نقش مثبت رکوردشکنی فولاد تاراز در تعادل‌ قیمت‌ها

نقش مثبت رکوردشکنی فولاد تاراز در تعادل‌ قیمت‌ها

مدیرعامل فولاد تاراز گفت: در اردیبهشت ماه سال گذشته 18هزار و یک تن تولید داشتیم، البته آخرین رکورد تولید فولاد تاراز در دی‌ماه 99 بود که تولید 18هزارو549تن به ثبت رسیده بود؛ در واقع در اردیبهشت ماه نسبت به رکورد قبلی 2 درصد رشد تولید داشتیم.

خواندن 2 دقیقه

به گزارش بورس نیوز، سعید رشیدی، مدیرعامل فولاد تاراز اظهار کرد: در ادامه روند خوب و عملکرد درخشان شرکت فولاد تاراز در سال 99 که با رشد تولید 15.4درصدی نسبت به سال 98 همراه شده بود، خوشبختانه با تلاش و همدلی کارکنان پر تلاش شرکت فولاد تاراز در اردیبهشت 1400 موفق شدیم رکورد تولید ماهانه را به مقدار 18هزارو937تن محصول با کیفیت و ابعاد متنوع به خصوص ضخامت پایین به ثبت برسانیم.

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه سال گذشته 18هزار و یک تن تولید داشتیم، البته آخرین رکورد تولید فولاد تاراز در دی‌ماه 99 بود که تولید 18هزارو549تن به ثبت رسیده بود؛ در واقع در اردیبهشت ماه نسبت به رکورد قبلی 2 درصد رشد تولید داشتیم.

بزرگترین مشکل فولاد تاراز، تامین مواد اولیه است

به گفته وی، محدودیت‌ها و موانع تولید در فولاد تاراز بسیار زیاد است و بزرگ‌ترین مشکل این شرکت، تامین مواداولیه و کلاف سرد است؛ این درحالیست که با توجه به رکورد ثبت شده انتظارات از ما در ماه‌های آتی بیشتر از قبل خواهد شد؛ البته تلاش و برنامه‌ریزی برای اینکه بتوانیم تولید خود را به بالای 20 هزارتن در ماه برسانیم وجود دارد، اما نگرانی اصلی در خصوص شیوه نامه ابلاغیه فولاد است که از آبان سال قبل اجرا شد و با توجه به اینکه تامین نیاز شرکت‌های تولیدی ورق گالوانیزه در نظر گرفته نشده بود تامین مواد اولیه شرکت فولاد تاراز که به عنوان حلقه آخر زنجیره فولاد می‌تواند ارزش افزوده زیادی برای کشور داشته باشد را با مخاطره جدی روبرو کرده است.

رشیدی افزود: بزرگترین چالش فولاد تاراز تامین مواد اولیه بوده و این در حالی است که کلاف سرد با محدودیت زیاد عرضه به دلیل تقاضای بالا از سوی سایر مصرف کنندگان به ویژه شرکت‌های خودرو سازی و لوازم خانگی، در عمل امکان خرید کلاف سرد برای فولاد تاراز در 4 ماه گذشته وجود نداشته و کلاف گرم بصورت محدود جایگزین آن شده است؛ البته در سامانه بهین‌یاب برای فولاد تاراز 20هزارتن سهمیه ماهانه در نظر گرفته شده، اما در عمل در بورس کالا امکان تامین بسیار محدود بوده و تنها حدود 25 درصد تقاضای ما محقق شده است.


به گفته رشیدی، اگر تمهیدی برای تامین مواد اولیه از خردادماه امسال برای شرکت تاراز اندیشیده نشود، خطر توقفات حدود 20روز ماهانه در خط تولید وجود دارد و این موضوع مشکلات فراوانی به همراه خواهد داشت؛ بنابراین وزارت صمت و متولیان امر باید برای تامین مواداولیه شرکت فولاد تاراز که یکی از تولیدکنندگان موفق ورق گالوانیزه کشور است، تمهیدی بیاندیشند؛ زیرا تعطیلی این واحد تهدیدات زیادی را به همراه خواهد داشت؛ زیرا همانگونه که میدانید راه‌اندازی واحد فولاد تاراز امید را در دل جوانان منطقه چهارمحال و بختیاری ایجاد و اشتغال پایدار مستقیم و غیرمستقیم در استان فراهم کرده است.

وی افزود: امسال نیز سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی هاست و باید مانع بزرگ تولید از پیش روی ما برداشته شود تا بتوانیم روزبه‌روز تولید با کیفیت‌تر و بیشتری داشته باشیم؛ همچنین در زمینه صادرات نیز حمایت‌های لازم صورت گیرد.

طرح توسعه‌ای فولاد تاراز با کمک صادرات اجرا می‌شود

رشیدی ادامه داد: با توجه به ارزش افزوده بالای ورق گالوانیزه و اینکه میزان تولید بیش از مصرف داخلی است، باید بتوانیم برای صادرات نیز برنامه‌ریزی ثابتی داشته باشیم و با ارزآوری برای طرح‌های توسعه‌ای مجموعه فولاد تاراز به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های فولادمبارکه تولید 450هزار تن در سال را محقق کرده و به زودی به تولیدکننده کلاف سرد برای مصرف شرکت و سایر کارخانجات تبدیل شویم.

به گفته وی، رکورد تولید افزایش تولید باعث می‌شود تا تقاضای بیشتری از مشتریان را پاسخ دهیم، همچنین این افزایش تولید در بحث صادرات نیز موثر خواهد بود؛ زیرا می‌توان مازاد تولید را صادر کرد.

مدیرعامل فولاد تاراز افزود: با توجه به اهمیت بخش تولید که هر ساله از سوی رهبر معظم انقلاب نیز به آن تاکید می‌شود، حمایت از تولید باید از سوی همه بخش‌ها و سازمان‌ها صورت گیرد.

به گفته رشیدی، رکوردزنی در میان کارکنان شرکت نیز انگیزه ایجاد کرده و همچون یک محرک برای تلاش بیشتر بوده و این بزرگترین دستاورد است.

مدیرعامل فولاد تاراز افزود: ورق گالوانیزه فولاد تاراز به مصرف صنایع وابسته همچون لوازم خانگی، صنایع فلزی، ساختمانی و... می‌رسد و زمانی که تولید افزایش پیدا می‌کند و می‌توان میزان عرضه در بورس را افزایش داد، طبیعتا تقاضا بهتر پاسخ خواهد داد. این اتفاق نقش مثبتی در بازار خواهد داشت؛ در واقع هراندازه تولید و عرضه در بازار بیشتر شود قیمت محصولات متعادل‌تر خواهد شد و با توجه به قیمت مواد اولیه سود معقول تولیدکنندگان نیز در نظر گرفته شود.

گفتنی است شرکت فولاد تاراز، تولید کلاف گالوانیزه با پوشش‌های خاص را برعهده دارد که قابلیت مقاومت در برابر خوردگی، فرم پذیری بالا، رنگ پذیری مناسب، بازرسی آسان و عملیات جوشکاری را دارا بوده و عمده مصارف این محصول در قطعات لوازم خانگی مانند یخچال، بخاری، ماشین لباسشویی، کولر، مایکروویو، ناودان‌ها و لوله‌ها، سازه‌های فضایی و انبارها، سقف‌های فلزی، نیروگاه‌ها، قطعات خودرو، اگزوز، مخازن ذخیره آب و کابینت آشپزخانه و... است.


  • بیشتر بخوانید:
اطلاعیه اعمال اختیار فروش در اوراق سلف موازی کلاف گرم نوردیده  
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
قیمت اجاره و خرید مسکن در مشهد + جدول تحلیل بورس 31 خرداد 1400 / تغییر مسیر بازار با کاهش نرخ سود بین بانکی با 300 تا 600میلیون چه خودرویی بخریم؟ آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت احتمال افزایش قیمت ماکارونی سهمیه بنزین تیر 1400، کی واریز می‌شود؟ عرضه اولیه جدید در فرابورس قطعی شد "رنیک" در مناقصه دو مرحله‌ای شرکت کرد "فافزا" در مناقصه "فولاد" شرکت کرد تفاهمنامه همکاری "برکت" جهت خرید واکسن کرونا در این لحظات شاخص با افت 505 واحدی مواجه شد آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه در مجمع حخزر چه گذشت؟ برنامه های آتی شرکت چیست؟ موافقان عرضه خودرو در بورس، باتری خالی کردند آغاز بورس 31 خرداد چگونه بود؟ / تاثیر مثبت «شستا» بر شاخص کل شوینده‌های "شپارس" 25 درصد گران شد محاسبه تعهدات بیم‌سنجی مشترکین "وبصادر" توسط بانک‌ها بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید کدام شرکت‌ها در مراحل افزایش سرمایه قرار دارند؟ افت هزار واحدی بورس بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت لغو پرواز‌های روسیه با دستور ستاد کرونا آینده بورس در دولت سیزدهم انتشار صورت سود و زیان "سهرمز" صورت مالی میاندوره‌ای 9 ماهه "کفرآور" منتشر شد تیگو 5 توربو به بازار می‌آید زنان مجرد بالای 35 سال وام اجاره دریافت می‌کنند صورت مالی تلفیقی حسابرسی شده "بترانس" صاحبان آرای باطله چه کسانی هستند؟ "وسدید" صورت سود و زیان منتشر کرد انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای "مپنا بازار" "آسمان بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای را منتشر کرد صورت مالی تلفیقی "کچاد" منتشر شد "بهگزین بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه را منتشر کرد سهمیه بنزین تیر ماه امشب واریز می‌شود انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی "پارتا" "آرمان سهام" صورت مالی 12 ماهه را منتشر کرد پولبک به سهم‌های صف‌فروش، پشت ایست "مقاومت" مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی امروز 31 خرداد آخرین قیمت طلا پیش از امروز 31 خرداد آخرین قیمت دلار پیش از امروز 31 خرداد پیش‌بینی بورس امروز 31 خرداد 1400 ادامه روزهای سیاه ارزهای دیجیتالی کشف سومین الماس بزرگ جهان در آفریقا بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت فروش روزانه نفت ایران به چین چقدر است؟ نقص فنی نیروگاه اتمی بوشهر را خاموش کرد توقف تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر عرضه اولیه لطیف چهارشنبه 2 تیر 1400 می‌آید| چقدر نقدینگی نیاز دارد؟

در حال بارگیری...