وام‌های دولت برای خانه‌دار کردن مستاجران / از 100 تا 850 میلیون تومان!

وام‌های دولت برای خانه‌دار کردن مستاجران / از 100 تا 850 میلیون تومان!

در حال حاضر چندین نوع وام برای خانه‌دار کردن مستاجران وجود دارد، از 100 تا 850 میلیون تومان با نرخ سود پنج تا 18 درصد. هر وام چه شرایطی دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، دولتمردان این روزها از طرح جهش مسکن می‌گویند، طرحی که قرار است چهار میلیون مستاجر را خانه‌دار کند، البته قرار است این واحدها تا پایان دولت ابراهیم ريیسی تحویل داده شود.

بیشترین وامی که خانوارها می‌توانند بگیرند وام مسکن است، البته این به این معنی نیست که هر مستاجری می‌تواند به بانک مراجعه کند و وام بگیرد، شرایط و شروط دارد.

وام در طرج جهش مسکن

بر اساس قانون جهش تولید مسکن و تصمیمات گرفته شده در شورای پول و اعتبار سقف وام مسکن در تهران 450 میلیون تومان است. مبلغ این وام برای شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت 400 میلیون تومان است. متقاضیان مراکز استان 350 میلیون تومان، سایر شهرهای کشور 300 میلیون تومان و ساکنان روستاها 250 میلیون تومان وام در نظر گرفته شده است.

نرخ سود این وام 18 درصد و اقساط آن 20 ساله یعنی 240 ماهه است. احتمالا از آنجایی که این وام به حساب سازندگان می‌رود و سند خانه تا زمان بازپرداخت در رهن بانک می‌ماند از نظر ضامن سخت‌گیری وجود ندارد.

با توجه به تفکیکی که در مبلغ وام لحاظ شده، ساکنان تهران با هفت میلیون تومان بیشترین قسط را پرداخت می‌کنند. روستایی‌ها نیز با پرداخت سه میلیون و 858 هزار تومان کمترین قسط وام جهش مسکن را می‌دهند.

مطالعه بیشتر: جزيیات کامل وام مسکن حمایتی/ زمان بازپرداخت وام مسکن مشخص شد
وام 480 میلیون تومانی

مستاجران می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کرده و وام مسکن خود را از بانک بگیرند.

در شهر تهران سقف تسهیلات مسکن انفرادی 200 میلیون تومان، جعاله انفرادی 80 میلیون تومان، زوجین 400 میلیون تومان و جعاله زوجین 80 میلیون تومان است. یعنی یک زوج تهرانی می‌توانند 480 میلیون تومان وام مسکن بگیرند.

نرخ سود این وام نیز 18 درصد با اقساط 20 ساله است، اقساط آن هفت میلیون و 407 هزار تومان برآورد می‌شود.

وام 850 میلیون تومانی

این وام بیشترین میزان وامی است که برای خرید یا سخت مسکن پرداخت می‌شود اما شرایط آن سخت‌تر است.

در طرح جوانی جمعیت سقف تسهیلات مسکن جهت خرید و ساخت و جعاله به ازای هر فرزند 25 درصد افزایش می‌یابد. همچنین زمان بازپرداخت نیز به ازای هر فرزند دو سال بیشتر می‌شود.

همانطور که گفته شد یک زوج تهرانی می‌تواند 480 میلیون تومان وام مسکن بگیرد، در طبق طرح جوانی جمعیت به ازای هر فرزند معادل 25 درصد سقف وام مسکن وام پرداخت می‌شود. با توجه به سقف 480 میلیون تومانی، مبلغ این وام به ازای هر فرزند 120 میلیون تومان برآورد می‌شود.

بنابراین یک خانواده با سه فرزند در مجموع 360 میلیون تومان وام مسکن فرزندآوری می‌گیرند که با 480 میلیون وام مسکن زوجین مبلغ کل وام 840 میلیون تومان برآورد می‌شود.

اقساط، نرخ سود و زمان بازپرداخت این وام مشخص نیست.

مطالعه بیشتر: وام 850 میلیون تومانی خرید مسکن/ مشمولان چه کسانی هستند؟
وام مسکن برای روستاییان

روستایی‌ها سه نوع وام مسکن می‌توانند بگیرند.

200 میلیون تومان: ريیس بنیاد مسکن گفته که به روستاییان وام 200 میلیون تومانی با سود پنج درصد پرداخت می‌شود. با توجه به این که اقساط این وام باید 20 ساله (240 ماهه) بازپرداخت شود و نرخ سود آن نیز پنج درصد در نظر گرفته شده است، هر قسط آن یک میلیون و 320 هزار تومان برآورد می‌شود.

250 میلیون تومان: وام 250 میلیون تومانی در قالب طرح مسکن ملی به روستاییان داده می‌شود، یعنی فردی که در روستا زندگی می‌کند و در این طرح ثبت‌نام کند مشمول وام 250 میلیون تومانی می‌شود.

نرخ سود وام در طرح جهش مسکن مطابق مصوبه شورای پول و اعتبار 18 درصد است. زمان بازپرداخت این وام نیز 20 ساله(240 ماهه) است، بنابراین اقساط آن سه میلیون و 858 هزار تومان محاسبه می‌شود.

مطالعه بیشتر: وام 200 میلیون تومانی با سود 5 درصد/ 3 نوع وام مسکن برای روستاییان
تسهیلات 200 میلیونی مسکن روستایی چه زمانی ابلاغ می‌شود؟

تسهیلات 200 میلیونی مسکن روستایی چه زمانی ابلاغ می‌شود؟

ريیس بنیاد مسکن با بیان اینکه تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی هنوز ابلاغ نشده است، گفت: روستاییان اقدامات دریافت تسهیلات را انجام داده‌اند و پیگیر هستیم تا چند روز آینده ابلاغ شود.

TejaratNews.com/
هزینه عجیب دریافت وام مسکن

هزینه عجیب دریافت وام مسکن

هر برگه تسهیلات مسکن با عبور از مرز 80 هزار تومان، به گرانی هزینه دریافت وام خرید مسکن دامن زد.

TejaratNews.com/
مستاجران ناامید از خانه‌دار شدن/ چرا بسیاری در طرح مسکن حمایتی ثبت‌نام نمی‌کنند؟

مستاجران ناامید از خانه‌دار شدن/ چرا بسیاری در طرح مسکن حمایتی ثبت...

طرح مسکن حمایتی قدم به قدم در حال اجراست اما مستاجران می‌گویند که نمی‌توانند اقساط وام این خانه‌ها را بدهند و اگر هم این کار را کنند مسکن بی‌کیفیت تحویل می‌گیرند.

TejaratNews.com/
وام 200 میلیون تومانی با سود 5 درصد/ 3 نوع وام مسکن برای روستاییان

وام 200 میلیون تومانی با سود 5 درصد/ 3 نوع وام مسکن برای روستاییان

براساس جدیدترین اظهارات مسيولین، تعداد وام‌هایی که برای مسکن به روستاییان پرداخت می‌شود به سه عدد رسید. ساکنان روستا می‌توانند در سه سطح 100، 200 و 250 میلیون تومانی وام مسکن بگیرند.

TejaratNews.com/
456 شهر از ثبت‌نام مسکن حمایتی محروم شدند

456 شهر از ثبت‌نام مسکن حمایتی محروم شدند

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی متقاضیان از 17 استان می‌توانند در سامانه ثمن وزارت راه به آدرس ثبت درخواست کنند. اما مستاجران از 14 استان از ثبت‌نام محروم هستند که علت آن عدم تامین زمین است.

TejaratNews.com/
«مسکن حمایتی» هوا شد! / ثبت نام در کدام شهرها منتفی است؟

«مسکن حمایتی» هوا شد! / ثبت نام در کدام شهرها منتفی است؟

به نظر می‌رسد طرح دولت برای خانه‌دار کردن چهار میلیون مستاجر در اولین قدم به مشکل خورده، مشکلی که مستاجران نیمی از کشور را شامل می‌شود این است که اساسا زمینی برای ساخت این واحدها وجود ندارد.

TejaratNews.com/
تسهیلات مسکن روستایی 200 میلیون می‌شود

تسهیلات مسکن روستایی 200 میلیون می‌شود

ريیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بزودی در شورای عالی مسکن سقف پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به 200 میلیون تومان افزایش می‎‌یابد.

Irinn.ir/
کدام استان‌‌ها نمی‌‌توانند برای مسکن حمایتی ثبت‌ نام کنند؟

کدام استان‌‌ها نمی‌‌توانند برای مسکن حمایتی ثبت‌ نام کنند؟

نزدیک به یک ماه از آغاز ثبت‌نام مسکن حمایتی می‌گذرد اما ساکنان برخی استان‌های کشور می‌گویند که در سامانه طرح جهش تولید مسکن، امکان ثبت‌نام برای برخی استان‌ها وجود ندارد.

TejaratNews.com/
وام مسکن چند؟

وام مسکن چند؟

بررسی آخرین قیمت‌های تسهیلات مسکن از کاهش قیمت این اوراق نسبت به حدود یک ماه قبل حکایت دارد. به طوریکه که متاهل‌های ساکن پایتخت برای اخذ این اوراق باید بیش از 75 میلیون تومان پرداخت کنند.

TejaratNews.com/
چه کسانی نمی‌توانند مسکن حمایتی بگیرند؟

چه کسانی نمی‌توانند مسکن حمایتی بگیرند؟

اگر چه دولت مدعی است که با طرج مسکن حمایتی قرار است دهک های یک تا پنج خانه دار شوند، اما با شرایطی که برای وام در نظر گرفته اند گروه زیادی از این دهک‌ها محروم می‌شوند.

TejaratNews.com/
2 نوع وام مسکن برای روستایی‌ها/ اقساط 700 هزار تومانی برای ساکنان روستا!

2 نوع وام مسکن برای روستایی‌ها/ اقساط 700 هزار تومانی برای ساکنان ...

روستاییانی که قصد خرید خانه یا ساخت آن را دارند، می‌توانند از دو گزینه وام مسکن روستایی استفاده کنند، یکی طرح دولت برای ساخت چهار میلیون واحد و دیگری وام 100 میلیونی مسکن روستایی است.

TejaratNews.com/
متقاضیان مسکن حمایتی بخوانند/ جزيیات وام طرح جهش مسکن

متقاضیان مسکن حمایتی بخوانند/ جزيیات وام طرح جهش مسکن

جزيیات کامل وام و آورده برای هر متقاضی ثبت‌نام در طرح جهش مسکن مشخص شده، سهم هر متقاضی 40 میلیون تومان است و بین 250 تا 450 میلیون تومان نیز وام دریافت می‌کند.

TejaratNews.com/
کدام بانک ها وام مسکن حمایتی می‌دهند؟

کدام بانک ها وام مسکن حمایتی می‌دهند؟

قرار است 360 هزار میلیارد تومان بودجه وام مسکن حمایتی از طریق 27 بانک و موسسه اعتباری به متقاضیان داده شود که بانک مسکن با سهمیه 63 هزار میلیارد تومانی بیشترین سهم را دارد.

TejaratNews.com/
جزيیات کامل وام مسکن حمایتی/ زمان بازپرداخت وام مسکن مشخص شد

جزيیات کامل وام مسکن حمایتی/ زمان بازپرداخت وام مسکن مشخص شد

جزيیات کامل وام مسکن مشخص شد و طبق گفته معاون وزیر راه اقساط این وام 20 ساله در نظر گرفته شده؛ بنابراین اقساط این وام بین چهار تا هفت میلیون تومان است.

TejaratNews.com/
رقم وام مسکن اعلام شد

رقم وام مسکن اعلام شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تصویب رقم تسهیلات 450 میلیون تومانی طرح نهضت ملی مسکن در شورای پول و اعتبار خبر داد.

TejaratNews.com/
فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد تعیین دبیر کل اوپک تا ماه آینده رکود نامیمون و سکوت بزرگ بورس‌باز‌ها