خبر مهم برای معامله‌گران دلار / قیمت ارز این هفته چه می‌شود؟

خبر مهم برای معامله‌گران دلار / قیمت ارز این هفته چه می‌شود؟

برخی رسانه‌ها خبر داده‌اند که آمریکا در تلاش است تا ایران را مسيول شکست مذاکرات معرفی کند و حتی احتمال صدور قطعنامه شورای امنیت علیه ایران نیز وجود دارد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در چنین شرایطی، هفته پیش‌رو، بازار ارز با افزایش خریدار و رشد قیمت مواجه شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز جمعه روزنامه گاردین خبر داد که آمریکا در حال تنظیم گزارشی است تا ایران را مسيول شکست مذاکرات هسته‌ای معرفی کند. این رسانه همچنین از احتمال صدور قطعنامه شورای امنیت علیه ایران نوشته بود.

این درحالی است که وزارت خارجه روسیه نیز روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در خصوص جنبه‌های بازگشت به برجام گفتگو کردند.

در بیانیه آمده بود که طرفین بر عزم خود نسبت به تداوم همکاری در روند مذاکرات وین تاکید دارند. همچنین به اهمیت تشدید عزم تهران برای بازگشت فوری به پای میز مذاکره و لزوم کار بیشتر با توجه به نتیجه دور پیشین مذاکرات اشاره شده بود.

اما خبر گاردین نشان می‌دهد وضعیت مذاکرات میان ایران و آمریکا چندان خوب به نظر نمی‌رسد و این‌ خبر خوشایندی برای بازار ارز نیست.

کامبیز افسری، کارشناس بازار ارز به تجارت‌نیوز می‌گوید: اخبار بازرسی بخش هسته‌ای ایران در انتهای هفته جاری نشان داد که توافق در این شرایط برای ایران ساده نیست. بنابراین بازار واکنش نشان داد و قیمت به 27 هزار و 800 تومان در پایان هفته جاری رسید. حالا هم حرف صدور قطعنامه برای ایران شده که بازار را متشنج می‌کند.

تاثیر ممنوعیت معاملات فردایی هرات

در چنین شرایطی برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از ممنوعیت معاملات فردایی دلار توسط طالبان خبر دادند. بعضی معتقدند ممکن است این ممنوعیت بر حجم تقاضا برای نگهداری فیزیکی دلار تاثیر بگذارد و با تاثیرگذاری این اتفاق بر بازار ارز ایران، تقاضای ارز در ایران نیز تحریک شود.

با این حال افسری باور دارد که ممنوعیت معاملات دلار فردایی در افغانستان تاثیریبر بازار نخواهد داشت چون بازار در نهایت راه خود را باز می‌کند. او می‌گوید: همین حالا هم در ایران معاملات فردایی ممنوع است و قیمت‌های بازار آزاد به رسمیت شناخته نمی‌شود اما معاملات ادامه دارد. با این مخالفت‌ها اتفاقی نمی‌افتد.

مسیر صعودی ادامه دارد؟

این کارشناس در نهایت پیش‌بینی می‌کند که هفته آینده احتمالا بازار مسیر روند صعودی خود را ادامه دهد. هر چند که موارد متعددی ممکن است این مسیر را متوقف کند چون بازار بیشتر تحت تاثیر اخبار است تا اقتصاد.

او عنوان می‌کند: از انتهای این هفته خریدار در بازار زیاد شده و متاسفانه تکرار تنش‌ها احتمالا تقاضا برای خرید ارز را بالا می‌برد.

علاوه بر او، مهشید داداش‌زاده، تحلیلگر تکنیکال بازار ارز نیز در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: پیش‌نمی‌شود که قیمت دلار فعلا اصلاح شود و نمی‌توان انتظار کاهش قیمت دلار را داشت. بررسی‌ها نشان می‌دهد مرز روانی و حساس قیمت دلار، 28 هزار و 300 تومان است. اگر دلار کمی بالای این محدوده بماند، پایین آمدن آن دشوار است و حتی ممکن است روند صعودی ادامه داشته باشد و رکورد قیمتی جدید زده شود.

او همچنین معتقد است با توجه به فرارسیدن فصول پاییز و زمستان و افزایش تورم، امکان بازگشت دلار به زیر 26 هزار تومان دیگر وجود ندارد.

مطالعه بیشتر: یک شایعه مهم برای قیمت دلار
سیگنال مهم واشنگتن برای قیمت دلار تهران / 3 اتفاق مهم پنجشنبه برای بازار ارز

سیگنال مهم واشنگتن برای قیمت دلار تهران / 3 اتفاق مهم پنجشنبه برای...

اظهارات جدید سخنگوی کاخ سفید، پایان بحث درباره ایران در شورای حکام و دیدار وزرای خارجه ایران، روسیه، چین و پاکستان سه اتفاق مهم سیاسی است که می‌تواند بر قیمت دلار در تهران در هفته جدید تاثیر بگذارد. ا...

TejaratNews.com/
سیگنال اروپا برای قیمت دلار تهران / تهدید جدید در بازار ارز

سیگنال اروپا برای قیمت دلار تهران / تهدید جدید در بازار ارز

قیمت دلار بار دیگر ارزان شد و با کاهش 300 تومانی در روز چهارشنبه به 27350 تومان رسید. اما سیگنال‌های نااطمینانی در این بازار همچنان قابل مشاهده است.

TejaratNews.com/
تغییر هیجانات در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 22 شهریور

تغییر هیجانات در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 22 شهریور

در دومین روز هفته، دلار دومین افت متوالی را تجربه کرد. روز گذشته اسکناس آمریکایی 220 تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 27 هزار و 500 تومان رسید. در مقاطعی از روز، اسکناس آمریکایی حتی در محدود ...

TejaratNews.com/
احتیاط فعالان در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 21 شهریور 1400

احتیاط فعالان در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 21 شهریور 14...

ساعت 4 بعدازظهر روز شنبه قیمت دلار روی عدد 27 هزار و 720 تومان ایستاد که 80تومان افت قیمت را نسبت به روز پنج‌شنبه نشان می‌داد.

TejaratNews.com/
بدبینی مردم به وعده جدید مذاکراتی/ بازار ارز به سرنوشت بورس دچار می‌شود؟

بدبینی مردم به وعده جدید مذاکراتی/ بازار ارز به سرنوشت بورس دچار م...

با این که بازار ارز به اولین سخنان صریح ريیس‌جمهور درباره مذاکرات وین و رفع تحریم‌ها واکنشی هر چند موقتی اما مثبت نشان داده بود، گروهی از مردم همچنان به این دست وعده‌ها بدبینند. حتی برخی از آن‌ها این ...

TejaratNews.com/
سیگنال مهم آمریکایی برای قیمت دلار / بازار ارز از کدام خبر ترسید؟

سیگنال مهم آمریکایی برای قیمت دلار / بازار ارز از کدام خبر ترسید؟

شب گذشته وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت در حال نزدیک شدن به نقطه‌ای هستیم که در آن بازگشت به برجام منافع مورد نظر را نخواهد داشت. اما این تنها پیام مهم سیاسی برای بازار ارز امروز نیست.

TejaratNews.com/
سیگنال سازمان انرژی اتمی به بازار ارز / شرط ورود خریداران دلار چیست؟

سیگنال سازمان انرژی اتمی به بازار ارز / شرط ورود خریداران دلار چیس...

دیروز چهارشنبه، دلار توانست با قدرت از مقاومت 27هزار و 300تومان عبور کند. حدود ساعت 4 بعدازظهر، قیمت دلار درمحدوده 27هزار و 650تومان مورد معامله قرار گرفت که 450 تومان بیشتر از روز سه شنبه بود.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 شهریور / نوسان‌گیری فعلان بازار ارز

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 شهریور / نوسان‌گیری فعلان بازار ارز

در چهارمین روز هفته، خریداران دست بالا را در معاملات ارزی به دست آوردند و توانستند قیمت اسکناس آمریکایی را به بالای کانال 27 هزار تومان ببرند. ساعت 3 بعدازظهر دیروز اسکناس آمریکایی با قیمت 27 هزار و 2...

TejaratNews.com/
روند بازار ارز صعودی شد / چرا دلار وارد کانال 26 هزار تومانی نمی‌شود؟

روند بازار ارز صعودی شد / چرا دلار وارد کانال 26 هزار تومانی نمی‌ش...

اگرچه قیمت دلار دیروز و امروز روند نزولی گرفته بود اما از ظهر امروز روند بازار برگشت و قیمت دلار هم در بازار آزاد و هم صرافی ملی گران شد. دلیل برگشت روند بازار ارز چیست؟

TejaratNews.com/
بازار ارز تحت تاثیر سیگنال ريیس‌جمهور/ بازگشایی بازار هرات چقدر تاثیر داشت؟

بازار ارز تحت تاثیر سیگنال ريیس‌جمهور/ بازگشایی بازار هرات چقدر تا...

به دنبال سخنان صریح شب گذشته ريیس‌جمهور درباره احتمال رفع تحریم‌ها و بازگشت به مذاکرات، بازار ارز امروز ریزشی آغاز شد. ظاهرا تغییر انتظارات تا جایی پیش رفته که فعالان بازار آزاد آینده را هم ریزشی پیش‌...

TejaratNews.com/
سه پیش‌بینی شیرین از آینده بازار ارز

سه پیش‌بینی شیرین از آینده بازار ارز

قیمت دلار بالاخره هفته قبل ترمزش کشیده شد و کانال نوردی‌های 40 روزه و بدون توقف اسکناس آمریکایی به پایان رسید. از اولین روز‌های مردادماه تا پایان هفته اول شهریور دلار با جهش سه هزار و 600 تومانی از 24...

Bartarinha.ir/
دلیل اختلاف قیمت دلار بازار آزاد و نیمایی / پیش‌بینی‌ها در بازار ارز چگونه است؟

دلیل اختلاف قیمت دلار بازار آزاد و نیمایی / پیش‌بینی‌ها در بازار ا...

دیروز، پنجشنبه حجم معاملات دلار محدود بود و تا حوالی ظهر نرخی به صورت فراگیر بیرون نیامده بود. قیمت دلار ظهر آخرین روز معاملاتی روی مرز حساس 27 هزار و 200 تومان قرار گرفت.

TejaratNews.com/
سیگنال شاخص‌های اقتصادی به بازیگران بازار ارز/ پیش‌بینی‌ مردم چیست؟

سیگنال شاخص‌های اقتصادی به بازیگران بازار ارز/ پیش‌بینی‌ مردم چیست...

پس از چند روز حرکت در مسیر صعودی، از روز چهارشنبه دلار با نوسانات کاهشی مواجه شد و بار دیگر به انتهای کانال 26 هزار تومانی بازگشت. حالا اما به نظر می‌رسد در نبود مذاکرات وین و حواشی سیاسی‌اش، شاخص‌های...

TejaratNews.com/
تاثیر مذاکرات بر بازار ارز / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چگونه است؟

تاثیر مذاکرات بر بازار ارز / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چگونه است؟

در پنجمین روز هفته، دلار نتوانست راه صعودی را ادامه دهد و به ابتدای کانال 27‌هزار تومانی بازگشت. ساعت 3 بعدازظهر دیروز، قیمت دلار در بازار با قیمت 27 هزار و 50 تومان به فروش می‌رفت که فاصله 250 تومانی...

TejaratNews.com/
وال‌استریت ژورنال: آمریکا رمزارزها را تحریم می‌کند ایران صادرکننده بنزین شده است! / مشکل بنزین، توزیع آن است عرضه اولیه جدید به ضرر سهامداران خرد است؟ / سه‌شنبه «شکام» عرضه می‌شود خاموشی‌ها در کشور به پایان رسید سيول: نمی‌توانیم پول‌های ایران را تحویل دهیم عرضه 174 میلیون دلار ارز در سامانه نیما در 27 شهریور واکنش محسن رضایی به پیوستن ایران به پیمان شانگهای اثر نوسانات نرخ دلار بر سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت در بورس ماجرای مسمویت و نشت گاز یک شهر / مسببان نشت هنوز دستگیر نشده‌اند! طرح پیش‌فروش «تارا» از فردا آغاز می‌شود عرضه 174 میلیون دلار در سامانه نیما طی امروز معامله 802 هزار و 640 تن سیمان در بورس کالا ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو استارت خورد ارزش یارانه فعلی برابر 5هزار تومان سال 89! ماینر‌ها، برق سه کلان‌شهر را بلعیدند سقف صدور کارت هدیه 2 میلیون تومان شد امکان خریدهای خرد سیمان در بورس کالا کدخدا هم رفوزه شد! حداکثر مبلغ کارت هدیه 2میلیونی شد «بانک ملی» صورت‌های مالی منتشر کرد پیش‌بینی بورس 28 شهریور / بازار فردا مثبت می‌شود؟ ارزش سهام عدالت در 27 شهریور آخرین قیمت‌ها در بازار ارز‌های دیجیتال کارمزد کارت به کارت بانکی دقیقا چقدر است؟+ جدول وام ودیعه مسکن؛ کمکی به مستاجران یا منبع جدید درآمدی، برای مشاور املاک فرصت سوزی در روند مبادلات تجاری ایران و تاجیکستان در سال‌های اخیر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی موبایل دوباره گران شد! نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ ارزشمندترین گنج طلای جهان کجاست؟ صورت مالی یک بانک دولتی برای اولین بار منتشر شد! مرغ ارزان شد / قیمت به 35 هزار تومان رسید ویژگی‌های صندوق سرمایه گذاری ثروت داریوش، از زبان همایون دارابی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی راه اندازی می‌شوند کدام نمادها افشای الف دارند/ تعلیقی‌های امروز و بازگشایی را بشناسید رد یک شايبه درباره توقف نماد معاملاتی فرابورس افت 37 هزار واحدی شاخص کل بورس/کدام نمادها فردا معامله نمی‌شوند؟ آمادگی سازمان هواپیمایی برای فروش بلیت اربعین صندوق سرمایه‌گذاری «ندای ثابت کیان» تاسیس می‌شود افت 37 هزار و 991 واحدی شاخص کل بورس افزایش بی‌سابقه کشتار دام‌های نارس عرضه لوازم خانگی گران با روش پیش‌فروش نرخ سود بین بانکی به 18.74 درصد رسید 8 میلیارد اوراق بهادار دست به دست شد توقف آیفکس در نخستین روز هفته افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته واکنش اوراق به افزایش سقف وام مسکن | هزینه دریافت وام 60 میلیون تومان شد راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده سیمان به زودی تفاوت حقوق قابل توجه بخش خصوصی با دولتی وضعیت سبد سهام عدالت در 27 شهریور ماه

در حال بارگیری...