آماده همکاری با سایپا است. همچنین سازمان پژوهش های صنعتی نیز اعلام آمادگی کرده است.

انتهای پیام/

جزییات تولید خودرو در یک شرکت ماکارونی/ یک میلیون خودرو در راه است؟

جزییات تولید خودرو در یک شرکت ماکارونی/ یک میلیون خودرو در راه است...

صنعتسخنگوی وزارت صنعت در خصوص تولید یک میلیون خودرو توسط یک شرکت تولید کننده ماکارونی توضیح داد.

KhabarOnline.ir/
اطلاعیه دولت خطاب به مردم درباره خرید خودرو

اطلاعیه دولت خطاب به مردم درباره خرید خودرو

از آنجا که دلالان تا حدودی از این بازار عقب‌نشینی کرده اند، بهتر است که مردم هم با خریدهای هیجانی، باعث تشویق و برگشت...

Bartarinha.ir/
تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

اعضای دولت پس از بحث و بررسی مقرر کردند دولت در راستای اجرای قانون جدید ساماندهی صنعت خودرو، الزامات اجرا، راهکارهای...

Borna.news/
عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو از 15...

عرضه بدون شناسه لوازم یدکی و قطعات خودرو از 15...

نشست حضوری و وب کنفرانس “مدیریت عرضه محصولات لوازم یدکی و مصرفی وسایل نقلیه” امروز 11 مرداد 1401، در اتاق اصناف ایران...

Gostaresh.news/
خریدران خودرو گوش به زنگ باشند | قیمت خودرو در بازار آزاد

خریدران خودرو گوش به زنگ باشند | قیمت خودرو در بازار آزاد

قیمت برخی از خودروها، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با افزایش همراه بوده است

MosalasOnline.com/

ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو

آيین‌نامه واردات خودرو به زودی ابلاغ می‌شود

آيین‌نامه واردات خودرو به زودی ابلاغ می‌شود

​فاطمی امین به سوال مبنی بر تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و جدایی بخش بازرگانی از این وزارتخانه پاسخ نداد .

Bartarinha.ir/
اسامی برندگان رزرو قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد

اسامی برندگان رزرو قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد

اسامی منتخبین رزرو فروش فوق العاده مرحله دوم ایران خودرو ویژه تیرماه 1401 اعلام شد.

Borna.news/
قیمت خودرو در بازار آزاد + جدول

قیمت خودرو در بازار آزاد + جدول

قیمت خودروی سمند LX (ساده) 1401 در بازار آزاد، 302 میلیون تومان است.

Gostaresh.news/
قیمت جدید شاهین سایپا در بازار خودرو + جدول

قیمت جدید شاهین سایپا در بازار خودرو + جدول

قیمت جدید خودوی شاهین سایپا در بازار امروز را در این گزارش مشاهده کنید.

Gostaresh.news/
پیش‌بینی جدید قیمت خودرو در روزهای آینده

پیش‌بینی جدید قیمت خودرو در روزهای آینده

قیمت خودرو نوسان کمتری را نسبت به گذشته تجربه می‌کند. اما بازار همچنان در وضعیت رکودی قرار دارد و خرید و فروش چندانی...

Bartarinha.ir/
جزيیات عرضه خودرو در بورس کالای ایران

جزيیات عرضه خودرو در بورس کالای ایران

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس باید با هماهنگی وزارت صمت انجام شود، گفت: خودروهایی که در مسیر خروج از قرعه کشی قرار دارند و تولید و عرضه آنها بیش از میزان تقاضا است، امکان عرضه در ب...

FarsNews.ir/
سیگنال خودروسازان به بازار خودرو

سیگنال خودروسازان به بازار خودرو

صنعتتجارت نیوز نوشت: پایان بدون نتیجه مذاکرات هسته‌ای دوحه، بازارها را به تکاپو واداشت و قیمت دلار کاهش قیمت هفته گذشته را یک روزه جبران کرد. اما آیا این افزایش قیمت می‌تواند بر قیمت خودرو هم تاثیر بگ...

KhabarOnline.ir/
قیمت خودرو در بازار آزاد در 4 تیر 1401

قیمت خودرو در بازار آزاد در 4 تیر 1401

قیمت برخی از خودروها، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز بدون تغییر بوده است.

MosalasOnline.com/
خبر مهم برای متقاضیان خودرو/ قرعه کشی لغو شد

خبر مهم برای متقاضیان خودرو/ قرعه کشی لغو شد

صنعتتسنیم نوشت: طی نامه‌نگاری بین دو معاون وزیر صمت مشخص شد که سامانه یکپارچه تخصیص خودرو که 9 خرداد اولین قرعه‌کشی بر اساس آن انجام گردید، اصلا تایید فنی و امنیتی نداشت و دفتر فناوری داده وزارت صمت ه...

KhabarOnline.ir/
شروط رییس‌جمهور برای ترمیم حقوق اعلام شد/ بازنشستگان هنوز چشم به راه هستند برجام، تهدید یا فرصت برای بورس؟ یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! آخرین قیمت خودروهای پرفروش در بازار امروز (26... قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا سرنوشت صنعت خودروسازی ایران بعد از امضای برجام سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تیبا،... جزيیات فروش فوری محصولات هایما ایران خودرو اعلام شد تفاوت عجیب دستمزد در ایران و کره‌جنوبی امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری‌ از پایان شهریور امسال/ پیگیری قاطع حکمرانی ریال در دستور کار‌ «عرضه خودرو در بورس» آغاز شد/ افتتاح تالار بورس املاک، به زودی ساخت راه‌آهن آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب سرعت می‌گیرد کاهش قیمت سکه و ارز + جدول واریز به حساب‌های تجاری به عنوان درآمد فروش تلقی می‌شود نخست وزیر سويد: در بخش انرژی به شرایط اقتصاد جنگی رسیده ایم گرد و غبار در برخی استان‌ها/ اهواز داغ‌ترین شهر کشور مقایسه جالب دستمزد کارگران در ایران و کره جنوبی/ کاهش عجیب دستمزد کارگران در 10 سال اخیر طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان محدودیت ترافیکی پایان هفته جاده‌ها/ ترافیک سنگین در اغلب محورهای تهران-شمال توافق تجارت ترجیحی ایران و بنگلادش کلید خورد افزایش دومینو وار مناطق آزاد در ایران بدون تحول در سیاست‌گذاری