قیمت جهانی طلا امروز 1402/03/01

قیمت جهانی طلا امروز 1402/03/01

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد کاهش به 1998 دلار و 30 سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری برنا، قیمت طلا تغییر چندانی در اولین ساعات معاملات در روز دوشنبه نداشته است و بازارها منتظر مذاکرات بیشتر بین قانون‌گذاران آمریکا درمورد بالابردن سقف بدهی هستند و همچنین و تمرکز آنها بر سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکاست.

مذاکرات درمورد سقف بدهی آمریکا در هفته گذشته به هیچ نتیجه‌ای نرسید. اما جو بایدن ريیس‌جمهور این کشور و کوین مک‌کارتی سخنگوی مجلس نمایندگان قرار است گفتگوهای خود را برای جلوگیری از به تعویق افتادن بدهی آمریکا ادامه دهند.

اظهارنظرهای سخت‌گیرانه از سوی مقامات فدرال رزرو آمریکا و احتمال ادامه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور باعث شد تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن طی هفته گذشته کاهش یابد و قیمت آن را از سطح 2000 دلار پایین‌تر بیاورد.

اما اظهارات جروم پاول ريیس خزانه‌داری آمریکا درمورد این‌که احتمالا فدرال رزرو مجبور نیست بازهم نرخ بهره را افزایش دهد، تا حدی از قیمت طلا در روز جمعه حمایت کرد. اما طلا بازهم با یک کاهش هفتگی 2 درصدی روبرو شد.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد کاهش به 1998 دلار و 30 سنت رسید.

اطلاعات فعالیت کارخانه‌ای در ماه مه در آمریکا هم در هفته جاری منتشر می‌شود و انتظار می‌رود سرنخ‌های بیشتری درمورد روند رشد بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا ارايه دهد. رشد اقتصاد آمریکا در بحبوحه افزایش نرخ بهره و تورم بالا آهسته شده‌است.

انتظار می‌رود تمایل به طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در ادامه سال جاری میلادی و با بدتر شدن شرایط اقتصادی آمریکا افزایش یابد. بازارها همچنین منتظر توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا ماه ژوين هستند که می‌تواند بیش‌از پیش‌از این فلز گرانبها حمایت کند.

قیمت نقره امروز با 0.54 درصد کاهش به 23 دلار و 93 سنت رسید و پلاتین با 0.05 درصد کاهش 1066 دلار و 7 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام/