پذیره نویسی صندوق همای آگاه از 19 تیر به مدت 4 روز آغاز شد

پذیره نویسی صندوق همای آگاه از 19 تیر به مدت 4 روز آغاز شد

همای آگاه یک صندوق درآمد ثابت و قابل معامله در بورس است که به سرمایه‌گذاران خود، سود نقدی ماهانه پرداخت می‌کند.

به گزارش بورس‌نیوز، صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت همای آگاه، از نوع صندوق‌های ETF یا همان قابل معامله در بورس است که پرداخت سود ماهانه دارد. صندوق همای آگاه، در تیرماه 1400 توسط شرکت سبدگردان آگاه موفق به اخذ مجوز پذیره‌نویسی شد تا تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و بر اساس مقررات، اساسنامه و امیدنامه فعالیت خود را آغاز کند. پذیره‌نویسی این صندوق از 19 تیرماه آغازشده و تا 22 تیر ادامه خواهد داشت.

ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری همای آگاه 10.000 ریال و حداقل میزان سرمایه‌گذاری در آن بر طبق الزام سازمان بورس و اوراق بهادار مبلغ 500 هزار تومان است.

برای شرکت در پذیره‌نویسی این صندوق، شما می‌توانید با جست‌وجوی نماد «همای» در پنل معاملاتی کارگزاری خود به‌راحتی واحد‌های صندوق را در ساعات معامله بازار، خرید نمایید.

بخش اعظم دارایی‌های این صندوق در اوراق مشارکت، سپرده‌های بانکی، گواهی سپرده بانکی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت و بخش کمی از دارایی صندوق در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس سرمایه‌گذاری می‌شود که همین امر موجب کم ریسک بودن این صندوق شده است.

معمولا افراد در صندوق‌های با درآمد ثابت باهدف کاهش ریسک و کسب سود بیشتر از سپرده بانکی سرمایه‌گذاری می‌کنند. این صندوق‌ها با تجمیع وجوه اشخاص و سرمایه‌گذاری دارایی آن‌ها در اوراق با درآمد ثابت، اطمینان خاطر بیشتری را برای سرمایه‌گذار ایجاد می‌کنند تا با خیال راحت‌تری از سود بازار سرمایه بهره‌مند شود.

بعضی از صندوق‌های درآمد ثابت، پرداخت سود دوره‌ای نیز دارند. صندوق همای آگاه نیز که از همین دست صندوق‌ها بوده و تقسیم سود ماهانه دارد. درنتیجه می‌توان گفت با سرمایه‌گذاری در صندوق همای آگاه شما یک سرمایه‌گذاری کم ریسک را همراه با دریافت سود ماهانه انتخاب می‌کنید.

مزیت دیگر صندوق‌های درآمد ثابت این است که این صندوق‌ها همانند سپرده‌های بانکی از ریسک سرمایه‌گذاری پایینی برخوردارند، اما به دلیل آنکه بخشی کمی از دارایی صندوق در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس سرمایه‌گذاری می‌شود؛ سود بیشتری نسبت به بانک کسب خواهند نمود.

از جمله مزیت‌های دیگر صندوق‌هایی مانند همای آگاه که درآمد ثابت و قابل معامله در بازار هستند در مقایسه با بانک، عدم جریمه برداشت زودهنگام است و شما به‌راحتی می‌توانید در هر زمان از طریق سامانه معاملاتی خود اقدام به فروش واحد‌های خودنمایید و سرمایه خود را برداشت کنید.

در بالا ترکیب دارایی یک صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت را عنوان کردیم. گفتیم که این صندوق‌ها طبق الزام سازمان بور و بر اساس امید نامه خود موظف هستند بخش اعظم دارایی‌های خود را به خرید اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص دهند. به همین منظور ترکیب دارایی همای آگاه نیز حداقل 90% از کل دارایی‌ها، اوراق با درآمد ثابت و حداکثر 5% آن، سهام و حق تقدم سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس است.

در آخر موارد زیر را می‌توان به‌عنوان مزایای صندوق همای آگاه جمع‌بندی نمود:

1. پرداخت سود نقدی ماهانه: سود نقدی ماهانه یکی از مهم‌ترین مزیت‌های صندوق همای آگاه است. این سود به‌صورت ماهانه و در آخرین روز هرماه به سهامداران پرداخت می‌شود.

2. امنیت سرمایه: به‌این‌علت که همای آگاه صندوق درآمد ثابت و بسیار کم ریسک است جایگزین مناسبی برای سپرده بانکی به‌حساب می‌آید.

3. سهولت خرید: به‌این‌علت که همای آگاه صندوق قابل معامله در بورس است نحوه خریدوفروش آن بسیار ساده است. از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری‌ها و بدون ماندن در صف خریدوفروش و تنها با جست‌وجوی نماد «همای» می‌توانید نسبت به خریدوفروش آن اقدام کنید.

4. قابلیت نقدشوندگی بالا: به علت وجود رکن بازارگردان در صندوق همای آگاه، این صندوق از قابلیت نقدشوندگی بالایی برخوردار است.

گفتنی است که برای شرکت در پذیره‌نویسی صندوق همای آگاه داشتن کد بورسی الزامی است. در صورت داشتن کد بورسی، کافی است در تاریخ پذیره‌نویسی، با ورود به سامانه معاملاتی کارگزاری خود و با جست‌وجوی نماد «همای» برای پذیره‌نویسی در صندوق ETF همای آگاه اقدام کنید. در صورت نداشتن کد بورسی نیز می‌توانید با مراجعه به سایت آگاه اکسپرس به‌سادگی کد خود را دریافت کنید و پس‌ازآن پذیره‌نویسی را انجام دهد.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
پذیره نویسی صندوق همای آگاه از 19 تیر به مدت 4 روز آغاز شد

پذیره نویسی صندوق همای آگاه از 19 تیر به مدت 4 روز آغاز شد

لنگرهمای آگاه یک صندوق درآمد ثابت و قابل معامله در بورس است که به سرمایه‌گذاران خود، سود نقدی ماهانه پرداخت می‌کند. ...

Borna.news/
تصمیمات جدید سازمان بورس برای جلوگیری از سیگنال‌فروشی در فضای مجازی

تصمیمات جدید سازمان بورس برای جلوگیری از سیگنال‌فروشی در فضای مجاز...

تصمیمات جدید سازمان بورس برای جلوگیری از سیگنال‌فروشی در فضای مجازی

BourseNews.ir/

عزم جدی سازمان بورس برای حل مشکلات صنایع بورسی

عزم جدی سازمان بورس برای حل مشکلات صنایع بورسی

بورستهران - ایرنا - مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار ایجاد میز صنایع را گامی مهم برای رفع مسایل و مشکلات پیش‌روی صنایع بورسی دانست و تاکید کرد: عزم سازمان بورس برای حل مشکلات صنایع جدی ...

Irna.ir/
رگبار صدور مجوزها در سازمان بورس

رگبار صدور مجوزها در سازمان بورس

میثم فدایی گفت به زودی صندوق ها روی سرمایه گذاری جدید شامل « صندوق سرمایه گذاری اهرمی» و «صندوق املاک و مستغلات» راه اندازی خواهند شد. در صندوق اهرمی، سرمایه گذار علاوه بر خرید یونیت می تواند اعتباری ...

BourseNews.ir/
سه سیاست کلی در تغییر دامنه نوسان/ تعیین رقم دامنه نوسان به سازمان بورس واگذار شد

سه سیاست کلی در تغییر دامنه نوسان/ تعیین رقم دامنه نوسان به سازمان...

سخنگوی شورای عالی بورس، از تصویب سه سیاست کلی در مورد تغییر دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد .

FarsNews.ir/
تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

جمعی از سهامداران زیان دیده بازار بورس، امروز چهارشنبه 25 فروردین 1400، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان سازمان بورس و اوراق بهادار واقع در تهران تجمع کردند.

Bartarinha.ir/

ريیس سازمان بورس به کلاب هاوس می‌آید

تناقض‌گویی رییس سازمان بورس؛ رشد بورس به بهای نابودی اقتصاد!

تناقض‌گویی رییس سازمان بورس؛ رشد بورس به بهای نابودی اقتصاد!

محمدعلی دهقان دهنوی در یکی از آخرین اظهارات خود بیان کرده‌‌است که بانک مرکزی نباید نرخ بهره بین بانکی را جذاب‌تر از بورس کند. این در حالی است که ارتباط میان نرخ...

EghtesadOnline.com/
برای نخستین بار در تاریخ رخ داد/ صورت‌های مالی سازمان بورس آمد

برای نخستین بار در تاریخ رخ داد/ صورت‌های مالی سازمان بورس آمد

پیرو تصمیم ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار برای انتشار صورت های مالی تصویب شده سال 99 این سازمان، صورت های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور مشاهده عموم برای نخستین بار منتشر شد.

BourseNews.ir/

سازمان بورس و اوراق بهادار صورت‌های مالی خود را منتشر کرد

حقوق کارکنان سازمان بورس چقدر است؟ / دستمزد 6 برابری نسبت به حداقل حقوق

حقوق کارکنان سازمان بورس چقدر است؟ / دستمزد 6 برابری نسبت به حداقل...

بر اساس صورت‌های مالی منتشر شده از سوی سازمان بورس، میانگین دستمزد ماهانه کارکنان سازمان بورس و شرکت‌های فرعی آن در سال 99 بیش از 20 میلیون تومان بوده است.

TejaratNews.com/
رییس سازمان بورس سه عامل ایجاد نوسان در بازار بورس را تشریح کرد

رییس سازمان بورس سه عامل ایجاد نوسان در بازار بورس را تشریح کرد

دولتتهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، سه عامل کلان اقتصادی، باز برون‌زا، عدم شفافیت و نظارت را از عوامل تاثیرگذار در نوسان بازار بورس عنوان کرد.

Irna.ir/
تخصیص 400 ریال سود به ازای هر سهم "فولاد" در مجمع ریسک سیستماتیک مانع رشد شارپ بورس رشد 2200 واحدی شاخص در این لحظات واگذاری سهام باقی مانده دولت در هپکو به بانک‌های ملت، صادرات و تجارت ارايه تسهیلات، نقطه طلایی صندوق های اهرمی بورس امروز 12 مرداد چگونه آغاز به کار کرد؟ / رشد تقاضا در بازار امروز تازه‌ترین خبر درباره مالیات خانه‌های گران و لوکس صندوق سرمایه گذاری مشترک کارگزاری حافظ مجمع برگزار می کند زمان مجمع صندوق سرمایه گذاری مشترک پیشتاز مشخص شد شاخص کل رشد 1700 واحدی دارد "کشرق" صورت مالی 3 ماهه منتشر کرد نرخ رسمی 20 ارز افزایش یافت مجمع صندوق سرمایه گذاری نوین نگر آسیا برگزار می شود صورت‌های مالی 12 ماهه صندوق سرمایه گذاری زرافشان امید ایرانیان منتشر شد ثبت تصمیمات مجمع عمومی "رکیش" گزارش بورس امروز سه شنبه 12 مرداد 1400 "فخوز" صورت مالی میاندوره‌ای 3 ماهه را منتشر کرد بورس انرژی میزبان عرضه 192 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری تورم 50درصدی در روستا‌های 10 استان صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "سپید" منتشر شد انتشار صورت مالی میاندوره‌ای 3 ماهه "غنوش" حرکت معکوس طلا و نفت سهام خصدرا | شرکتی که زیان انباشته را 15 درصد کاهش داد سیگنال تازه گرانی در بازار گوشی موبایل "تاپیکو" صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد سهم‌های ارزنده‌ در انتظار بلیت پرتفوی سهامداران افزایش شکاف طبقاتی در ایران سهامداران بخوانند / مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی امروز 12 مرداد خارج‌شدن کشتی به گل نشسته ایران در آستراخان 112 هزار سهامدار تیرماه در سامانه سجام احراز هویت شدند زنگنه: تلاش کردیم بابک زنجانی درست نشود موج مهاجرت کشاورزان ایرانی به عمان/ هورالعظیم مصنوعی خشک شد کاهش نرخ اجاره در مناطق شرق تهران / حکیمیه ارزان‌تر است یا نارمک؟ قیمت انواع مرغ و تخم‌مرغ در 11 مرداد 1400 + فهرست قیمت‌ها توزیع سرم تزریقی در داروخانه‌های شهری ممنوع شد سهام عدالت امروز 11 مرداد چقدر شد؟ قیمت گوشت در 11 مرداد 1400 + فهرست قیمت چه خبر از بزرگان بورس؟ | چرا فرمان در اختیار خودرویی ها بود؟ قیمت سکه امامی به 11200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/11 کشتی باری ایران در آستراخان به گل نشست سهام شاراک | روند قیمتی این نماد در روزهای آینده بورس چگونه خواهد بود؟ پتک آماده سنا برای فرود بر صنعت رمزارزها خبر جدید برای متقاضیان وام ودیعه مسکن / تکلیف نیمه دوم سال چیست؟ اخبار بورس فردا | افزایش سرمایه بیش از 4000 درصدی یک نماد قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | عقب گرد دلار با کاهش تقاضا در فضای تغییر دولت /... پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 مرداد / قیمت سکه کاهش پیدا می‌کند؟ وضعیت اقتصادی، مردم را هنرمند کرد! اجاره و خرید مسکن در کدام مناطق تهران ارزان شد؟ قیمت اجاره و خرید مسکن در شیراز افزایش 67 درصدی سود سیمان بهبهان، ثمره شفافیت در فروش

در حال بارگیری...