ضرورت افزایش سرمایه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

ضرورت افزایش سرمایه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

نايب ريیس هیيت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به افزایش سرمایه 168 درصدی این گروه از محل...

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدرضا مدرس خیابانی با ارايه گزارشی به مجمع عمومی فوق‌العاده گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه طی سال 1401 گروه کشتیرانی موفق به افزایش سرمایه شرکت‌های تابعه خود شد، اظهار کرد: طی مدت یاد شده در مجموع بیش از 748 میلیارد تومان افزایش سرمایه در شرکت‌های گروه انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: در سال 1401 گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت کشتی‌سازی اروندان را به مبلغ 281 میلیارد تومان از محل منابع داخلی خریداری کرد و اکنون این شرکت با دریافت سفارش ساخت دو شناور 800 تنی از شرکت‌های گروه کشتیرانی، از رکودی که برای مدت‌ها بر آن سایه افکنده بود، خارج و مجددا به جمع تولیدکنندگان شناور در کشور پیوست.

مدرس خیابانی در خصوص برخی از اقدامات توسعه‌ای در گروه کشتیرانی طی سال جاری نیز گفت: طی امسال 17 هزار و 600 دستگاه کانتینر 40 فوت به ارزش حدود 95 میلیون دلار و 7 هزار و 400 دستگاه کانتینر 20 فوت به ارزش حدود 21 میلیون و 300 هزار دلار و در مجموع به ارزش ریالی سه هزار و 52 میلیارد تومان خریداری و جهت تقویت ناوگان کانتینری به این ناوگان ملحق شدند.

وی با تاکید بر اینکه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه سرمایه‌گذاری نیازمند منابع ارزی و ریالی بیشتر است، تصریح کرد: امیدوار هستیم که در مجمع عمومی عادی سالیانه گروه کشتیرانی افزایش سرمایه بیشتری نسبت به امروز نیز محقق شود چراکه این افزایش سرمایه با هدف جبران مخارج و ضرورت افزایش سرمایه در سایر شرکت‌های گروه صورت می‌پذیرد.

مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در خصوص درآمد‌های این گروه طی سال جاری نیز گفت: با رفع محدودیت‌های کرونایی در جهان نرخ حمل از اواخر سال گذشته تا شش ماهه نخست سال جاری افزایش یافت، اما با کاهش تقاضا، نرخ جهانی حمل از شش ماهه دوم سال جاری به یک سوم تقلیل یافته است.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با نرخ سوخت با تاکید بر اینکه تمام نیاز ناوگان از داخل تامین می‌شود، خاطر نشان کرد: خوشبختانه به یاری وزرای محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نفت در حال حاضر بدون احتساب هزینه حمل، سوخت کم سولفور تولید داخل به نرخ جهانی در اختیار ناوگان قرار می‌گیرد این در حالی است که پیش از این، نرخ مذکور بیشتر از میانگین جهانی بود.

مدرس خیابانی اشاره‌ای نیز به خرید شناور برای کشتیرانی دریای خزر به عنوان بخش شمالی ناوگان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران داشت و در این باره گفت: سه شناور از روسیه خریداری شده است که یک فروند آن بعد از اتمام تعمیرات ادواری در کشتی‌سازی داخلی به ناوگان ملحق خواهد شد انتظار داریم دو شناور دیگر نیز به تناوب طی سال 1402 به ناوگان کشتیرانی دریای خزر ملحق شوند تا از این محل در مجموع 10 هزار تن به ظرفیت ناوگان این شرکت افزوده گردد.

شایان ذکر است؛ مجمع عمومی فوق‌العاده گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با حضور اکثریت سهامداران در حالی برگزار شد که طی آن افزایش سرمایه 168 درصدی این شرکت به تصویب رسید.

بر این اساس، سرمایه گروه کشتیرانی از مبلغ 2156 میلیارد تومان مصوب سال 1399 به مبلغ 5772 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

پیش بینی وضعیت بورس در 1402/ آیا قیمت دلار بورس را تکان می دهد؟ حسین عبده تبریزی:صدای پای تورم ونزويلایی را می‌شنوید؟ نفت در سراشیبی کاهش قیمت خاندوزی: مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم/ ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته ... بکارگیری تمام ظرفیت‌ها در راستای تحقق رشد تولید رکورد صادرات نفت ، باوجود تحریم نفتی مهار تورم قیمت محصولات کشاورزی‌ کمبودی در تامین مرغ ماه مبارک وجود ندارد هیچ کمبودی برای خرمای ماه مبارک رمضان نداریم پیش‌بینی اوضاع بورس در 1402 15 مورد ریزش سنگ در کندوان این خودرو نقلی جنسیس به اروپا می‌رود/ عکس عضو خانه کارگر: با مزد 8 میلیون تومانی یک دست کت و شلوار هم نمی‌توان تهیه کرد! طلا 8 دلار گران شد بی‌توجهی اوپک پلاس به بحران بانکی آمریکا/ کاهش 2 میلیون بشکه در روز تا پایان سال ادامه دارد جوابیه شرکت کروز به یک خبر نیازمند روش‌های نوین برای اکتشافات عمیق معدنی هستیم برند ژاپنی توشیبا بزودی 15 میلیارد دلار فروخته می شود جزيیات نهایی افزایش حقوق کارگران | مبلغ افزایش حقوق کارگران اعلام شد اثرات افزایش قیمت دلار بهار امسال نمایان می‌شود/ دو سناریو پیش روی تورم در اقتصاد ایران رشد 11 درصدی سفرهای نوروزی یک پیش‌بینی از قیمت مسکن در سال جاری ؛ آیا قیمت ها ریزش خواهد کرد؟ استفاده از این سامانه برای خرید و فروش ارز و سکه قیمت خودرو داخلی طی یک سال چقدر افزایش یافت؟ دولت برخی موارد را در بودجه لحاظ نکرده بود و ما چون کارشناس هستیم تغییراتی را رقم زدیم / مجلس سقف بو... وضعیت تورم بعد از نجومی شدن قیمت دلار صنعت خودرو در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد قیمت مرغ گرم در بازار + فیلم مصرف 30 هزار و 762 مگاوات برق در ساعت 12 اول فروردین ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است وضعیت ارز در سال گذشته / دلار چند درصد بازدهی داش... توزیع 123 میلیون لیتر بنزین در دومین روز فروردین‌ خاندوزی: ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافت ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد خبر جدید مخبر درباره برنامه دولت برای مهار تورم حکم غرامت 1.68میلیارد دلاری آمریکا علیه بانک مرکزی ایران+جزيیات وام فوری برای سهام عدالتی ها | ثبت نام وام فوری 13 میلیونی با سهام عدالت در سایت زیر قیمت پنیر در ماه رمضان اعلام شد + جدول خاندوزی: روسیه 2.76 میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری کرده/ افزایش 12 درصدی صادرات غیرنفتی در 11 ما... عرضه خرمای تنظیم بازاری از امروز/خرما کیلویی 71 هزار و 400 تومان «تشکیل سرمایه» لازمه تحقق رشد 8 درصدی قیمت جدید دلار اعلام شد (3 فروردین) هشدار سخنگوی صنعت آب درباره احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه های کشور در نوروز 1402 رشد 14 درصدی مصرف بنزین در 10 روز پایانی سال 1401 افزایش 60 درصدی سقف نرخ خرید برق از نیروگاه‌ها فوری / ساعت کار ادارات شناور شد تولید روزانه 115 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور تولید روزانه 115 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور