پایان هفته پرهیجان بورس/ روند صعودی بازار سهام ادامه دارد؟

پایان هفته پرهیجان بورس/ روند صعودی بازار سهام ادامه دارد؟

هفته گذشته بورس دستخوش اتفاقات فراوانی بود. در نهایت شاخص کل 4٫15 درصد و شاخص هم‌وزن حدود 4 درصد رشد را ثبت کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام طی هفته گذشته با اتفاقات تاثیرگذار زیادی مواجه بود. در نهایت شاخص کل 4٫15 درصد و شاخص هم‌وزن حدود 4 درصد رشد را ثبت کردند. بازگشایی نماد شستا و فارس، افزایش بیش از 10 درصدی نرخ محصولات ایران‌خودرو و سایپا و تعلیق نمادهای خودرویی در آخرین روز بازار از اتفاقات مهم بود.

یکشنبه وزیر اقتصاد در راستای سیاست‌های کنترل عرضه در بازار سهام، انتشار اوراق دولتی را لغو کرد. اما حتی این اقدام هم نتوانست جلوی منفی شدن بازاری که در نتیجه بازگشایی شستا، روز گذشته سراسر سبز بود را بگیرد.

اما یکشنبه تنها روز قرمز بورس در هفته‌ای که گذشت بود. در ادامه بازار با حجم و ارزش معاملات پایین رشد ملایمی داشت و کارشناسان نیز به ادامه این روند در هفته‌ آتی نیز خوشبین بودند.

سه‌شنبه وزیر اقتصاد و امور دارایی با مجلسی‌ها جلسه داشت و محور مهم بازار سهام بود. جلسه‌ای که برای بورسی‌ها خوش‌یمن بود و بازار را تا پایان هفته مثبت نگه داشت.

در نهایت بازار سهام چهارشنبه و در حالی که نمادهای خودرویی تعلیق و بانکی‌ها پیشتاز شدند، مثبت به کار خود پایان داد.

بازار سهام پتانسیل تعادلی شدن دارد

مریم محبی، کارشناس بازار سهام در خصوص اتفاقات هفته اخیر بورس گفت: اوضاع نابسامان بورس طی چند ماه گذشته باعث حضور وزیر اقتصاد در صحن مجلس شورای اسلامی و پاسخ به سوالات نمایندگان منتخب در این هفته شد.

وی ادامه داد: پس از اتمام جلسه، شاخص کل و شاخص کل هم‌وزن به حواشی پیش آمده واکنش منفی نشان داده و عقب‌نشینی کردند. دلیل این عقب‌نشینی عدم دستیابی به راه حل این معضل و یا به عبارتی برون‌رفت از شرایط فعلی بود. از طرف دیگر برخی سهم‌های بازار به قیمت‌های منطقی و مطلوبی رسیده‌اند که از نظر کارشناسان جذاب به شمار می‌آیند.

محبی عنوان کرد: بنابراین هم‌زمانی رشد نسبی قیمت‌ها در بازار با حضور وزیر اقتصاد در مجلس نه بخاطر حمایت دولت از بازاز بورس، بلکه به دلیل ارزنده شدن برخی سهم خای بازار است. البته پیش‌بینی می‌شود این روند نمی‌تواند در بلندمدت ادامه‌دار باشد.

این کارشناس عنوان کرد: هفته کاری بورس، منتهی به 19 آبان هفته ای پر نوسان و سرشار از هیجان بود و با روند مثبت کار خود را خاتمه داد. این روند نشان می‌دهد بازار بورس پتانسیل خروج از روند کاهشی طاقت‌فرسا و ورود به فاز متعادل تر شدن و منطقی‌تر شدن معاملات را دارد.

 

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

سهامداران بورس منتظر جبران باشند

سهامداران بورس منتظر جبران باشند

نشست نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل اتاق بازرگانی تهران امروز برگزار شد. عشقی در این جلسه از بازگشت اعتماد از دست رفته سهامداران گفت.

Bartarinha.ir/

سهامداران نگاه بلندمدت به بورس داشته باشند

اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود

اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود

عشقی گفت: با پیگیری‌های انجام شده اعتماد از دست رفته سهامداران را جبران کرده و پیشنهاداتی برای حل این موضوع در بودجه لحاظ خواهد شد..

YJC.news/
روز پرکار بورس انرژی

روز پرکار بورس انرژی

امروز کالاهای حلال 402، حلال 404، آیزوفید و آیزوریسایکل پالایش نفت تبریز در رینگ داخلی و رافینت 2 شرکت پتروشیمی شیمی بافت در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.

Sena.ir/
رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام

رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام

بازار سهام شنبه را بدون فشار فروش و با رشد شستا و فولاد آغاز کرد. شاخص کل در آغاز بازار امروز 0٫18 درصد مثبت است.

TejaratNews.com/

سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خوب می‌کند؟

بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد

بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد

شاخص کل بورس تهران، امروز در ابتدای معاملات، یک هزار و 283 واحد رشد کرد.

YJC.news/
کف کانال نزولی هدف تکنیکالی شاخص کل است

کف کانال نزولی هدف تکنیکالی شاخص کل است

ملک لی گفت: احتمال اینکه مجدد شاهد روند کاهشی شاخص کل باشیم زیاد است، مگر اینکه اتفاق یا اقدام خاصی رقم بخورد.

YJC.news/
واکنش بازارها به دور هفتم مذاکرات / افت 3.9درصدی بورس در هفته گذشته

واکنش بازارها به دور هفتم مذاکرات / افت 3.9درصدی بورس در هفته گذشت...

هفته گذشته بازار‌های دارایی تحت تاثیر برگزاری دور هفتم مذاکرات برجام در وین بودند.

EghtesadOnline.com/
هدایت‌ سرمایه های خرد مردمی به سوی طرح های نیمه تمام از طریق بورس

هدایت‌ سرمایه های خرد مردمی به سوی طرح های نیمه تمام از طریق بورس

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: بازار سرمایه نقش زیادی را در توسعه بخش خصوصی ایفا می‌کند، این بازار به عنوان فضایی تلقی می‌شود که...

EghtesadOnline.com/
بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟ + فایل صوتی

بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟ + فای...

بورس در هفته‌ای که گذشت گرفتار رکودی سنگین بود، به نحوی که بسیاری از کارشناسان آن را به دلیل جو بلاتکلیفی ناشی از مذاکرات می‌دانند.

EghtesadOnline.com/

بورس؛ زیر سایه مذاکرات / بازار هفته آینده به کدام سو می‌رود؟

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفته‌ای که گذشت با تداوم در مدار نزولی و قرار گرفتن در ارتفاع یک‌ میلیون و 340هزار واحد به کار خود پایان داد.

EghtesadOnline.com/
عرضه‌ های اولیه زیادی در صف داریم / قیمت‌ های جدید به نفع مردم، بورس و خودروساز است

عرضه‌ های اولیه زیادی در صف داریم / قیمت‌ های جدید به نفع مردم، بو...

مجید عشقی گفت: از سهامداران بورس می‌خواهیم به گمانه زنی‌ها و ابهاماتی که همه ساله در فصل بودجه مطرح می‌شود توجهی نکنند.

EghtesadOnline.com/
آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس

آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس

اقتصادآنلاین "آیا بورس منتظر نتیجه مذاکرات است؟ / مرور تحولات هفتگی بورس" را با حضور کارشناسان اقتصادی در کلاب‌هاوس بررسی می کند.

EghtesadOnline.com/
گزارش به ريیسی درباره مرغ و تخم مرغ در هواپیما 637هزارمیلیارد به حجم نقدینگی اضافه شد اوراق مسکن چند؟ تراکتور 4.4 برابر گران شد سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران «معافیت‌مالیاتی» برگ برنده رقابت سبدگردان‌ها هر کیلو زعفران 45 میلیون تومان؟ فقط چراغ «سهام ویستا» روشن بود! خرید آنلاین سیمان از انبار 21 شرکت فراهم شد اثر «امیکرون» بر بازار فلزات هفته‌ای سرخ دست صندوق‌های مختلط‌ها را سوزاند نظر حسابرس بر تامین نقدینگی "دکیمی" افزایش سرمایه "بموتو" به منظور اصلاح ساختار مالی اظهارنظر حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "دسینا" بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد سهام "غکورش" 66 میلیون سهم را وثیقه کرد افزایش سرمایه از سود انباشته "پیزد" به پیشنهاد هیات مدیره مجمع "شبندر" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد ترافیک پرحجم سیمانی‌ها در تالار نقره‌ای سهامداران بورس منتظر جبران باشند صف‌های خرید و فروش سهام در 13 آذر ماه توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود درآمد سرانه ایرانی‌ها، کمتر از نصف خط فقر درخواست مهم ريیس سازمان بورس از دولت روز پرکار بورس انرژی رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام سلام «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به قعرنشینی رشد 59 درصدی در فروش صنایع بورسی مردم بلیت هواپیما را گران نخرند قیمت پراید امروز 13 آذر 1400 اعتماد از دست رفته سهامداران جبران می‌شود / دامنه نوسان فعلا حذف نمی‌شود بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد بودجه 1401 با نگاه به منفعت سهامداران به دنبال افزایش معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی هستیم قیمت خودرو در بازار امروز قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران بحران تامین مواد غذایی با خشک‌شدن زاینده‌رود "لکما" 2 روز آینده بازگشایی می‌شود توقف "حپترو" به مدت 2 روز کاری پیش‌بینی قیمت‌ها پس از توزیع اینترنتی کالا‌ها برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام(ETF) در هفته آینده در 7 ماهه اول امسال چقدر خودرو تولید شد؟ مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان فردا برگزار می شود دلیل منع واردات محصولات ایران از سوی روسیه تصمیمات مجمع فوق العاده "وثنو" به ثبت رسید ثبت تصمیمات مجمع عمومی "شصدف" "خودکفا" تصمیمات مجمع را ثبت کرد سایه دلار و ابهام نوسان در تمام بازارهای مالی صندوق نوویرا بازار صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد