بازار طلا برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟ / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی طلا

بازار طلا برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟ / پیش‌بینی حرکت اونس جهانی طلا

بازدهی بازار طلا و سکه در یک سال گذشته کمتر از تورم بوده؛ با توجه به نوسان قیمتی فلز زرد، آیا بازار طلا و سکه برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟ پیش‌بینی‌ها از بازار طلا و سکه چگونه است؟

ابه گزارش تجارت‌نیوز، بازار طلا و سکه در چند ماه گذشته نوسانات زیادی داشته اما در در بازدهی کلی تغییرات زیادی را ثبت نکرده است. قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در یک کانال نسبتا باثباتی نوسان داشته‌اند و به عنوان یک بازار برای سرمایه‌گذاری بازدهی مثبتی نداشته است.

بازار طلا برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

قیمت سکه به کانال 12 میلیون تومان رسیده است و قیمت طلا 18 عیار به یک میلیون و 200 هزار تومان افزایش داشته است. با توجه به تاثیرپذیری قیمت طلا و سکه از قیمت دلار، شرایط بازار برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

محمدکشتی‌آرای، نایب ريیس اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز از کاهش تقاضا در بازار خبر داد و توضیح داد: در یک سال گذشته قیمت طلا و سکه در همین محدوده موجود نوسان داشته‌اند. اگر افزایش و یا کاهش زیادی هم ثبت کردند بعد از مدتی دوباره به قیمت تعادلی خود رسیده‌اند.

کشتی‌آرای در ادامه توضیح داد که یکی از دلایلی که در چند وقت گذشته موجب کاهش حباب سکه شده است کاهش تقاضا در بازار است. کاهش تقاضا در بازار هیجان و انگیزه در خریداران و فروشندگان را کم کرده است.

نایب ريیس اتحادیه، یکی از عوامل کاهش تقاضا در بازار را عدم بازدهی مناسب بازار طلا و سکه در یک سال گذشته دانست. او بر این عقیده است که بازار طلا و سکه که بیشتر جلوه سرمایه‌گذاری دارد، به دلیل آن که در یک سال گذشته بازدهی خوبی را ثبت نکرده انگیزه خرید و فروش را کم کرده است. در نهایت همین موضوع باعث کاهش تقاضا در بازار شده است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه تا پایان هفته

نایب ريیس اتحادیه طلا درباره آینده بازار طلا و سکه گفت: اونس جهانی در معاملات پایان هفته تحت تاثیر تقویت شاخص دلار کاهش یافت. با توجه به روند حرکتی اونس و کنترل نرخ ارز در بازار داخلی پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته روند حرکتی قیمت طلا و سکه متعادل و با نوسان کم همراه باشد.

مطالعه بیشتر: پیش‌بینی بازارها در دوره گشایش اقتصادی جدید / آینده دلار، طلا، بورس و خودرو
احتمال رشد 30 درصدی در بازه یک سال و نیم

با وجود این، علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی معتقد است: در بازار داخلی، طلا بیشتر از دلار تاثیر می‌‌پذیرد تا اونس. اگر بازه نگهداری حدود یک سال و نیم باشد، می‌تواند بازده 30 درصدی برای افراد داشته باشد. البته منظور، طلای اجرت‌دار و سکه نیست.

به گفته او رشد دلار و طلا در بازه یک ساله می‌تواند حدود 25 درصد باشد و معمولا در این بازار در درازمدت افراد ارزش سرمایه خود را از دست نمی‌دهند.

طلا بازار امنی است

به اعتقاد وحید مسعودی دیگر کارشناس بازارهای مالی نیز طلا در بلندمدت بازار امنی است.

به گفته او، بازار طلا در مقایسه با دلار و رمزارز شرایط بهتری دارد.

مطالعه بیشتر: سیگنال مهم معاون اول ريیس جمهور به بازار ارز/ قیمت دلار بالا می‌رود؟

آخرین اخبار حوزه ارز، طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

دلار ارزان و طلا گران شد

دلار ارزان و طلا گران شد

با ارزان شدن دلار در جهان، قیمت طلا در بازارهای جهانی 6.20 دلار بالا رفت و هر اونس 1790.33 دلار معامله شد.

FarsNews.ir/
قیمت سکه و قیمت طلا امروز 17 آذر‌ماه / سکه 80 هزار تومان افت کرد

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 17 آذر‌ماه / سکه 80 هزار تومان افت کرد

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (چهارشنبه 17 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 180 هزار تومان به فروش رسید.

Borna.news/
قیمت طلا و سکه امروز 17 آذر 1400

قیمت طلا و سکه امروز 17 آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1788 دلار اعلام شد. قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد چهارشنبه 17 آذر یک میلیون و 320 هزار تومان معامله شد.

TejaratNews.com/

صعود اونس جهانی ادامه دارد؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 17 آذر

طلا 18 عیار ارزان شد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/16

طلا بخریم یا نخریم؟ / بازدهی سرمایه‌گذاری در بازار طلا

طلا بخریم یا نخریم؟ / بازدهی سرمایه‌گذاری در بازار طلا

قیمت طلا و سکه در چند روز اخیرافزایش داشته است. از آن سو گفته می‌شود تغییر در شیوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده، طلا را برای مصرف‌کننده ارزان می‌کند. آیا سرمایه‌گذاری در بازار طلا بازدهی مناسبی دارد؟

TejaratNews.com/
قیمت طلا و سکه امروز 16 آذر 1400

قیمت طلا و سکه امروز 16 آذر 1400

اونس جهانی طلا در بازار امروز 1784 دلار اعلام شد. قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد سه‌شنبه 16 آذر یک میلیون و 323 هزار تومان معامله شد.

TejaratNews.com/
قیمت سکه و قیمت طلا امروز 16 آذر‌ماه / افت 100 هزار تومانی سکه طرح قدیم

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 16 آذر‌ماه / افت 100 هزار تومانی سکه طرح...

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (سه شنبه 16 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 260 هزار تومان به فروش رسید.

Borna.news/

قیمت جهانی طلا امروز 16 آذرماه / اونس طلا به 1778 دلار و 46 سنت رسید

موانع افزایش بیشتر سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 16 آذر

موانع افزایش بیشتر سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 16 آذر

در پی معاملات بازارهای داخلی قیمت دلار با اندکی کاهش قیمت همراه بود اما انواع سکه در بازار دیروز افزایش قیمت را تجربه کردند.

TejaratNews.com/

قیمت طلا و سکه امروز 15 آذر 1400

سکه گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/15

سکه گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/09/15

در پی معاملات بازارهای داخلی قیمت دلار با اندکی کاهش قیمت همراه بود اما انواع سکه در بازار امروز افزایش قیمت را تجربه کردند.

TejaratNews.com/

قیمت جهانی طلا امروز 15 آذرماه / اونس طلا به 1782 دلار و 95 سنت رسید

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 15 آذر‌ماه / سکه 100 هزار تومان گران‌ شد

قیمت سکه و قیمت طلا امروز 15 آذر‌ماه / سکه 100 هزار تومان گران‌ شد

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی امروز (دوشنبه 15 آذر‌ماه) به قیمت 13 میلیون و 140 هزار تومان به فروش رسید.

Borna.news/
کاهش 20 درصدی قیمت طلا در راه است؟ / ماجرا چیست؟

کاهش 20 درصدی قیمت طلا در راه است؟ / ماجرا چیست؟

ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران وعده کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت طلا را داده و گفته با تغییر شیوه دریافت مالیات بر ارزش‌ افزوده طلا، مردم منتظر کاهش قیمت طلا باشند.

TejaratNews.com/
آغاز خرید حمایتی زرشک از هفته آینده سال آینده قیمت تمام شده خودرو کاهش می‌یابد قطع همه درگاه‌های الکترونیکی و کارت دو بانک اختلال دو روزه در پرداخت بهای بنزین برای چند کارت بانکی نحوه محاسبه گازبهای مشترکان پرمصرف گازبهای مشترکان پرمصرف چگونه محاسبه می‌شود؟ اختلال 2 روزه پرداخت پول در پمپ بنزین‌ها چه کسانی از پرداخت مالیات ارز معاف هستند؟ سقف عیدی امسال کارگران‌‌ اعلام شد ماکارونی هم دو نرخی شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها توزیع هوشمند کالاهای اساسی از 5 به 9 قلم جهش شاخص کل بورس در آخرین روز هفته دلار ارزان و طلا گران شد توزیع هوشمند لبنیات با 15 درصد تخفیف سال 2022 سال طلاست یا دلار؟ «بورس رو به موت است» / دست دولت ريیسی در جیب سهامدار مشکل قطع گاز غرب تهران برطرف شد برداشتن نخستین گام از اصلاح قیمت‌ها یک هزار و 110 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد اختلال در پرداخت پول بنزین/ مردم پول نقد همراه داشته باشند! کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد افزایش سرمایه 700 درصدی "واحیا" در مجمع گذر تله مدیسین از پرونده سلامت قیمت گوشت قرمز کاهش یافته؟! توزیع هوشمند لبنیات تنظیم بازاری صرفه‌جویی 15 مگاواتی با تعدیل روشنایی ادارات تهران دیدار سهامداران "وتوصا" در مجمع "جم پیلن" هیات مدیره جدید را انتخاب کرد مجمع "وصنا" با موضوع افزایش سرمایه ارايه پیشنهادهایی درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه کارگزاری مفید برترین کارگزار لیگ بورس‌های اروپایی-آسیایی سال 2021 شد آغاز طرح‌های فروش‌ فوق‌العاده خودرو به صورت هفتگی آغاز طرح فروش فوق‌العاده 5 محصول سایپا آغاز پذیره نویسی واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق سرمایه گذاری افزایش سرمایه "سمازن" منتظر گزارش حسابرس رشد 11 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته بازگشت پرقدرت شاخص بورس به مدار رشد نرخ 13 ارز افزایش یافت عرضه سهام غیرمدیریتی "بزاگرس" به صورت عمده شرکت بیمه زندگی کاریزما پذیره نویسی می شود صادرات 4.5 میلیارد دلاری آهن و محصولات مرتبط در 8 ماه چرا نرخ دلار در بودجه، 23 هزار تومان تعیین شد؟ نامه به صرافی‌ها برای اعلام نیاز‌های جدید ارزی بازار سرمایه بلاتکلیف بین رشد و عقب‌گرد/ 8 عامل ریزش بورس در ماه‌های گذشته تکنولوژی جدید سامسونگ و بی‌ام‌دبلیو / گوگل گلکسی s21 را به سويیچ دیجیتال مجهز کرد قیمت‌های جدید ایران خودرو پس از افزایش پایان شاخص امروز با رنگ سبز بورس سبز پوش شد بورس سبز شد | افزایش 11 هزار و 349 واحدی شاخص کل