برنج ایران به امارات و سويد صادر می‌شود

برنج ایران به امارات و سويد صادر می‌شود

مدیرعامل شرکت بین المللی تجارت برنج ایران گفت: اولین محموله برنج ایران به امارات صادر شد و برای سويد نیز بزودی صادر می‌شود.

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت بین المللی تجارت برنج ایران گفت: اولین محموله برنج ایران به امارات صادر شد و برای سويد نیز بزودی صادر می‌شود.

اسماعیل یزدان پناه عصر امروز در بازدید نايب ريیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در شرکت برنج ایران در آمل از تولید 70 درصد برنج استان در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: با تولید دو میلیون و 600 هزار تن برنج در کشور 45 درصد و به مقدار یک میلیون و 200 هزار تن در مازندران تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه درصدد هستیم برنج خاورمیانه در این مرکز تجارت شود، افزود: با شروع فاز دوم و فاز سوم آن ساختمان عظیم تجاری و اداری در پنج طبقه با تمام تجهیزات احداث می‌شود تا تجار از کشورهای دیگر بتوانند در اینجا اقامت داشته باشند.

یزدان پناه این مجموعه را برگرفته از شهر کفش میلان ایتالیا مطرح کرد و گفت: کارگاه‌های کوچک گردهم آمدند و براساس خوشه‌های صنعتی توانستند 10 درصد بازار کفش جهانی را به خود اختصاص دادند؛ در این مرکز سالن معاملات، بورس کشاورزی و پنجره واحد خواهیم داشت که از این رو اگر بازرگانی برنجی را صادر می‌کند در پنجره و با زمان اندک می‌تواند معامله کند.

مدیرعامل پایانه صادرات برنج در شمال کشور با بیان اینکه در مرکز تجارت برنج ظرفیت تولید 100 تن در یک شیفت کاری است، افزود: این کارخانه سرب و بسته بندی که سال گذشته توسط معاون اول ريیس جمهور افتتاح شد، تمام استانداردها با کیفیت قابل قبول در کشورهای اروپایی قابلیت عرضه را دارد.

وی با اشاره به صادرات برنج در این مجموعه، عنوان کرد: 25 هزار تن به امارات صادر و اولین کانتینر ارسال شد، برای سويد و دو محموله برای امارات داریم که با پنجره واحد این فروش را از زمان 20 روزه به 20 دقیقه رسانده ایم.

یزدان پناه با تاکید براینکه در گذشته باید برنج به رشت می‌رفت و نقل و انتقال انجام می‌شد، اما با وجود دفتر گمرک و پنجره واحد زمان را به حداقل رساندیم، گفت برای اقدام سنجی در نمایشگاه‌های کشورهای متعددی شرکت کردیم که با استقبال خوبی مواجهه شدیم؛ در روسیه با وجودی که اجازه فروش نداشتیم، تمام بازدیدکنندگان جذب غرفه ما شدند و در روز آخر صف تشکیل شد و با وجود محدودیت با کیلوی 8 دلار توانستیم برنج را بفروشیم.

وی برنج مازندران را کیفی ترین برنج جهان دانست و گفت: کشورمان ظرفیت‌های بالایی در کیفیت برنج محلی دارد که اگر بتوانیم 10 درصد برنج کیفی را صادر کنیم با همان ارز می‌توانیم نیاز 500 هزار تن داخلی را با واردات برطرف کنیم؛ اگر 100 هزار تن برنج صادر کنیم می‌توانیم بدون خروج ارز برنج وارد کنیم.

مدیرعامل شرکت بین المللی تجارت برنج ایران با اعلام اینکه بخش کشاورزی در کشور مظلوم واقع شده است، افزود: در زنجیره ارزش، بخش بازرگانی را لحاظ نمی کنیم و فقط کاشت، داشت و برداشت را در نظر می گیریم در حالی که شکوفایی تولید در بخش بازرگانی است که می‌تواند محصول با قیمت مناسب بفروشد.

وی اضافه کرد: به این دلیل حلقه بازرگانی را در کنار بخش‌های دیگر که چون حلقه آموزش، تحقیق و توسعه تاسیس کردیم.

یزدان پناه از برنامه‌های آینده این مرکز عنوان کرد: با ایجاد موسسه تحقیقات هزینه تولیدی را کاهش می دهیم و کیفیت و کیفی تولید افزایش پیدا می‌کند. درصدد انجام قرارداد با شرکت دانش بنیان و ایجاد این شرکت هستیم تا بتوانیم ضایعات برنج را به ارزش افزوده تبدیل کنیم.

وی با تاکید اینکه باید دست مافیای برنج کوتاه شود، گفت: همه کالا ها افزایش چشمگیری داشته اند در حالی که باید برای امنیت غذایی کشور کشاورزان را تشویق کنیم و به آنان انگیزه دهیم.

local_offerبرچسب‌ها:
صادرات عجیب ایران به شرق آسیا

صادرات عجیب ایران به شرق آسیا

ایران در 10 ماهه نخست امسال بیش از هفت هزار تن مارماهی به شرق آسیا صادر نموده است.

Bartarinha.ir/
صادرات نفت، واردات زردچوبه!

صادرات نفت، واردات زردچوبه!

سال 91 وزیر وقت بهداشت از واردات بیل و زین اسب به جای دارو انتقاد کرد. حالا آمارها نشان می‌دهد روند واردات کالاهای عجیب به اقتصاد ایران ادامه دارد؛ از زیپ و سرپیچ لامپ گرفته تا مدادتراش و قیچی.

TejaratNews.com/
صفوف فروش بانکی‌ها برچیده شد/ وضعیت سهام بانک تجارت، صادرات و ملت در بورس امروز

صفوف فروش بانکی‌ها برچیده شد/ وضعیت سهام بانک تجارت، صادرات و ملت در بورس امروز

با جمع شدن صف فروش دارا یکم، تحرکاتی برای جمع آوری صفوف فروش بانکی‌ها آغاز شد. معاملات سهام بانک تجارت، صادرات و ملت مشابه یک دیگر رقم خورد. هر سه این نمادها برای...

EghtesadOnline.com/
صادرات لوازم خانگی ایرانی واقعیت دارد؟ / مشتریان خارجی برای لوازم خانگی ایرانی!

صادرات لوازم خانگی ایرانی واقعیت دارد؟ / مشتریان خارجی برای لوازم خانگی ایرانی!

تقاضا در بازار برای لوازم خانگی آنقدر کم شده است که ایران تولید مازاد را به کشورهای همسایه و اروپا صادر می‌کند. نایب ريیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید: لوازم خانگی ایر...

TejaratNews.com/
تمدید مجوز صادرات رب گوجه تا پایان فروردین 1400

تمدید مجوز صادرات رب گوجه تا پایان فروردین 1400

صادرات رب گوجه فرنگی در بسته‌بندی و احجام مختلف تا پایان فروردین سال آینده بلامانع است.

TejaratNews.com/
رعایت کف عرضه به بورس؛ مجوز صادرات

رعایت کف عرضه به بورس؛ مجوز صادرات

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قرار است وزارت صمت پیشنهاداتی را برای تکمیل طرح فولادی به مجلس ارايه دهد.

EghtesadOnline.com/
درآمد چین از کرونا؛ صادرات 220میلیارد ماسک

درآمد چین از کرونا؛ صادرات 220میلیارد ماسک

شیوع کرونا که از شهر ووهان چین شروع شد باعث تولید و استفاده بی‌سابقه از ماسک، دستکش، الکل و سایر اقلام بهداشتی و درمانی شد؛ چین نیز نقش پررنگی در تولید این اقلام و صدور آن به نقاط مختلف جهان داشته است...

Bartarinha.ir/
تولیدی که صادرات نداشته باشد رو به افول است

تولیدی که صادرات نداشته باشد رو به افول است

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تولیدی که صادرات نداشته باشد رو به افول است تولید استاندارد تولیدی است که قابلیت عرضه در بازار جهانی را داشته باشد.

Bartarinha.ir/
صادرات نفت ایران رو به افزایش است

صادرات نفت ایران رو به افزایش است

تارنمای خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ نوشت که همزمان با افول کارزار فشار حداکثری دولت سابق آمریکا علیه ایران، صادرات نفت این کشور در حال افزایش است.

Bartarinha.ir/
داغ صفر شدن صادرات نفت ایران را به جگرشان گذاشتیم

داغ صفر شدن صادرات نفت ایران را به جگرشان گذاشتیم

وزیر نفت گفت: با وجود اینکه دونالد ترامپ، ريیس‌جمهوری پیشین آمریکا، می‌خواست صادرات نفت ایران را به صفر برساند، داغ صفر شدن صادرات را به جگرشان گذاشتیم.

TejaratNews.com/
رشد 35 درصدی صادرات فولاد

رشد 35 درصدی صادرات فولاد

صادرات فولاد توسط شرکت‌های بزرگ در آذرماه با رشد 35 درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته به رقم 721 هزار و 387 تن رسید.

Sena.ir/
مدال افتخار ملی صادرات به ذوب آهن اصفهان رسید

مدال افتخار ملی صادرات به ذوب آهن اصفهان رسید

در آیین تجلیل از صادرکنندگان کشوری، ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها مدال آور ملی صادرکنندگان سال 1399 (بالاترین نشان صادرات کشور) انتخاب و منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت، لوح و تندیس ویژه این مراسم را...

BourseNews.ir/
ایجاد ظرفیت‌های جدید فروش و صادرات نفت در شرایط تحریم

ایجاد ظرفیت‌های جدید فروش و صادرات نفت در شرایط تحریم

وزیر نفت گفت: در شرایط تحریم ظرفیت‌های زیادی در حوزه نفت ایجاد شد و ایران در زمینه صادرات و فروش نفت با قبل از سال 97 قابل مقایسه نیست.

Sena.ir/
صادرات ایران به روسیه در پسابرجام چقدر است؟

صادرات ایران به روسیه در پسابرجام چقدر است؟

در اهمیت گسترش روابط تجاری ایران و روسیه همین‌قدر کافی است بدانیم از ظرفیت بالقوه 12 میلیارد دلاری برای حضور کالاهای ایرانی در روسیه، فقط 4درصد آن فعال است. از واردات کالایی 254 میلیارد دلاری روسیه، س...

TejaratNews.com/

صادرات برنج ایرانی به آمریکا / قیمت برنج در آمریکا چقدر است؟

"حسینا" و "حتاید" هم سبزپوش هستند "حریل" صف خرید 24 میلیونی دارد صف فروش 9 میلیونی "اخابر" همراه با افت یک درصدی معاملات سبز "نوین" همراه با رشد 2 درصدی سود "درازک" افزایشی شد تعیین سود 1007 ریالی "دعبید" معاملات منفی با افت یک درصدی در این بیمه ای‌ها معاملات مثبت "امید" با رشد یک درصدی "ثمسکن" در صفر تابلو سبز است بازگشت نفت به کانال 70دلاری بورس ایران تحلیل پذیری خود را از دست داده است/ ریسک رمزارزها برای افراد تازه‌کار بالا است مسکن در کدام مناطق کشور ارزان شد؟ "رافزا" دارای صف خرید 6 میلیونی است توقف "وبانک" و بازگشایی تا 60 دقیقه دیگر پیش‌بینی قیمت دلار امروز 18 اسفند 99 پیشروی مثبت حقوقی‌ها و افزایش خرید سهامداران حقیقی افزایش سکه در کانال 10 میلیونی / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 18 اسفند 99 چقدر بود؟ چند درصد کارمندان ایرانی نجومی‌بگیر هستند؟ روز‌هایی که دیگر بوی عید و خرید نمی‌دهد! آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 18 اسفند 99 چقدر بود؟ یارانه برابر 2لیتر مایع دستشویی! پیش‌بینی بورس امروز 18 اسفند 99 نمادی که در دوره سقوط بورس 5 برابر رشد کرد! بیت‌کوین 50هزار دلاری شد کشف کوه 90درصد طلا در کنگو کارشناسان مدعی، آیا حالا اقتصاد ونزويلا پویاست؟ مبلغ سود سال 98 مشمولان سهام عدالت اعلام شد اعلام اسامی برندگان قرعه‌کشی محصولات ایران‌خودرو سود سهام عدالت تعیین شد حآفرین دوباره آگهی شد/ عرضه اولیه حآفرین این هفته چهارشنبه + فیلم دولت و مجلس، دست «ایران ایر» را گرفتند ماجرای ما و گران کردن اینترنت! آخرین وضعیت ارزهای بلوکه شده / چرا منابع بلوکه شده به کشور برنمی‌گردد؟ اعلام یک عرضه اولیه جدید / «مدار» چهارشنبه به بورس می‌آید سهامداران رافزا بخوانند، ورود پول میلیاردی به این نماد! جهانگیری: شعار حذف ارز 4200 باعث گرانی شد پالایشی یکم مثبت می ماند؟ پیش بینی روند قیمتی شاروم در روزهای آینده بورس عرضه اولیه یک شرکت سرمایه‌گذاری در بورس جهانگیری: دلیل کمبود روغن تنش‌های روانی است رییس سازمان بورس: شرایط بازار سرمایه رو به بهبود است خبر خوش برای جوانان متقاضی وام مسکن چرا از بورس مسکن استقبال نشد؟ راز یک معما؛ گرانی در عین فراوانی عرضه اولیه این هفته مدار چقدر نقدینگی می خواهد؟ + فیلم آخرین صورتحساب سهام عدالت / سهام عدالت یک میلیونی چقدر شد؟ فرایند صدور چک تغییر کرد حضور 60 میلیون ایرانی در بازار سرمایه پیش‌بینی میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده محدودیت ها برداشته می شود/عزم جدی سازمان برای توسعه بازارسرمایه / سازمان بورس مشوق تاسیس ابرنهادمالی

در حال بارگیری...