سبدگردانی که نیاز به کف 500 هزارتومانی ندارد

سبدگردانی که نیاز به کف 500 هزارتومانی ندارد

مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد گفت: مشکل بازار سرمایه این است که همه افراد می‌خواهند مستقیما در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنند که اغلب هم در سرمایه‌گذاری‌هایشان موفق نبوده‌اند، اما با این طرح قصد داریم آدم‌هایی که مبالغ کوچکی دارند و در بازار متضرر می‌شوند را به بازار بیاوریم و برایشان سود سازی‌های خوبی انجام دهیم. در واقع هدف این است که با راهکار‌های جدید سبد گردانی داشته باشیم به وسعت ایران.

به گزارش بورس نیوز، احمد اتحادپور، مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد اظهار کرد: در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری با استفاده از سبدگردانی که سرمایه‌گذ‌اری غیرمستقیم است چندان شناخته شده نبود و مردم بیشتر به صورت مستقیم در بازار، سرمایه گذاری می‌کردند. از سوی دیگر در سبدگردانی‌ها هم مبالغ کمتر از 500 میلیون تومان را به عنوان سرمایه‌گذاری قبول نمی‌کردند، زیرا زیرساخت‌هایش فراهم نبود.


  • بیشتر بخوانید: افزایش سرمایه "آپ" از دستور کار خارج شد

اتحادپور در خصوص جزییات نشست مشترک سبدگردانی آرمان اقتصاد و شرکت آسان پرداخت (آپ) افزود: هدف اصلی ما این است که تمام افراد جامعه به طور غیرمستقیم در سبد‌ها سرمایه‌گذاری کنند یعنی یک نفر با 10 میلیون تومان هم بتواند در ایران سبد داشته باشد.

مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد ادامه داد: متاسفانه تاکنون تمام رقبا و شرکت‌های سبدگردانی اعداد زیر 500 میلیون و یک میلیارد را در سبد حساب نمی‌کردند، چون اصلا زیرساخت‌های آن وجود نداشت. البته از نظر درآمدی هم سود بسیار کمی داشت و اصلا قابل توجیه نبود، چون مثلا ده میلیون تومان کارمزدش در سال، 100 هزار تومان می‌شود که طبیعتا به صرفه نیست.

وی تاکید کرد: به همین منظور کار کارشناسی دقیقی انجام دادیم و چند ماه زمان صرف شد تا شرایط را به گونه‌ای تسهیل کنیم که همه افراد با هر مبلغی که می‌خواهند بتوانند سبد تشکیل دهند.

اتحادپور توضیح داد: مشکل بازار سرمایه این است که همه افراد می‌خواهند مستقیما در بازار سرمایه سرمایه گذاری کنند که اغلب هم در سرمایه‌گذاری‌هایشان موفق نبوده‌اند، اما با این طرح قصد داریم آدم‌هایی که مبالغ کوچکی دارند و در بازار متضرر می‌شوند را به بازار بیاوریم و برایشان سود سازی‌های خوبی انجام دهیم. در واقع هدف این است که با راهکار‌های جدید سبد گردانی داشته باشیم به وسعت ایران.

مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد در خصوص چالش‌های موجود هم خاطرنشان کرد: بزرگترین چالش در این زمینه نبود زیر ساخت معامله برای مبالغ 10 میلیون تومانی بود ضمن آنکه وقتی تعداد سبد‌ها زیاد می‌شد اماکن مدیریت بهینه روی آن‌ها کمتر بود، اما با نرم افزار‌هایی که نوشته شده و تنها با یک کلیک برای ده نفر می‌توانیم معامله انجام دهیم.

در ادامه الهام موسوی نسب، مدیر محصول سرویس‌های سرمایه گذاری‌های آپ نیز در این مراسم گفت: این رونمایی کار مشترک بین آسان پرداخت و شرکت سبدگردان آرمان اقتصاد خواهد بود.

وی ادامه داد: پیش از این سبدگردانی وجود داشته، اما اینکه این امر به راحتی در دسترس کل افراد قرار بگیرد میسر نبوده و اپلیکیشن آپ به دلیل تعداد بالای نصبی که دارد، این سرویس را می‌تواند آنلاین و کاملا غیر حضوری در اختیار کاربران قرار دهد.

موسوی نسب افزود: مزیت دومی که این برنامه برای کاربران ایجاد می‌کند این خواهد بود که با حداقل‌ترین سرمایه و صرفا ده میلیون تومان سرمایه گذار می‌تواند از خدمات سبدگردانی که قبلا با سرمایه حداقل 500 میلیون و یک میلیارد انجام می‌شد، استفاده کند.

مدیر محصول سرویس‌های سرمایه گذاری اپلیکیشن آپ بیان کرد: در این پروسه حداقل‌ترین ورود اطلاعات را خواهد داشت، اما با استفاده از کد ملی کاربر زیرساخت‌های سجام اطلاعات کاربران را فراخوانی می‌کنیم و بدین ترتیب کار سرعت بیشتری می‌گیرد.

وی همچنین گفت: این سرویس در هفته جاری آغاز به کار خواهد کرد و سعی داریم آن را برای کسانی که سرمایه‌های خرد دارند و می‌خواهند از خدمات سبدگردانی استفاده کنند ارايه دهنده خدمات باشیم تا همه افراد بتوانند سبد‌های خود را به صورت حرفه‌ای توسط سبدگردان‌ها را مدیریت کنند.

وی در انتها اشاره کرد: مزیت بعدی که این برنامه در بازار سرمایه ایجاد خواهد کرد این خواهد بود که نوسانات هیجانی که پیش از این سرمایه‌گذار به بدنه بازار وارد می‌کرد وجود نخواهد داشت و این محصول به نفع سرمایه گذار و بازار سرمایه خواهد بود، زیرا نوسانات روانشناختی را کم کرده و کاربر هم سود بهتر و هم پایین‌ترین ضرر و ریزش را تجربه خواهد کرد.

خسارت 1800 میلیارد تومانی سیل به راه های کشور بررسی قیمت بیت کوین در حیات 13 ساله خود میوه شب عید از 20 اسفند توزیع اینترنتی می‌شود قیمت مسکن بعداز تخلیه حباب به کجا می رسد؟ افت دسته جمعی شاخص‌های بورس اجاره مسکن در منطقه اقدسیه تهران چقدر هزینه دارد؟ ایستگاه متروی گلشهر تعطیل می شود چرا خرما در بورس کالا نماند؟ قیمت مدل‌های پیکان، خودروی نوستالژیک بازار شهرام جزایری چگونه سر وکیلش را کلاه گذاشت! نحوه محاسبه نرخ گاز خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه... چگونه با سیم کارت وام بگیریم؟ پیکان 13 ساله 60 میلیون تومان/خودروی نوستالژیک بازار چند؟ تقاضای نمایندگان مجلس درباره عدم واگذاری سهام... رعد و برق به فرودگاه بندرعباس آسیب زد 3 عضو هیات عامل بانک مرکزی منصوب شدند کارمند اختلاسگر بنیاد مسکن دستگیر شد + جزيیات قیمت دلار و یور در سراشیبی مهم‌ترین اتفاقات بازار رمزارزها در سال 2021 پیش بینی سکته آور از بازار مسکن! عرضه 15 هزار تن شکر سفید برای مصارف خانوار فوری/ همسان‌سازی حقوق معلمان در هیات دولت تصویب شد چتربازی ویژه علی‌عسگری را ببینید! جهش قیمت بیت‌کوین در سه ماهه اول سال 2022 محتمل است؟ 3 انتصاب جدید در بانک مرکزی حذف ارز 4200 تومانی باعث تورم می شود زمان واریزی یارانه جدید اعلام شد زمان پرداخت اقساط وام مسکن ملی مشخص شد تعرفه‌‌های‌ پزشکی 60 درصد بیشتر می شود! واکنش همتی به ادعای افزایش صادرات نفت اختصاص وام 300 میلیون تومانی برای بافت های فرسوده جزيیات پیشرفت نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید یارانه جدید چه زمانی واریز می شود؟ ماجرای دعوای اوجی و همتی چه بود؟/ پول نفت ایران کجاست؟ قیمت انواع یخچال دوقلو در بازار / جدول نرخ‌ها تاریخ واریز کارانه پرستاران اعلام شد بررسی طرحی جدید برای خرید کالا کدام یک از وعده‌های بورسی محقق شد؟ نسخه آرمبخش وزیر صمت برای اصناف انتقاد ريیس اتاق اصناف از تصمیمات غیرکارشناسی دولت دوازدهم بیش از 80 درصد کاهش اشتغال کشور مربوط به بنگاه‌های خرد بوده است منظور از یارانه پنهان چیست؟ بلایی که تورم سر طلا خواهد آورد بازار خودرو قفل شد/ قیمت سمند ارزان پایین آمد قیمت‌ها در بازار خودرو قفل شد خبر خوش دولت برای بانوان مجرد / خانه دار شدن... پیش بینی تازه بانک جهانی از اقتصاد ایران شافعی: از دست این دولت و مجلس درمانده‌ایم چه عاملی رشد را به بورس برمی‌گرداند؟ آخرین تغییرات قیمت سکه، طلا و ارز (26 دی)