آغاز فروش بلیت اربعین از چهارم شهریورماه/ فروش حضوری نداریم؛ تهیه بلیت اربعین فقط اینترنتی

آغاز فروش بلیت اربعین از چهارم شهریورماه/ فروش حضوری نداریم؛ تهیه بلیت اربعین فقط اینترنتی

ایلنا: سخنگوی ایران ایر اظهار داشت: امروز به دلیل قطعی اینترنت در فرودگاه‌های جده و مدینه تعدادی از پروازهای حج با تاخیر انجام می‌شوند.

حسام قربانعلی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه روز دوشنبه دوم مرداد ماه پرونده پروازهای حج امسال بسته‌ می‌شود، اظهار داشت: انجام پرواز‌های برگشت حج دوشنبه دوم مرداد به پایان می‌رسد و اکنون در حال انجام پروازهای حج در فرودگاه‌های زاهدان، چابهار ، همدان و گرگان هستیم و با اتمام پروازهای این 4 فرودگاه پرونده پروازهای حج امسال بسته می‌شود.

وی با اشاره به تاخیر پروازهای حج امروز گفت: امروز به دلیل قطعی اینترنت در فرودگاه‌های جده و مدینه تعدادی از پروازهای حج با تاخیر انجام می‌شوند. 

سخنگوی شرکت‌ هواپیمایی ‌ایران‌ایر درباره برگشت اجساد حجاج متوفی افزود: برخی از متوفیان با رضایت خانواده‌ها در عربستان دفن شدند اما مابقی اجساد حجاج به کشور عودت داده شد و برگشت. 

قربانعلی همچنین درباره پروازهای عتبات عالیات در دهه اول محرم گفت: برای ایام دهه محرم به ویژه عاشورا و تاسوعا پروازهای فوق العاده نجف انجام می‌شود و براساس تقاضا پرواز افزایش می‌یابد.  

سخنگوی شرکت هواپیمایی ایران‌ایر همچنین درباره برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای پروازهای اربعین گفت: ستاد اربعین از یک ماه گذشته آغاز به کار کرده و طبق برنامه‌ریزی ‌های انجام شده، امسال فروش حضوری بلیت اربعین نخواهیم داشت و تنها راه خرید بلیت هواپیما برای ایام اربعین اینترنتی است و تلاش داریم شرایط سهل برای خرید بلیت برای مردم و زايران حسینی ایجاد کنیم.

قربانعلی با بیان اینکه هنوز قیمت بلیت هواپیما برای ایام اربعین مشخص نشده‌است، گفت: فروش بلیت هواپیما به نجف برای اربعین از چهارم شهریور ماه آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد