دروغ 13؛ شکست سقف قبلی بورس فقط با دلار 30هزاری ...

دروغ 13؛ شکست سقف قبلی بورس فقط با دلار 30هزاری ...

برای شکست سقف قبلی شاخص کل (محدوده 2 میلیون و 100 هزار واحدی) حتما نیازی نیست دلار محدوده بالای 30 هزار تومان را لمس کند. کافی است دلار 2 _ 3 ماهی در کانال 27 هزار تومانی تثبیت شود و کاهش نداشته باشد تا شاخص کل بورس از سقف قبلی هم عبور کند.

به گزارش بورس نیوز بازار سرمایه این روزها بر سر یک دوراهی جدی قرارگرفته؛ دوراهی روند نرخ ارز در ماه‌های آتی. عده‌ای معتقدند در صورت توافق که خوش‌بینی‌های زیادی هم نسبت به آن وجود دارد، نرخ ارز پتانسیل افت چشمگیری خواهد داشت و بازار سرمایه تحت تاثیر این کاهش نرخ ارز اصلاح خواهد کرد.

برخی دیگر معتقدند با توجه به حجم نقدینگی، نرخ تورم و سایر شرایط موجود در اقتصاد کشور ما، نرخ ارز پتانسیل کاهش محسوسی ندارد و در خوش‌بینانه‌ترین حالت و با فرض توافق چند ماهی در همین محدوده تثبیت خواهد شد و بعد دوباره به سمت بالا حرکت خواهد کرد.

احمد جانجان کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: معتقدم کف نرخ ارز، همان محدوده دلار 20 الی 22 هزارتومانی است و تحت هیچ شرایطی بازار ارز نرخ‌های پایین‌تر از این را لمس نخواهد کرد. ضمن اینکه معتقدم توافق اتفاقی نیست که در کوتاه‌مدت رخ دهند و نیازمند زمان است.

وی ادامه داد: به‌هرحال کشور ما در موردتوافق با آمریکا تجربه ناموفقی داشت و بعد عهدی آمریکا را در توافق قبلی مشاهده کرده و از سوی دیگر طرف دیگر این توافق هم انتظارات و خواسته‌های زیادی دارد ولذا به سناریوی توافق باید با تامل بیشتری نگاه کرد و انتظار توافق در کوتاه‌مدت نباید داشت.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: علاوه بر این باید در نظر داشت که دولت قبل بخش عمده ذخایر ارزی کشور را مصرف کرده و نمی‌توان تنگنای ارزی را نادیده گرفت. با توجه به کسری بودجه دولت و افزایش پایه پولی کشور، می‌توان انتظار داشت در حالت خوش‌بینانه دلار مجددا تا محدوده 30 الی 32 هزار تومان رشد کند. البته در حالت بدبینانه شاید دلار امسال نرخ 35 هزارتومانی را هم ببیند. به‌هرحال وقتی منابع ارزی کشور را بدون برنامه‌ریزی صحیح و با تخصیص دلار 4200 حراج کنیم، باید منتظر افزایش نرخ ارز هم باشیم.

وی در رابطه با تاثیر احتمالی افزایش نرخ ارز در بازار سرمایه گفت: فارغ از اصلاحاتی که پیش روی بازار سرمایه خواهد بود، شاخص کل بورس قطعا امسال محدوده 1 میلیون و 800 هزار واحدی را خواهد دید. برای شکست سقف قبلی شاخص کل (محدوده 2 میلیون و 100 هزار واحدی) حتما نیازی نیست دلار محدوده بالای 30 هزار تومان را لمس کند. کافی است دلار 2 _ 3 ماهی در کانال 27 هزارتومانی تثبیت شود و کاهش نداشته باشد تا شاخص کل بورس از سقف قبلی هم عبور کند.

این کارشناس بازار سرمایه تنها ریسک پیش روی بازار سرمایه را هم‌زمانی دو اتفاق احتمالی یعنی کاهش قیمت‌های جهانی کامودیتی ها و احیای برجام معرفی کرد و اضافه کرد: فقط اگر این دو اتفاق احتمالی، هم‌زمان رخ دهد، احتمال اصلاح و مدتی رکود بازار سرمایه وجود دارد.

جانجان در معرفی صنایع برتر برای سرمایه‌گذاری در نیمه دوم سال اظهار کرد: صنایع بنیادی که در 6 ماه گذشته نسبت P بر E فوروارد آن‌ها توسط تحلیلگران جذاب ارزیابی‌شده و همچنین سهم‌های کوچک بنیادی با ارزش بازار پایین که از نسبت‌های P بر E پایین و جذابی برخوردار بوده و شناوری پایین‌تری داشته باشند؛ پتانسیل رشد خواهند داشت. غذایی‌ها، داروهایی و قندی‌ها هم احتمالا در نیمه دوم سال رشدهای خوبی خواهند کرد. پالایشی‌ها هم گزارش‌های خوبی منتشر خواهند کرد و احتمالا جذاب شوند. پتروشیمی‌ها هم در صورت افزایش نرخ ارز، سودآوری بیشتری محقق خواهد کرد.

عرضه 177 میلیون دلار در سامانه نیما

عرضه 177 میلیون دلار در سامانه نیما

بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه نیما امروز (سه‌شنبه، 30 شهریورماه) شاهد عرضه حدود 177 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به...

Borna.news/
شاخص بورس منفی شد

شاخص بورس منفی شد

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (سه‌شنبه، 30 شهریورماه) با 36 هزار و 553 واحد کاهش در جایگاه یک میلیون و 391 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/
بیش واکنشی بازار سرمایه به ابهامات

بیش واکنشی بازار سرمایه به ابهامات

بازار سرمایه ما دچار بیش واکنشی شده و این میزان اصلاح در بازار سرمایه، آن هم در شرایطی که در بازارهای موازی اصلاحی انجام نشده، منطقی نیست.

BourseNews.ir/
خریداران دلار بخوانند / سیگنال جدید بانک مرکزی برای قیمت دلار / ارزهای جدید در راه است

خریداران دلار بخوانند / سیگنال جدید بانک مرکزی برای قیمت دلار / ار...

بانک مرکزی و مرکز آمار ایران در دو گزارش مجزا درباره رشد اقتصادی کشور از رشد قابل توجه بخش نفت خبر داده‌اند. با این اتفاق طبیعتا ارزهای جدید در راه بازار باید باشند. اما آیا این به معنای ارزانی قطعی ق...

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 30 شهریور / فعالیت معامله‌گران دلار چگونه است؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 30 شهریور / فعالیت معامله‌گران دلار چ...

در سومین روز هفته، معاملات زیادی در بازار انجام نمی‌شد. خریداران و فروشندگان با احتیاط زیادی در بازار حضور داشتند و سعی می‌کردند به سرعت موقعیت معاملاتی خود را تغییر دهند. در فضای احتیاطی بازار، نوسان...

TejaratNews.com/
کاهش دلار صرافی ملی و ثبات در بازار آزاد / قیمت دلار امروز 30 شهریور چقدر شد؟

کاهش دلار صرافی ملی و ثبات در بازار آزاد / قیمت دلار امروز 30 شهری...

در بازار آزاد امروز قیمت دلار با 27 هزار و 400 تومان معامله شد که نسبت به دیروز تغییری نداشته است. نرخ ارز در صرافی ملی 26531 تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/

کاهش قیمت‌های طلا و سکه در بازار / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/29

سیگنال مهم نیویورک برای قیمت دلار / خبر مهم 30 شهریور چیست؟

سیگنال مهم نیویورک برای قیمت دلار / خبر مهم 30 شهریور چیست؟

قیمت دلار تا 27 هزار و 350 تومان ارزان شده و این درحالیست که امروز دو اتفاق مهم در راه است. یکی حضور وزیر امور خارجه در نیویورک و دیدارهای او و دیگر خبر اخیر بلومبرگ که نوشته بود احتمالا دور هفتم مذاک...

TejaratNews.com/

افزایش دلار بازار آزاد و بازار متشکل ارزی / قیمت دلار امروز 29 شهریور چقدر شد؟

رشد 7278 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 10.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

رشد 7278 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 10.5 هزار...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز بعد از دو روز ریزش با افزایش 7278 واحد همراه شد.

FarsNews.ir/
شاخص بورس به مدار رشد بازگشت

شاخص بورس به مدار رشد بازگشت

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (دوشنبه، 29 شهریورماه) با هفت هزار و 279 واحد افزایش در جایگاه یک میلیون و 427 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/
کدام عوامل باعث اصلاح اخیر شاخص بورس شدند؟

کدام عوامل باعث اصلاح اخیر شاخص بورس شدند؟

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار در اصلاح اخیر شاخص بورس گفت: به نظر می‌رسد که با توجه به وجود انتظارات تورمی، بازار سرمایه گنجایشی برای کاهش بیش از اندا...

Irna.ir/
شرط کاهش قیمت دلار چست؟ / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 29 شهریور

شرط کاهش قیمت دلار چست؟ / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 29 شهریور

قیمت دلار دیروز تا محدوده 27 هزار و 250 تومان عقب‌نشینی کرد. با این حال، از ساعت 3‌بعدازظهر خریداران در بازار فعال‌تر شدند و توانستند اسکناس آمریکایی را به سمت سطح 27 هزار و 500 تومانی هدایت کنند.

TejaratNews.com/
نوسان اندک قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/28

نوسان اندک قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 140...

قیمت طلا و سکه امروز بر ثبات افزایش بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 11 میلیون و 822 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاری مستقیم؛ آفت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری مستقیم؛ آفت بازار سرمایه

یک کارشناس بورس به بررسی تغییر دستورالعمل عرضه‌های اولیه و تحلیل مزیت‌های این روش پرداخت.

FarsNews.ir/
شرکت‌های برق چین به مرز ورشکستگی رسیدند بازگشت بورس به قیمت‌های شاخص 1 میلیونی/ سهامداران در معاملات خود دقت کنند آمریکا یک شرکت مبادله رمزارز را تحریم کرد توضیح بانک مرکزی درباره محدودیت تراکنش‌ها ضرورت ثبت معاملات خودرو در سامانه عرضه 177 میلیون دلار در سامانه نیما تحریم دولت بایدن علیه رمزارزها رسمی شد گشایش در تخلیه کالای ملوانی از بنادر آبادان دریافت خدمت واریز شناسه دار از طریق خودپردازها امکان پذیر است هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ مبلغ و مهلت فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار بانک رفاه کارگران افزایش یافت ببینید مسیر واردات خودرو باز شد! آیا سهمیه سوخت خودروهای سنگین قطع شده است؟ شرکت‌های جدید تامین اجتماعی وارد بورس می‌شوند / پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان مدیرعامل بانک رفاه کارگران مورد تقدیر قرار گرفت اوراق سلف نفت خام وزارت اقتصاد به فروش رسید بازگشت اعتماد به بورس در گرو حمایت عملی از بازار است اسامی برندگان طرح امید رفاه مشخص شدند محدودیت مصرف برق صنایع لغو شد فروش 10 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت در بورس انرژی حداکثر قیمت تخم مرغ 40 هزارتومان افزایش قیمت و رکود شدید در بازار لوازم التحریر هسته معاملات بورس دچار اختلال شده است؟ بورس، مادر خرج نیست! بالاخره برق مجانی شد یا قسطی؟! اثر واکسیناسیون عمومی بر بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / در بلند مدت بازار سهام سودآور می‌شود قیمت گوشت در 30 شهریور 1400 (فهرست قیمت) محدودیت جدید بانک مرکزی برای کارت به کارت آغاز اختیار معامله بر «فارس» شناسایی 7 هزار ماینر در بزرگترین مزرعه استخراج رمزارز در ایران چین، ایران را غافلگیر کرد / چرا چین از ایران نفت نمی‌خرد؟ آغاز دوره معاملاتی قرارداد های اختیار معامله خرید و فروش "فارس" از مهرماه 11 هزار درگاه بانکی مسدود شدند بازی کارت بلاکچینی با مزیت ارزهای دیجیتال سهامداران شرکت «گروه بهمن» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند سهامداران حقیقی "ساوه" بخوانند افزایش سرمایه 113 درصدی "شرنگی" در مجمع سهامداران "شستان" دست خالی از مجمع مجمع "صبا " 193 تومان تقسیم کرد سقوط 11 درصدی ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتال فعالیت استخراج کنندگان مجاز رمزارز‌ها از مهرماه سهم نیم‌درصدی ما از بازار 3هزار میلیاردی سازمان شانگهای! چین هم از ایران نفت نمی‌خرد / افت 99 درصدی صادرات نفت ایران به چین قیمت طلا و سکه در بازار امروز زندگی سراسر سرمایه‌گذاری است یارانه به جیب پولدار‌ها می‌رود بورس با افت 36 هزار واحدی، حمایت خود را شکست وضعیت سبد سهام عدالت در 30 شهریور ماه

در حال بارگیری...