ادامه گرد و خاک در مرکز و ‌نیمه شرقی‌ کشور

ادامه گرد و خاک در مرکز و ‌نیمه شرقی‌ کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در 5 روز آینده در شمال شرق و شرق کشور به ویژه زابل، جنوب شرق، بخش‌هایی از مرکز کشور، دامنه جنوبی البرز و جنوب غرب کشور، وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیايیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در 5 روز آینده در شمال شرق و شرق کشور به ویژه زابل، جنوب شرق، بخش‌هایی از مرکز کشور، دامنه جنوبی البرز و جنوب غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از امروز تا سه‌شنبه 3 مرداد در برخی مناطق شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، همچنین ارتفاعات البرز مرکزی و استان‌های تهران، البرز و مازندران افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: تا سه‌شنبه در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب شرق فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

ضیايیان عنوان کرد: روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و البرز شرقی، شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و وزش باد داریم. در این مدت در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعدوبرق خواهیم داشت.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران طی سه روز آینده صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود، بعدازظهر فردا گاهی وزش باد شدید و احتمال گردوخاک در تهران خواهیم داشت؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 38 و 28 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 49 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 14 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد