مانور سهم‌های کوچک زیر بازی بزرگان/ حقیقی امروز چگونه خرید و فروش داشتند

مانور سهم‌های کوچک زیر بازی بزرگان/ حقیقی امروز چگونه خرید و فروش داشتند

مجموع ارزش معاملات امروز بازارسرمایه تا این لحظه به 5 هزار و 936میلیارد تومان رسید و این درحالی است که ارزش نقدی امروز بورس تهران بیش از 4 هزار و 528 میلیارد تومان حکایت می‌کرد.

به گزارش بورس‌نیوز، بازارسرمایه در روز یکشنبه 18 اردیبهشت‌ماه اینگونه گذشت که شاخص‌ها مثبت بودند اما؛ هر چند که این سبزی نسبت به روز گذشته معاملاتی، کمرنگ‌تر بود.

در گروه‌های بزرگ تر، گروه‌های خورویی و بانک‌ها از افزایش شاخص برخوردار بودند و در گروه‌های کوچک تر، شاخص گروه‌های تامین آب، برق، گاز، کانی غیر فلزی و ماشین آلات بالا رفتند. شستا نیز سهمی بود که افزایش داشت و مورد توجه بازار سرمایه بود.

گروه پالایشگاهی که دیروز مورد اقبال بود امروز، چندان شرایط مساعدی نداشت؛ در هر صورت همچنان تاکیدات بیشتر روی سهام کوجک‌تر بودند و گاهی به نظر می‌رسد سهام کوجک‌تر فضا را برای رونق سهام بزرگ‌تر و شاخص ساز آماده می‌نمایند.

پله‌ای که شاخص بر آن ایستاد

با نگاهی به تابلوی مرجع بازارسرمایه می‌توان مشاهده کرد که امروز یک شنبه 18 اردیبهشت‌ماه به روند صعودی خود ادامه داد.

شاخص کل با رشد 9 هزار و 150 واحدی نسبت به روز معاملاتی گذشته 0.59 درصد رشد داشته و در پله یک میلیون و 552 هزار واحدی قرار گرفت.

اما؛ این شاخص هم‌وزن است که به رشد خود ادامه می‌دهد و رشد 2 هزار و 693 واحد صعودی بود و این شاخص رشد 0.63 درصدی را نسبت به روز گذشته رقم زد.

تاثیرگذار امروز که شاخص را بدین گونه ترسیم کردند شامل "فولاد"، "شستا"، "شبریز"، "فخوز" و "مبین" بود.

ولی اگر بخواهیم به پرتراکنش‌های بازار نگاه ویژه‌تری داشته باشیم، باید به سهم‌هایی مانند "شستا" با تعداد 37,978 معامله، "شپنا" با تعداد 22,254 معامله، "خساپا" با تعداد 19,491 معامله، "اسیاتک" با تعداد 17,817 معامله، "خودرو" با تعداد 13,345 معامله، "شبندر" با تعداد 13,221 و "شتران" با تعداد 12,637 معامله اشاره داشت.

مجموع ارزش معاملات امروز بازارسرمایه تا این لحظه به 5 هزار و 936 میلیارد تومان رسید و این درحالی است که ارزش نقدی امروز بورس تهران بیش از 4 هزار و 528 میلیارد تومان حکایت می‌کرد.

امروز در بازارسرمایه 11 میلیارد و 410 هزار برگه سهم را در بیش از 677 هزار معامله در خود به ثبت رساند.

برپایه این گزارش باید اشاره داشت که گروه‌های «خودرو» با حجم معامله 739 میلیارد تومان، «فرآورده‌های نفتی» با حجم معامله 468 میلیارد تومان و «فلزات اساسی» با حجم معامله 446 میلیاردتومان و «شیمیایی» به ارزش معامله 318 میلیارد تومان جزو برترین‌های صنعت امروز بودند.

جریان نقدینگی و صف‌ها به کدام سمت و سو حرکت کرد

با نگاهی به وضعیت ورود و خروج نقدینگی امروز می‌توان دریافت که تعداد 350 سهم در بخش مثبت قرار داشته و تعداد 146 سهم نیز جزو قفل در صف‌های خرید هستند که ارزش (1042.8 میلیارد تومان) را دارند و از سوی دیگر، تعداد 257 در بخش سرخ بازار حضور داشته که 30 نماد در صف‌فروش ایستاده‌اند و ارزش آن نیز به (43.9 میلیارد تومان) می‌رسد.

برپایه این گزارش، ارزش صف خرید و ورود نقدینگی به تک‌سهم‌ها بیشتر واکنش نشان داده و نماد‌هایی مانند نماد‌های "شبریز" به ارزش 392,8 میلیارد تومان، "بفجر" به ارزش 71,4 میلیارد تومان، "وسینا" به ارزش 50,1 میلیارد تومان، "خکاوه" به ارزش 42,3 میلیارد تومان، "شپاکسا" به ارزش 38,7 میلیارد تومان در این لیست قرار گرفته‌اند.

از سوی مقابل نیز سهم‌های "گکیش"، "ورازی"، "ثقزوی"، "دقاضی" و "شلرد" جزو نماد‌های غضب کرده نقدینگی هستند.

صف‌نشین‌های جنب تابلوی بورس

در مجموع می‌توان اینگونه بیان کرد که بازارسرمایه از یک هزار و 70 میلیارد تومان پول هوشمند پذیرایی کرد و به میزان یک هزار و 139 میلیارد تومان نیز خروج پول هوشمند در بازار ثبت شد.

"خساپا" 25 میلیارد تومان، "زگلدشت" 21 میلیارد تومان، "فخوز" 16 میلیارد تومان، "زاگرس" 13 میلیارد تومان، "فولاد" 13 میلیارد تومان، بیشترین ورود پول حقیقی را به خود اختصاص دادند.

از طرف دیگر، "شتران" 27 میلیارد تومان، "البرز" 17 میلیارد تومان، "شبندر" 12 میلیارد تومان، "خگستر" 13 میلیارد تومان خروج نقدینگی را به ثبت رساندند.

معاملات بلوکی و کد به کد

امروز تا این لحظه در بخش معامله بلوکی نماد‌های "تاپیکو" و "کگهر" مشاهده شده و در بخش کد به کد نیز امروز تا این لحظه نمادی به ثبت نرسیده است.

حجم‌های مشکوک در روز متعادل بازارسرمایه

امروز نیز می‌توان در جست‌وجوی سهم‌های با حجم مشکوک گشت و به نماد‌های "تلیسه" با حجم معامله 92 میلیون برگه سهم (بیش از سه‌برابر میانگین حجم ماه)،  "زگلدشت" با حجم معامله 24 میلیون برگه سهم (بیش از چهار و نیم‌برابر میانگین حجم ماه)،  "رکیش" با حجم معامله 21.8 میلیون برگه سهم (سه‌برابر میانگین حجم ماه)،  "پلاسک" با حجم معامله 17.8 میلیون برگه سهم (بیش از سه و نیم‌برابر میانگین حجم ماه)،  "فمراد" با حجم معامله 9.4 میلیون برگه سهم (بیش از شش‌برابر میانگین حجم ماه) و "بمیلا" با حجم معامله 7.1 میلیون برگه سهم (بیش از چهار و نیم‌برابر میانگین حجم ماه) اشاره کرد.

 
 
افزایش قیمت شوینده ها تخلف صنفی است پاداش به مشترکان برق در ازای هر کیلووات صرفه‌جویی افزایش 21 درصدی تولید برق در بزرگترین نیروگاه بادی ایران بخشی از اعتبار 5 میلیارد دلاری روسیه عملیاتی شد/ افزایش سقف تجارت ایران و روسیه به 40 میلیارد دلار خبر مهم برای جاماندگان یارانه/ محدودیت زمانی فعلا برداشته... خیروبرکت اصلاح یارانه برای بورس بازان چه زمانی یارانه خانوارهای معترض قابل برداشت است؟ مجتبی مدرس‌زاده دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران شد قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر افزایش نداشت! یارانه جدید برای خانوارهای معترض، واریز و مسدود شد این رمزارزها بهترین عملکرد را ماه گذشته داشتند افزایش سقف وام ودیعه مسکن تصویب شد | اقساط این تسهیلات چقدر است؟ شاخص کل بورس در آخرین روز هفته سبزپوش شد عرضه گوشی های جدید شیايومی در بازار + قیمت ایران و روسیه سه سند همکاری امضا کردند پیش‌بینی جدید از قیمت خودرو در بازار با واردات/ نجفی‌منش:... خبر خوش دولت برای بازنشستگان | وزیر اقتصاد با افزایش حقوق بازنشستگان موافقت کرد هفته درخشان بورس گزارش بازار‌ها امروز 4 خرداد 1401 | آینده‌ای بهتر برای بیت کوین و طلا جزییات واردات خودرو روشن نیست/ کاکایی: خودروهای چینی... کلاب‌هاوس خبرآنلاین در حال برگزاری است/ واردات خودرو؛... اوجی : بخشی از اعتبار 5 میلیارد دلاری روسیه عملیاتی شد آبمیوه چند؟ کاردار یونان در تهران به وزارت امور خارجه احضار شد جزيیات تسهیلات 20 هزار میلیارد تومانی دولت به مرغداران و دامداران / هر تولیدکننده چقدر وام می گیرد؟ نرخ‌های نجومی موبایل‌های آیفون و سامسونگ در بازار/... سازوکار بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی ناقص و نیازمند اصلاح است ایران شریک تجاری مطمين روسیه است/ توسعه همکاری در بخش انرژی کاهش چشمگیر تعداد چک‌های برگشتی در اولین ماه سال بیانیه ایران درباره توقیف بار کشتی ایرانی در آب‌های یونان | اقدام یونانی‌ها دزدی دریایی است چند نفر در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت نام کردند؟ | اعلام زمان قرعه کشی سمند و تیبا از فهرست تمدید اعتبار ایمنی سازمان استاندارد حذف شد ​بیت کوین برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب است؟ ایران و روسیه 3 سند همکاری امضا کردند خبر مهم برای جاماندگان یارانه | کسانی که هنوز برای یارانه ثبت نام نکرده اند، چه کنند؟ هند جهان را غافلگیر کرد | گرانی‌های جدید در راه است؟ اقدام دولت یونان، دزدی دریایی است دنا خیز برداشت؛ پژو ریخت/ آخرین قیمت ساینا، تیبا، رانا... ارز 4200 رسما از گمرک خارج شد میانبری برای دسترسی بیشتر و عادلانه‌تر به کتاب این 3 خودروی پرتیراژ از فهرست تمدید اعتبار سازمان ملی استاندارد حذف شدند سکه 14 میلیون و 475 هزار تومان شد | جدیدترین قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ؛ 4 خرداد 1401 بیانیه ایران درباره توقیف بار کشتی ایرانی در یونان/ اقدام یونانی‌ها دزدی دریایی است ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی ر... تلاش دولت برای افزایش روابط تجاری با روسیه اقدام یونان دزدی دریایی و برخلاف موازین بین‌المللی است/ آتن فورا به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند کاهش 14 دلاری قیمت جهانی طلا بخشی از اعتبار 5 میلیارد دلاری روسیه عملیاتی شد/ هدف‌گذاری روابط تجاری 40 میلیارد دلاری شناسایی فرصت‌های فناورانه صنعت خودرو با حضور شرکت‌های دانش بنیان امضای 3 سند همکاری میان ایران و روسیه