ضرورت ارایه طرح‌های بلند مدت و دقیق برای بورس توسط نامزدهای انتخابات

ضرورت ارایه طرح‌های بلند مدت و دقیق برای بورس توسط نامزدهای انتخابات

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه رویکردهای رییس‌جمهوری آینده، تاثیر زیادی بر معاملات بورس خواهد داشت، گفت: نامزدهای انتخابات...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، "عباس آرگون" امروز (جمعه) به راهکارهای بهبود روند معاملات بورس اشاره کرد و افزود: مهمترین بحث موجود در فضای بازار سرمایه، مشخص بودن نگاه‌ها و رویکردها به بازار سهام است.

وی با بیان اینکه اکنون در انتهای دولت قرار داریم و زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: باید در ابتدا مشخص شود فردی که به عنوان رییس جمهوری انتخاب می‌شود چه رویکردی را نسبت به بازار سهام خواهد داشت، چرا که این موضوع اکنون و در وضعیت فعلی می‌تواند نقش زیادی را بر معاملات این بازار داشته باشد.

آرگون خاطرنشان کرد: اندازه و حجم بازار سرمایه تفاوت زیادی نسبت به سال‌های گذشته دارد و دیدگاه‌های موجود نسبت به آن با تفاوت زیادی همراه شده است؛ بنابراین وجود چنین فضایی می‌طلبد که توجه ویژه‌ای نسبت به آن ایجاد شود.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه بازار سهام اکنون از ظرفیت‌های زیادی برای تامین مالی و هدایت منابع مالی به سمت بخش واقعی اقتصاد برخوردار است، گفت: در این مرحله باید دید که چه رویکردهایی برای این بازار درنظر گرفته شده است و این موضوع باید مدنظر باشد که رویکردهای مدنظر نباید به هیچ عنوان مبتنی بر آزمون و خطا باشند. واقعیت امر این است که با توجه به جایگاه کنونی بازار سهام در کشور نباید با برخی از تصمیمات، فضای حاضر در بازار را ملتهب کنیم.

آرگون خاطرنشان کرد: کاندیداهایی که اکنون در حال اعلام برنامه‌های خود هستند نباید برنامه‌های خود را برای بازار سرمایه برمبنای برنامه‌های موقتی و کوتاه مدت اعلام کنند، زیرا خروج این بازار از فضای حاکم، نیازمند برنامه‌های دقیق، بلندمدت و کارشناسی شده است.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران افزود: اگر در این بازار برنامه‌ای با یک ماه تاخیر اجرا شود اما آن برنامه مدنظر، حساب شده و براساس مسایل روز باشد بهتر از آن است که برنامه‌ای از روی عجله اجرا و بعد از یک ماه اجرای آن متوقف شود، این روند می‌تواند ضربه سنگینی را به بازار وارد کند و باعث کاهش اعتماد سهامداران به این بازار شود.

تامین مالی بنگاه‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه

وی اظهار داشت: باید برای این بازار برنامه‌ای مشخص در نظر گرفته شود تا ضمن استفاده از ظرفیت‌های بورس و هدایت نقدینگی به سمت بازار، تامین مالی از طریق بازار سرمایه برای پروژه‌های بلندمدت و موثر صورت بگیرد.

آرگون معتقد است که بانک‌ها باید به سمت تامین مالی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط پیش بروند و تامین مالی آنها را انجام دهند، بهتر است تامین مالی بنگاه‌های بزرگ از طریق بازار سرمایه انجام شود.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: بازار سرمایه بازاری حرفه‌ای است که باید مسيولان از ابزارهای قابل اعتماد برای بهبود وضعیت آن استفاده کنند، در این بازار نباید هیجانی برای ورود سرمایه‌گذاران ایجاد شود و بعد از آن بازار را به حال خود رها کنند.

وی با بیان اینکه بهتر است اقدامی صورت گیرد تا دخالت‌ها در معاملات بورس به حداقل برسد، افزود: معاملات بازار سرمایه باید هماهنگ با بازارهای جهانی باشد، اگر قرار باشد قیمت‌گذاری‌های دستوری در آن صورت بگیرد نمی‌توان شاهد روندی مطلوب در این بازار بود. در این بازار باید آسیب‌شناسی انجام شده و از اجرای طرح‌هایی که سبب ایجاد روند نزولی شاخص بورس شد، جلوگیری شود.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: اگر برنامه مشخصی برای معاملات بورس در نظر گرفته شود به طور حتم این بازار می‌تواند از وضعیت هیجانی خارج شود اما در صورتی که قرار باشد کاندیداها اکنون فقط برای اخذ رای برنامه‌های قابل توجهی را برای بورس مطرح کنند به طور حتم بهبودی در وضعیت بازار ایجاد نمی‌شود.

وی با تاکید بر آنکه باید اقدامی صورت گیرد تا از قابلیت‌های این بازار به خوبی استفاده شود، گفت: اکنون حدود 57 میلیون نفر دارای کد سهامداری هستند که از این  تعداد، رقم قابل توجهی فعال در معاملات بورس هستند.

آرگون تاکید کرد: بازار سهام می تواند کمک زیادی را به بهبود شرایط اقتصادی کند، به شرط آنکه قواعد و قوانینی را مانند دامنه نوسان که در دنیا از آن استفاده می‌شود، در بازار به کار ببریم.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: اکنون فرصت بسیار خوبی برای استفاده از بازار سرمایه فراهم شده است؛ بنابراین باید بسته جامعی برای حمایت از این بازار تهیه شود تا بتوان نهایت استفاده را از این بازار برد.

 شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته‌ای که گذشت (چهارشنبه، 12 خرداد ‌ماه) با 39 هزار واحد افزایش به عدد یک میلیون و 148 هزار واحد رسید و حدود 3.5 درصد رشد داشت.

local_offerبرچسب‌ها:
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
تاثیر رقابت‌های انتخاباتی بر بورس/ پیش‌بینی بورس هفته

تاثیر رقابت‌های انتخاباتی بر بورس/ پیش‌بینی بورس هفته

انتشار مطلبی در مورد نقش ريیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در ریزش شاخص از قله دو میلیون واحدی، از حواشی مهم روزهای اخیر بازار سهام است که با توجه به حضور عبدالناصر همتی در میان کاندیداهای ریاست‌جمهوری...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 17 خرداد 1400 / چه زمانی برای ورود به بورس مناسب است؟

پیش‌بینی بورس 17 خرداد 1400 / چه زمانی برای ورود به بورس مناسب است...

کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار در روز دوشنبه و هفته آینده گفت: با توجه به کاهش قیمت سهم‌ها روند خوبی را در هفته گذشته شاهد بودیم و با وجود فاکتورهای بنیادی مطلوب، به قیمت‌های جذابی برای ورود د...

TejaratNews.com/
بورس امروز چهارشنبه 12 خرداد 1400 | وضعیت بورس امروز چگونه بود؟

بورس امروز چهارشنبه 12 خرداد 1400 | وضعیت بورس امروز چگونه بود؟

شاخص کل بورس روز سه شنبه 11 خرداد 1400 در نهایت با کاهش 5432 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 140 هزار و 491 واحدی آرام گرفت. امروز چهارشنبه 12 خرداد 1400 در بورس چه گذشت؟

NabzeBourse.ir/

بورس امروز چهارشنبه 19 خرداد 1400 | نقشه بورس تهران امروز چگونه بود؟ + فیلم

خلق پول در بورس برخلاف منافع سهامداران/آیا سازمان بورس مستقل است؟

خلق پول در بورس برخلاف منافع سهامداران/آیا سازمان بورس مستقل است؟

یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه تامین کسری بودجه دولت از بورس، افتخار ندارد و به معنای تضییع حقوق 50 میلیون سهامدار است، گفت: نباید به جبران کسری بودجه دولت از بورس افتخار کرد.

TejaratNews.com/
ادامه روند فرسایشی بورس / مانع اصلی تعادل بورس چیست؟

ادامه روند فرسایشی بورس / مانع اصلی تعادل بورس چیست؟

هفته اول معاملات بورس در سال 1400 با ادامه روند فرسایشی طی شد و بسیاری از سهم‌ها قفل در صف فروش بودند. چرا روند فرسایشی تمام نمی‌شود؟

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا یکشنبه 22 فروردین 1400/ بورس مثبت می‌شود؟

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 22 فروردین 1400/ بورس مثبت می‌شود؟

امروز 21 فروردین 1400 باز هم بازار قرمزپوش بود شاخص‌ها نیز کاهش ارتفاع دادند. بیشتر نماد‌ها در صف فروش قفل بودند. بورس فردا چگونه خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 11 فروردین 1400/ بورس مثبت می‌شود؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 11 فروردین 1400/ بورس مثبت می‌شود؟

امروز 10 فروردین 1400 شاخص کل حالت نوسانی داشت و بعد از یک نزول، یک صعود را تجربه کرد، اما در نهایت در بازه قرمز رنگ به کار خود پایان داد. آیا بورس مثبت خواهد شد؟ آیا کانال 1.3 میلیون واحدی فردا از دس...

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی شرایط بورس در روزهای عید / بورس، عید سبز می‌شود؟

پیش‌بینی شرایط بورس در روزهای عید / بورس، عید سبز می‌شود؟

بازار سهام در دو هفته پایانی اسفند روند نوسانی اما نسبتا صعودی را پشت سر گذاشت. معاملات بازار به گونه‌ای در جریان است که نمادهای بزرگ حمایت می‌شوند و شاخص روند صعودی دارد. آیا این روند صعودی در ایام ن...

TejaratNews.com/
سهم بورس از تامین مالی کشوربه 50 درصد رسید/ چشم‌انداز بورس در سال جاری مثبت است

سهم بورس از تامین مالی کشوربه 50 درصد رسید/ چشم‌انداز بورس در سال ...

ريیس سازمان بورس با بیان اینکه سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد به 50 درصد رسیده است، گفت: امسال چشم‌انداز مناسبی برای بازار سرمایه و اقتصاد کشور متصور است.

FarsNews.ir/
عرضه اولین صندوق ای تی اف در بورس / حمایت از بورس ادامه‌دار است / بورس حباب ندارد

عرضه اولین صندوق ای تی اف در بورس / حمایت از بورس ادامه‌دار است / ...

وزیر اقتصاد از عرضه اولین صندوق قابل معامله در بورس (ای تی اف) دولتی شامل سه بانک با ارزش 16 هزار و 500 میلیارد تومان در بورس خبر داد. او همچنین گفته است: حمایت دولت از بورس ادامه‌دار است.

TejaratNews.com/
بورس تهران تنها بورس سبز رنگ سال 1394 در میان 18 بورس معتبر خارجی

بورس تهران تنها بورس سبز رنگ سال 1394 در میان 18 بورس معتبر خارجی

بر اساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که به بررسی عملکرد بورس تهران، فرابورس ایران، 17 بورس معتبر خارجی، قیمت جهانی فلزات اساسی و نفت پرداخته، در سال 1394 شاخص کل بورس تهران (ارزش وزنی) با 28 درصد افزایش،...

Sena.ir/
آب جیره‌بندی نمی‌شود، نگران نباشید ادامه ریزش قیمت جهانی طلا در هفته جاری مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی پس از انتخابات کلاهبرداران رمزارزی در کمین مردم پیش‌بینی‌ بورس امروز 29 خرداد اجاره‌های تا 5میلیون در بازار املاک مسکونی ال‌جی فروشنده آیفون می‌شود؟ پیش‌بینی هفته آخر خرداد 1400 از نگاه تحلیلگران بازار سرمایه مدیرعامل گروه سایپا رای خود را به صندوق انداخت قیمت خودرو چه تغییری کرد؟ کرونا بنادر جنوب چین را از کار انداخت مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز جدیدترین قیمت کنسول‌های بازی و لوازم جانبی دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ گرانی رینگ خودرو؛ قیمت‌ها 4 تا 8برابر شد! مدل 2022 سریع‌ترین پورشه جهان رونمایی شد پیش‌‌بینی قیمت طلا در هفته اول تیر/ ریزش بهای جهانی طلا چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت پیش‌بینی قیمت خودو در هفته اول تیر / افزایش تقاضا برای خرید خودرو ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... رشد شانه‌ به شانه دلار و سکه/ بورس از رقابت پا پس کشید! بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 آخرین قیمت طلا پیش از امروز 28 خرداد / بازار طلا در روز انتخابات چگونه است؟ آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 خرداد / دلار در روز انتخابات چگونه است؟ روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟

در حال بارگیری...