دریافتی حقوق کارمندان کشاورزی به فاجعه نزدیک است/ کارکنان انگیزه کار کردن ندارند

دریافتی حقوق کارمندان کشاورزی به فاجعه نزدیک است/ کارکنان انگیزه کار کردن ندارند

ایلنا: عضو کارگروه رسیدگی به حقوق و دستمزد کارکنان وزارت کشاورزی، تصریح کرد: بحث تسری شکاف حقوقی را تاحدودی ترمیم می‌کرد و کارکنان وزارتخانه منتظر عملیاتی شدن این...

یحیی عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با بیان اینکه شرایط اقتصادی کارکنان وزارت کشاورزی مطلوب نیست، گفت: من به عنوان نماینده کارکنان وزارتخانه از ساداتی‌نژاد درخواست دارم که برای بهبود وضعیت کارکنان تلاش بیشتری کند. وزیر در راستای ارتقای شرایط زندگی کارکنان اقداماتی انجام داده است اما فعالیت‌های وی کافی نیستند.

وی اقدامات وزارتخانه در راستای حل مشکلات کارکنان را رفع تکلیفی دانست و افزود: مسيولان وزارتخانه می‌دانند که وضعیت دریافتی‌های کارکنان مناسب نیست و مزایا در شهرستان‌ها به مراتب از کارکنان ساکن پایتخت پایین‌تر است اما با این اوصاف بحث تسری که با امضای 27 نماینده مجلس رسید دنبال نشد.

عضو کارگروه رسیدگی به حقوق و دستمزد کارکنان وزارت کشاورزی، تصریح کرد: طبق بحث تسری این امید ایجاد شد که شکاف حقوقی بین کارکنان وزارتخانه تاحدودی ترمیم شود. کارکنان منتظر عملیاتی شدن این طرح بودند که متاسفانه مجلس به راحتی از آن گذر و تبدیل به قانون نشد.

عزیزی تورم را بالاتر از دریافتی‌ کارمندان دانست و خاطر نشان کرد: قدرت خرید کارمندان پایین آمده است و کارکنان وزارت کشاورزی به سختی امرار معاش می‌کنند از این‌رو بین ماندن و نماندن در وزارتخانه مردد هستند. برخی از کارشناسان با 22 سال سابقه دریافتی آنها 6 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه با حذف ارز ترجیحی تمامی صنوف خود را با شرایط وقف دادند، گفت: مسيولان نگاه سطحی به کارمندان دولت به خصوص کارکنان وزارت کشاورزی دارند. کارکنان این وزارتخانه در 20 سال اخیر با بی‌مهری‌های زیادی مواجه شدند اما اراده‌ای از سوی وزیر برای حل مشکل کارکنان وجود ندارد.

عضو کارگروه رسیدگی به حقوق و دستمزد کارکنان وزارت کشاورزی، ادامه داد: کارکنان انگیزه کار کردن در وزارتخانه را از دست داده‌اند، بسیاری از کارکنان به این نتیجه رسیدن به همان میزان که دریافتی دارند باید برای دولت وقت و انرژی بگذارند این سخن به معنی کاهش راندمان کاری در این وزارتخانه است.

عزیزی تصریح کرد: کاهش انگیزه کارکنان وزارتخانه در بلندمدت به روند تولید آسیب وارد می‌کند این در حالیست که مقام معظم رهبری چندین بار به دولت توصیه کردند که از تولید حمایت کند اما در عمل ما شاهد هیچگونه حمایت از سوی دولت نیستیم.

وی با اشاره به برخورد امنیتی با کارکنان وزارت کشاورزی مقابل ساختمان برنامه و بودجه، تصریح کرد: نمی‌دانیم چه کسانی از تجمع کارکنان وزارتخانه متضرر می‌شدند که این تجمع را پیش چشمان نیروهای امنیتی بزرگ جلوه دادند و نیروهای امنیتی نیز با کارکنان برخورد قهری کرد؛ بخشی از تجمع‌کنندگان در جنگ تحمیلی مقابل دشمن ایستاده بودند و اعتراض آنها بر اساس اصل 27 قانون اساسی کاملا معقول بود.

عزیزی اعتراض کارکنان وزارت کشاورزی را معیشتی دانست و افزود: با چه منطقی چنین برخوردی با کارکنان شده است؟ بنا به گفته امام خمینی مسيولان ولی نعمت مردم هستند؛ اینجا این پرسش مطرح است که چرا چنین دیدگاهی در بین مسيولان حذف شد. من از بخشی از کارکنان وزارت کشاورزی تقاضا دارم که خود را از معترضان به حقوق و دستمزد جدا نکنند و با ما همراهی کنند تا در نهایت این خواسته به ثمر برسد.

به گفته عضو کارگروه رسیدگی به حقوق و دستمزد کارکنان وزارت کشاورزی؛ کارکنان وزارت کشاورزی بعد از ادغام این وزارتخانه مورد ظلم قرار گرفتند چراکه وزرای کشاورزی بعد از احراز مسيولیت چندان دغدغه معیشت کارکنان را نداشتند؛ مزایا و حقوق کارکنان در تهران نسبت به شهرستان‌ها در شرایط مطلوب‌تری است اما در شهرستان‌ها دریافتی کارکنان به فاجعه نزدیک است.

همچنین در این رابطه جمشید جان‌نثار عضو کارگروه رسیدگی به شکایت حقوق و دستمزد کارکنان وزارت کشاورزی با اشاره به جزییات دریافتی‌های کارمندان این وزارتخانه، تصریح کرد: معدل دریافتی کارکنان 6 میلیون و 800 هزار تومان است و 44 درصد کارکنان پایین‌تر از 5 میلیون و نیم حقوق دریافت می‌کنند و فقط 10 تا 12 درصد از کارکنان بالای 10 میلیون دریافتی دارند که عموم این افراد تا 2 سال آینده بازنشسته خواهند شد.

وی معدل دریافتی کارکنان وزارت نفت را حدود 13 میلیون و 500 هزار تومان دانست و افزود: ريیس جمهور بارها اعلام کرد که به دنبال نظام جامع حقوق دستمزد است اما در عمل تلاشی در این زمینه صورت نگرفته است.

جان‌نثار با بیان اینکه افزایش 10 درصدی حقوق کارمندان اختلاف طبقاتی را تشدید کرده است، گفت: شخصی که دریافتی‌اش 50 میلیون تومان است حدود 5 میلیون تومان به حقوق‌اش اضافه شد این در حالیست که کارشناسی که 5 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کرد حدود 500 هزار تومان به حقوق‌اش اضافه شد و این ظلمی است که مجلس و دولت به کارکنان کشاورزی روا کردند.‌

تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

اعضای دولت پس از بحث و بررسی مقرر کردند دولت در راستای اجرای قانون جدید ساماندهی صنعت خودرو، الزامات اجرا، راهکارهای...

Borna.news/
عراق واردات 6 محصول کشاورزی را تا شنبه آینده آزاد کرد

عراق واردات 6 محصول کشاورزی را تا شنبه آینده آزاد کرد

وزیر کشاورزی عراق اجازه واردات 6 محصول کشاورزی از محموله‌های موجود در گمرک به داخل این کشور را صادر کرد.

Borna.news/
سورپرایز دولت برای حقوق کارگران | حداقل حقوق کارگران در سال 1401 چقدر است؟

سورپرایز دولت برای حقوق کارگران | حداقل حقوق کارگران در سال 1401 چ...

با وجود گذشت 105 روز از سال جاری، همچنان بخشی از دستمزدبگیران مشمول قانون کار، در مورد حداقل حقوق و دستمزد کارگردان در...

MosalasOnline.com/
تعیین تکلیف جدید تامین اجتماعی برای حقوق بازنشستگان | مبلغ نهایی حقوق بازنشستگان مشخص شد

تعیین تکلیف جدید تامین اجتماعی برای حقوق بازنشستگان | مبلغ نهایی ح...

حواله بحث مصوبه افزایش مستمری‌ها به هیات امنای سازمان تامین‌اجتماعی، خوان آخر مانع‌تراشی‌های دولت برای احقاق حقوق...

MosalasOnline.com/
حقوق بازنشستگان کی تعیین تکلیف می شود؟

حقوق بازنشستگان کی تعیین تکلیف می شود؟

رییس کانون بازنشستگی استان تهران از تعیین تکلیف افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا روز شنبه خبر داد.

EghtesadOnline.com/
تصمیم نهایی دولت برای حقوق بازنشستگان | حقوق این بازنشستگان افزایش می یابد

تصمیم نهایی دولت برای حقوق بازنشستگان | حقوق این بازنشستگان افزایش...

بانک اول - مسيول کانون بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی شهرستان تهران از مکاتبه ريیس مجلس با هیات دولت...

MosalasOnline.com/

سخنان رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان

واریز افزایش حقوق بازنشستگان آغاز شد | بازنشستگان امشب حسابشان را چک کنند

کمیسیون کشاورزی خواستار تسهیل صادرات دام شد

کمیسیون کشاورزی خواستار تسهیل صادرات دام شد

ريیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در نامه ای به سیدجواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی خواستار تسهیل صادرات دام شد و اعلام کرد که نمی توان به دلیل تنظیم بازار از صادرات دام جلوگیری کرد.

MehrNews.com/
افزایش حقوق بازنشستگان تصویب شد؟ | مبلغ حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص شد

افزایش حقوق بازنشستگان تصویب شد؟ | مبلغ حقوق بازنشستگان تامین اجتم...

مهلت مقرر قانونی برای تصمیم‌گیری دولت درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و ابلاغ آن برای اجرايی شدن از...

MosalasOnline.com/

واریزی جدید تامین اجتماعی برای این بازنشستگان | مبلغ حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص شد

واریزی جدید برای بازنشستگان تامین اجتماعی | افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان تصویب شد

واریزی جدید برای بازنشستگان تامین اجتماعی | افزایش 38 درصدی حقوق ب...

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خواستار تعیین تکلیف وضعیت حقوق بازنشستگان شد و گفت: از دولت انتظار می‌رود که نسبت به افزایش...

MosalasOnline.com/

واریز 4 میلیون تومان امروز به حساب بازنشستگان | سورپرایز ريیسی برای حقوق بازنشستگان

عراق واردات 6 محصول کشاورزی را ممنوع کرد

عراق واردات 6 محصول کشاورزی را ممنوع کرد

وزارت کشاورزی عراق اعلام کرد که با توجه به فراوانی 6 محصول کشاورزی واردات آنها به کشور از 21 ژويیه تا اطلاع ثانوی...

Borna.news/
بازنشستگان بخوانند/ افزایش دستمزد، تورم را بالا می‌برد؟

بازنشستگان بخوانند/ افزایش دستمزد، تورم را بالا می‌برد؟

بازار کارمعاون امور بین الملل خانه کارگر جمهوری اسلامی گفت: برخی فکر می‌کنند افزایش دستمزد منجر به تورم می‌شود درصورتیکه هر کشوری به حداقل دستمزد توجه کند و به بهداشت کار و کار شایسته توجه کند، اشتغال...

KhabarOnline.ir/
درآمدزایی 117میلیارد یورویی فرودگاه استانبول افزایش 81 درصدی حجم معاملات ارزی در سامانه نیما عکسی از قدیمی‌ترین پمپ بنزین در ایران اعضای جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی شدند هنر آن است که بتوانیم با مردم ناراضی گفت‌وگو کنیم قیمت‌های متفاوت غذای نوزاد/ هزینه خرید سرلاک چقدر است؟ 80 درصد کالاها برای صادرات مشکل دارند/ خبر خوش به صادرکنندگان زمین 2 میلیون و 700 هزار واحد نهضت ملی مسکن تامین شد ثبت تقاضای 68 هزار مگاوات در روز‌های پایانی زمان اوج مصرف اعتراض اعضای کمیسیون انرژی به عملکرد وزارت نفت جزيیات وام 50 میلیون تومانی خبرنگاران/ اختصاص وام لوازم خانگی به زوج‌های تازه رفع ممنوعیت صادرات محصولات طیور به عراق پس از 6 سال سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد بابایی کارنامی رییس هیات تحقیق و تفحض از شستا شد پیش بینی بورس دوشنبه 24 مرداد 1401 | برجام ورق بورس را برمیگرداند مجمع کروی 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟ برنامه ریشه کنی 5 بیماری مشترک انسان و دام اجرا می شود افزایش حقوق این بازنشستگان در دستور کار دولت است رستوران‌های معمولی، لاکچری شدند/ فلافل هم دست نیافتنی شد! ده خبر مهم برای بورس فردا دوشنبه 24 مرداد | خبری مهم برای خریداران خودرو از بورس کالا سود سنواتی 6.5 میلیون سهامدار واریز شد اعطای 200 متر زمین و وام به مردم برای ساخت مسکن پرداخت 2500 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پرفروش‌ترین موبایل‌های بازار چند؟ حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج فروش ماشین آلات خطوط تولید و صنعتی در مزایده مردادماه پیش بینی قیمت ارز سولانا | وقت خرید سولانا است؟ اخبار مهم کدال یکشنبه 23 مرداد 1401 | خبری مهم برای بورس تهران علل افزایش تورم/ حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد شکست پروژه آلمان برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز قطر هشدار امداد خودرو سایپا به متقاضیان خدمات امدادی سخنگوی دولت: وضعیت اقتصادی کشور در مسیر اصلاح قرار گرفته است قیمت فیله مرغ به 100 هزار تومان رسید/ افزایش قیمت سینه مرغ + جدول قیمت ببینید | اظهارنظر جنجال‌ساز محمدرضا پهلوی: سیستان ارزش اقتصادی ندارد! پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی واردات نفت اتحادیه اروپا از روسیه افزایش یافت روزانه 2 هزار کامیون نفت نیجریه به سرقت می‌رود وام فوری 200 میلیون تومانی بدون ضامن | شرایط دریافت وام فوری با سود کم برای همه رشد 15 درصدی سود خالص "کچاد" طی 3 ماه نخست برای حضور در اربعین در "سماح" ثبت نام کنید انتقاد از نحوه توزیع وام ضروری بازنشستگی/ حرف حساب منتقدان چیست؟ اقتصاد ایران نیازمند بازتعریف اولویت‌هاست خروج سرمایه از کشور به دلیل نبود روند واحد درصدور مجوز ایجاد کسب و کار لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازار حباب قیمت برنج ایرانی ترکید مشکل آب چهار محال و بختیاری تا فردا برطرف می‌شود شاخص هم‌وزن افت کمتری به نسب شاخص کل ثبت کرد جراحی اقتصادی منجر به قطع عضو نشود! معاون هماهنگی شرکت ملی صنایع مس ایران منصوب شد