از واردات گوشت از آفریقا تا تولید 18تن خاویار

از واردات گوشت از آفریقا تا تولید 18تن خاویار

در هفته جاری خبرهای مهمی در بخش کشاورزی منتشر شد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به توافقات بر سر واردات گوشت از آفریقا اشاره کرد.

به گزارش ایسنا هفته جاری در بخش کشاورزی با خبر واردات گوشت و دام زنده آغاز شد. قايم مقام وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ با کشور آفریقا در حوزه واردات دام و گوشت قرمز گفت: برنامه ریزی کردیم یکی یا دو مجموعه فعال در حوزه واردات دام ورود کنند و مذاکرات خود را انجام دهند. برآورد ما این است که طی یک ماه آینده بتوانیم اولین تعاملات تجاری را در این حوزه انجام دهیم.

خبر دیگری که در بخش کشاورزی منتشر شد "الگوی کشت تامین اعتبار نشد"، بود. مدیرکل امور اقتصادی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت که الگوی کشت تدوین شده ولی چون اعتبار اجرای طرح تخصیص نیافته این طرح به صورت کامل اجرایی نشده است.

از مهمترین خبرهای هفته جاری پابرجایی ممنوعیت‌ واردات برنج بود. دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان برنج ایران اعلام کرد که ترخیص برنج از ابتدای فصل برداشت یعنی اول مرداد تا پایان فصل برداشت یعنی پایان آبان‌ماه ممنوع است.

تولید 18 تن خاویار در سال گذشته نیز از دیگر اخبار منتشر شده در این بخش بود. رییس سازمان شیلات کشور گفت: سال 1401 حدود 4646 تن گوشت ماهیان خاویاری و 18تن خاویار پرورشی در کشور با ارزشی بالغ بر 2500 میلیارد تومان تولید شد.

خبر دیگر نیز حفظ‌ ماهیان خاویاری با سزارین بود. مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی گفت: قصد داریم با سزارین و میکرو سزارین ماهیان خاویاری مولد را حفظ کنیم. همچنین قصد داریم شهر موزه خاویار را نیز راه اندازی کنیم.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد