آیا قیمت سکه عقب نشینی بیشتری خواهد داشت؟| تاثیر ريیس جمهور دموکرات و جمهوری خواه بر قیمت طلا | آیا بایدن موفق به کاهش فروش نفت ایران خواهد شد؟

آیا قیمت سکه عقب نشینی بیشتری خواهد داشت؟| تاثیر ريیس جمهور دموکرات و جمهوری خواه بر قیمت طلا | آیا بایدن موفق به کاهش فروش نفت ایران خواهد شد؟

به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و نفت) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی قیمت ها، به پیش بینی بازار‌ها در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

قیمت سکه

قیمت سکه امامی امروز در محدوده‌ی 32,592,000 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.02 درصد افزایش داشته است.

امروز حباب تمام سکه‌ها سبز و افزایشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با 538 هزار تومان افزایش به 6 میلیون و 394 هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با 538 هزار تومان افزایش به 3 میلیون و 618 هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب 4 میلیون و 859 هزار تومان و 4 میلیون و 502 هزار تومان و در نهایت 2 میلیون و 605 هزار تومان رسیدند.

با توجه به انتشار اوراق قرضه 30 درصدی توسط بانک مرکزی و نیز تشکیل حساب وکالتی 500 میلیون تومانی جهت خرید خودرو، نقدینگی از بازار طلا خارج شده و در نتیجه التهاب بازار طلا و سکه کمی کاهش می‌یابد بنابراین به اعتقاد تحلیلگران اگر قیمت سکه از 32 میلیون و 500 هزار تومان کمتر شود احتمال عقب نشینی تا کف کانال وجود دارد.

قیمت طلا

قیمت طلای 18 عیار امروز در محدوده‌ی 2,784,500 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.08 درصد کاهش داشته است. انس طلا با 0.07 درصد کاهش به قیمت 2024 دلار و 63 سنت رسید.

براساس بررسی‌های تحلیلگران UBS، طلا در طول دوره‌های انتخاباتی ایالات متحده ضعف نشان می‌دهد و از طرفی نیز با توجه به ترکیب کنگره، قیمت طلا 12 ماه پس از انتخاب یک دموکرات به عنوان ريیس جمهور کاهش می‌یابد. از سوی دیگر، قیمت طلا معمولا 12 ماه پس از روی کار آمدن ريیس جمهور جمهوری خواه افزایش می‌یابد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی 47286 دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 8.76 درصد افزایش داشته است.

قیمت نفت

قیمت نفت امروز در محدوده‌ی 81.97 دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 3.44 درصد افزایش داشته است.
به گزارش بلومبرگ، دولت بایدن می‌خواهد فروش نفت ایران را سخت‌تر کند تا حمایت تهران از شبه نظامیان در خاورمیانه را بی اثر کند.
اما به گفته‌ی دکتر گلوانی کارشناس بازار‌های مالی، بایدن برای کاهش فروش نفت ایران سه مشکل اساسی دارد:
1. خریدار نفت ما چین است و از یک میلیون 300 هطار بشکه صادراتی به طور متوسط 1 میلیون بشکه نفت مربوط به خرید چین است.
2. بایدن در نوامبر 2024 با ترامپ رقابت بسیار سختی خواهد داشت و نباید اجازه دهد قیمت نفت افزایش یابد.
3. قانع کردن بن سلمان برای افزایش عرضه نفت و حذف ایران با توجه به نزدیکی بن سلمان به ترامپ دشوار است.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد