از قیمت خودروی صفر و کارکرده خبر دارید؟

از قیمت خودروی صفر و کارکرده خبر دارید؟

با شتاب گرفتن خبر‌ها و شایعات سیاسی و اتفاقات دیپلماتیک، قیمت ارز دوباره در دالان نوسانات روزانه افتاده است. معمولا اولین بازاری هم که متاثر از قیمت دلار دستخوش تغییرات هیجانی می‌شود، بازار خودرو است.

برترین‌ها: با شتاب گرفتن خبرها و شایعات سیاسی و اتفاقات دیپلماتیک، قیمت ارز دوباره در دالان نوسانات روزانه افتاده است. معمولا اولین بازاری هم که متاثر از قیمت دلار دستخوش تغییرات هیجانی می‌شود، بازار خودرو است. در این وضعیت خریداران خودرو و مصرف‌کنندگان واقعی این بازار با یک پرسش کلیدی مواجه شدند: «قیمت واقعی خودروها را از کجا بدانیم؟» تا چندوقت پیش ممنوعیت درج قیمت خودرو و مسکن در پلتفرم‌های آنلاین به این سرگردانی و بلاتکلیفی‌ها افزوده بود. حالا اما قیمت‌ها به آگهی‌ها برگشته و کاربران می‌توانند با چند کلیک ساده قیمت‌ها را روی همان آگهی‌های اینترنتی مشاهده کنند.

با این حال هنوز شاید پیدا کردن قیمت منصفانه خودروها دغدغه بزرگ‌تری باشد. برای این‌که بدانیم قیمت روز خودروهای صفر کیلومتر چقدر است یا به‌ طور خاص یک خودروی کارکرده چقدر ارزش دارد، دیوار یک راه‌حل خوب پیش پای ما گذاشته است. سرویس قیمت روز خودرو یک جدول کامل روی سایت دیوار است که قیمت انواع خودروهای صفر کیلومتر را در بازار به ما نشان می‌دهد؛ یعنی تمام خودروهای موجود در بازار به تفکیک دسته‌بندی شده‌اند و قیمت مدل صفر کیلومتر آن‌ها در بازار (و نه کارخانه) مقابل هر آیتم درج شده است. این جدول به طور روزانه و منظم به‌روزرسانی می‌شود و درصد تغییرات قیمت هر خودرو نسبت به روز قبل مقابل آن ثبت شده است. این‌طوری می‌توانیم بفهمیم روند قیمت خودروی مورد نظر ما نسبت به روز قبل صعودی بوده یا نزولی. قیمت‌های درج شده در این جدول نه بر اساس تخمین‌های بی‌حساب و کتاب واسطه‌ها و دلالان، بلکه طبق معامله‌های انجام شده و داده‌های نمایشگاه‌داران و نهادهای نظارتی به دست می‌آید. پایین هر مدل خودرو هم یک لینک برای وصل شدن به آگهی‌های موجود در دیوار از همان خودرو وجود دارد. به اضافه اینکه یک لینک دیگر هم قرار گرفته برای استعلام قیمت مدل کارکرده همان خودرو.

سرویس قیمت خودروی کارکرده هم مکانیزم جالبی دارد. شما اطلاعات مدل خودرو و سال ساخت و میزان کارکرد و وضعیت رنگ و بدنه را وارد می‌کنید و سیستم به صورت آنلاین، قیمت آن را برایتان تخمین می‌زند. جالب اینکه سیستم دیوار یک طیف گرافیکی طبق اطلاعات ورودی شما ترسیم می‌کند که حداقل قیمت منصفانه و حداکثر قیمت روی آن مشخص شده. هر قیمتی که بالاتر از سقف تعیین شده باشد طبعا از حد متعارف خارج است و هر چقدر هم از متوسط قیمت بازار پایین‌تر هم باشد، شما با توجه به اطلاعاتی که از طریق دیوار دریافت می‌کنید، متوجه آن شده و طبیعتا می‌توانید پس از بررسی و کسب اطمینان از اصالت محصول آن را خرید کنید. دیوار همچنین در جهت ارتقای کیفیت خرید خودرو برای کاربران خود سرویس «کارنامه» را راه‌اندازی کرده است. این سرویس، خودروی مورد نظر شما را در محل، کارشناسی فنی و قیمت‌گذاری دقیق می‌کند و ریسک خرید خودروی دست‌دوم را برای شما به نزدیک صفر می‌رساند.

فرآیند تخمین قیمت خودرو هم به این ترتیب است که دیوار با بهره‌گیری از تکنولوژی هوش مصنوعی و جمع‌آوری داده‌های معاملات خودرو از مراکز ثبت اسناد و تعویض پلاک و... قیمت‌ها را تخمین می‌زند. بنابراین تا حد ممکن می‌توانیم بگوییم قیمت‌ها دقیق هستند، هرچند برای ارزیابی بهتر استفاده از سرویس کارنامه کمک می‌کند تا تکلیف قیمت خودرو در دیوار برای ما روشن شود. اگر قصد خرید خودرو دارید، با سرویس جدید دیوار و وجود کارنامه، بازار خودرو در مشت شماست.

local_offerبرچسب‌ها:
قیمت‌های عجیب در بازار خودرو / روزهای پایانی سال بر بازار خودرو چه گذشت؟

قیمت‌های عجیب در بازار خودرو / روزهای پایانی سال بر بازار خودرو چه...

بازار خودرو در سال 99 همانند بسیاری از بازارها روزهای بسیار پرتلاطمی را سپری کرد به طوری که حداقل تا نیمه آبان ماه هر روز بر قیمت خودروها در بازار افزوده شد.

TejaratNews.com/

اوضاع بازار خودرو چطور است؟

دامنه نوسان تا قبل از انتخابات باز می‌شود

دامنه نوسان تا قبل از انتخابات باز می‌شود

عضو شورای عالی بورس گفت: به نظر می‌رسد تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری، دامنه نوسان با یک روند تدریجی باز شود.

TejaratNews.com/
تصمیم جدید درباره دامنه نوسان بورس

تصمیم جدید درباره دامنه نوسان بورس

سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

TejaratNews.com/

شورای عالی بورس افزایش دامنه نوسان را تصویب کرد/ سه سیاست در تغییر دامنه نوسان

نمادهای پرپر شده، علت مخالفت با حذف دامنه نوسان

نمادهای پرپر شده، علت مخالفت با حذف دامنه نوسان

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به رکوردشکنی امروز بازار سرمایه و روزشماری که خواب مانده و...

BourseNews.ir/
حذف دامنه نوسان؛ آری یا نه

حذف دامنه نوسان؛ آری یا نه

حذف دامنه نوسان باید به مرور انجام شود، نه یک باره. اگر این کار به تدریج انجام شده و زیر ساخت‌های آن نیز فراهم شود، بازار می‌تواند از ثبات خوبی در بلند مدت برخوردار شود، اما متاسفانه هیچ قدمی در این ر...

BourseNews.ir/
طراحی یک بسته جامع برای دامنه نوسان / دستورالعمل کارگزاری‌ها بازنگری می‌شود

طراحی یک بسته جامع برای دامنه نوسان / دستورالعمل کارگزاری‌ها بازنگ...

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه دست‌کاری قیمتی در بورس صحت ندارد، گفت: فردا در شورای عالی بورس پیشنهاد خواهیم داد که اجازه دهد بسته جامعی برای دامنه نوسان تهیه نماییم.

TejaratNews.com/
تعیین دامنه نوسان در امروز / پیشنهاد ريیس بورس چیست؟

تعیین دامنه نوسان در امروز / پیشنهاد ريیس بورس چیست؟

قرار است امروز در جلسه شورای عالی بورس درباره دامنه نوسان بورس تصمیم‌گیری شود. اما ريیس سازمان بورس در این مورد چه اعتقادی دارد؟

TejaratNews.com/

دامنه نوسان بورس چه تغییری خواهد کرد؟

جدیدترین خبر درباره دامنه نوسان

جدیدترین خبر درباره دامنه نوسان

سیاست دامنه نوسان نامتقارن از بهمن ماه سال گذشته اجرایی شد. سیاستی که با انتقاداتی از سوی کارشناسان همراه بود. حالا امروز 17 فروردین 1400 خبر‌های جدیدی درباره تغییرات دامنه نوسان منتشر شده است.

NabzeBourse.ir/
آیا دامنه نوسان حذف می‌شود؟

آیا دامنه نوسان حذف می‌شود؟

مدیرعامل فرابورس ایران به تغییر دامنه نوسان اشاره کرد و گفت: ممکن است زمانی اعلام شود که برای بهبود وضعیت بازار سرمایه، دامنه نوسان حذف شود یا دامنه نوسان 10 درصدی وجود داشته باشد، که بین این دو، گزین...

TejaratNews.com/
دامنه نوسان بورس در سال 1400 چگونه است؟

دامنه نوسان بورس در سال 1400 چگونه است؟

هرچند در روزهای پایانی سال 99 تصمیماتی برای افزایش دامنه نوسان بورس گرفته شد اما هنوز این تصمیمات شکل اجرایی به خود نگرفته و فعلا در سال 1400 دامنه نوسان همان منفی 2 تا مثبت 6 خواهد بود.

TejaratNews.com/
بی‌اعتنایی عجیب سازمان بورس به گزارش‌های علمی/ کاهش دامنه نوسان بر روند صعودی یا نزولی اثر نمی‌گذارد و از زیان جلوگیری نمی‌کند!

بی‌اعتنایی عجیب سازمان بورس به گزارش‌های علمی/ کاهش دامنه نوسان بر...

کاهش دامنه نوسان، یکی از ابزارهای کنترل هیجان‌های مقطعی بازار سهام در دنیاست. اما سیاستگذار ایرانی در همه شرایط به دنبال جلوگیری از اتفاق افتادن روندهای نزولی و...

EghtesadOnline.com/
سه عامل اثرگذار بر ایجاد نوسان بازار سهام

سه عامل اثرگذار بر ایجاد نوسان بازار سهام

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید دارد سه عامل بر نوسان بازار سهام تاثیرگذار بوده و این عوامل را تشریح کرد.

EghtesadOnline.com/
قیمت میوه و صیفی‌جات در مرکز عمده فروشی گوشت قرمز ارزان می‌شود راه‌اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی تداوم رکود در بازار خودرو/ قیمت‌های غیرواقعی در فضای مجازی احتکار مسکن توسط موسسات مالی/ جزيیات تعویض خانه با زمین واحد‌های مرغ مادر جوجه‌ها را قاچاق کردند مجمع "دپارس" با محور افزایش سرمایه خبر جدید از همکاری ایران و کره "تماوند" تا 10 روز دیگر به مجمع می‌رود سوددهی "غمارگ" از نیمه اردیبهشت ماه قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس تسهیلات جدید مسکن پرداخت می شود نگاهی بر روند معاملات امروز بورس تهران برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه های آتی+فیلم انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، تحقق اقتصاد مردمی تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات حاشیه‌های امروز بورس 25 فروردین / معاملات مثبت شستا هم شاخص را صعودی نکرد ارزش سهام عدالت امروز 25 فروردین شاخص بورس دوباره منفی شد ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 25 فروردین وجود بیش از 3‌هزار و 600 طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای 80 درصد پیشرفت آخرین وضعیت قیمت‌گذاری سیمان با امید به تعیین نرخ تا 30 روز آینده + آمار صادرات تغییر مالکیت 510 میلیون اوراق بهادار مالی ارزش پالایشی یکم 25 فروردین 1400 کاهش ارزش سهام عدالت در آخرین روز هفته سوم فروردین قیمت روز خودرو در 25 فروردین قیمت روز خودرو‌های صفر بالای یک میلیارد آتش بی‌تدبیری در خرمن نمادهای کوچک "بورس" نرخ جدید دلار و یورو/ سومین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 رشد 105 درصدی فروش شرکت‌های معدنی بورس فعالیت مجدد مزرعه استخراج رمز ارز رفسنجان عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت بانک مرکزی در سقوط بورس مقصر است؟ عرضه عمده سهام غیرمدیریتی در نماد معاملاتی آرمان 4 شاخص در پایان ریزش 1365 واحدی داشت موفقیت نخستین عرضه صادراتی آلومینیوم در بورس کالا/ فلز نقره‌ای آغازگر صادرات فلزات از مسیر بورس غرضی: ريیس‌جمهور شوم نرخ تورم صفر می‌شود گوشت و مرغ گران نمی‌شوند! قیمت طلا امروز 25 فروردین 1400/ صعود 150 هزار تومانی قیمت سکه تاثیر منفی "شپنا"،"فملی" و "شبندر" بر شاخص میزان افزایش قیمت سیمان مشخص می‌شود/ رایزنی برای عرضه سیمان در بورس کالا راه اندازی مرکز ارتباط نهادهای مالی راه‌اندازی ابزاری جدید برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری / اوراق اجاره سهام، جذاب‌تر از سپرده بانکی برای صن... روند نرخ طلا و سکه صعودی شد یارانه رمضان امشب واریز می‌شود رشد 105 درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در بازار سرمایه دستگیری اعضای باند زمین‌خواری در کشور نرخ جدید دلار/ دومین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 واردات واکسن کرونا با ارز نمایی

در حال بارگیری...