استخدام قهرمان کشتی در وزارت نفت؛ رانت یا پاداش؟

استخدام قهرمان کشتی در وزارت نفت؛ رانت یا پاداش؟

رسانه‎‌های داخلی ادعا کرده بودند که وزارت نفت با تقاضای استخدام محمدرضا گرایی موافقت کرده است اما دفتر امور ورزش وزارت نفت، این ادعا را تایید نکرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رسانه‎‌های داخلی ادعا کرده بودند که وزارت نفت با تقاضای استخدام محمدرضا گرایی موافقت کرده است.

البته انتشار این خبر، حواشی زیادی در پی داشت. پس از انتشار خبر استخدام گرایی در وزارت نفت، برخی از نمایندگان مجلس، به این تصمیم اعتراض کردند و آن را تبعیضی علیه بقیه کشتی‌گیران دانستند.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز هم درباره استخدام گرایی به نتایج ضد و نقیضی رسید. دفتر اسماعیل کبوتران، سرپرست اداره کل امور سلامت، تربیت بدنی در همین باره به تجارت‌نیوز توضیح می‌دهد: گرایی هنوز استخدام نشده‌ و استخدام او در مرحله نامه‌نگاری‌های اداری است.

پس از این، دفتر کبوتران اظهار کرد: اصلا هنوز نامه‌ای برای ما ارسال نشده است و اگر هم قرار باشد او استخدام شود، وزیر باید چنین حکمی دهد.

این در حالی است که پس از قهرمانی گرایی، وزیر نفت با درخواست استخدام این کشتی‌گیر در وزارت نفت موافقت کرد. این خبر، همان شب اعلام شد.

چرا برخی نسبت به این خبر واکنش منفی نشان دادند؟

واکنش منفی نمایندگان مجلس به استخدام این کشتی‌گیر جوان تنها به دلیل تبعیض میان او و بقیه کشتی‌گیران بود. نمایندگان قايمشهر، سوادکوه و جویبار به این موضوع انتقاد کردند و از وزیر نفت خواستند بقیه قهرمانان کشتی هم استخدام شوند.

این در حالی است که هنوز مشخص نیست قهرمانان کشتی قرار است در کدام بخش استخدام شوند یا تحصیلات مرتبط با این وزارت‌خانه دارند یا نه.

قبل از این هادی ساعی، علیرضا دبیر، مهدی سبزعلی و محمد طلایی هم درخواست مشابهی داده بودند و یا درخواست آن‌ها موافقت شد.

اما پیش از این حسن یزدانی، چهار سال پیش و در دوران زنگنه درخواست استخدام در وزارت نفت داد که با بی‌توجهی مواجه شد.

بنا بر رویه‌ای عرفی، از سال 50 وزارت نفت دانشجویان فارغ‌التحصیل گروه الف بورسیه نفت برخی دانشگاه‌ها را استخدام می‌کرده است. سال 94 بیژن زنگنه، وزیر نفت، اعلام کرد که قرار است این فارغ‌التحصیلان با آزمون استخدام شوند اما این دانشجویان هنوز استخدام نشده‌اند و حالا برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند کشتی‌گیران استخدام می‌شوند.

حالا باید دید این ورزشکاران در کدام قسمت وزارت نفت مشغول به کار هستند؟ آیا بهتر نیست به جای استخدام قهرمانان در وزارت نفت، از ورزشکاران حمایت شود و در وزارت‌ ورزش و جوانان استخدام شوند تا از توانایی‌های آنان استفاده شود؟

برای مطالعه بیشتر، گزارش «توافق ایران و عربستان قیمت نفت را بالا می‌برد؟» را هم بخوانید.

واکنش به خبر استخدام قهرمان کشتی/ «این صحبت‌ها برای نروژ و دانمارک است»

واکنش به خبر استخدام قهرمان کشتی/ «این صحبت‌ها برای نروژ و دانمارک...

پس از قهرمانی محمدرضا گرایی، رسانه‌های داخلی ادعا کردند که با درخواست استخدام او در وزارت، موافقت شده است. البته خود وزارت نفت، این موضوع را تایید نکرد.

TejaratNews.com/
جزيیات استخدام در دولت طبق ضوابط مالی ناظر بر تدوین بودجه 1401/ممنوعیت کلنگ‌زنی پروژه جدید‌

جزيیات استخدام در دولت طبق ضوابط مالی ناظر بر تدوین بودجه 1401/ممن...

در ضوابط مالی بخشنامه برنامه و بودجه سال 1401 چارچوب افزایش حقوق کارمندان دولت مشخص شد همچنین هر گونه کلنگ‌زنی طرح عمرانی و خرید خودروی داخلی و خارجی، ممنوع شد.

FarsNews.ir/
استخدام در سازمان بورس + لیست عناوین شغلی

استخدام در سازمان بورس + لیست عناوین شغلی

سازمان بورس هرچند اعلام کرده که در 12 عناوین شغلی برنامه استخدام دارد اما زمان و نحوه این استخدام را هنوز اعلام نکرده است.

TejaratNews.com/
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت منصوب شد

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت منصوب شد

وزیر نفت علی فروزنده را به‌عنوان مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت منصوب کرد.

Irinn.ir/
3 کشتی حامل روغن به بندر امام خمینی (ره) رسید

3 کشتی حامل روغن به بندر امام خمینی (ره) رسید

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: 3 فروند کشتی اقیانوس پیما حامل روغن خام خوراکی به بندرگاه امام خمینی (ره) رسید.

Irinn.ir/
کسب نخستین مدال برنز کشتی در المپیک 2020 + فیلم

کسب نخستین مدال برنز کشتی در المپیک 2020 + فیلم

هادی ساروی نماینده 97 کیلوگرم کشتی فرنگی، در رده‌بندی المپیک2020 به پیروزی رسید و مدال برنز المپیک را کسب کرد.

TejaratNews.com/
خارج‌شدن کشتی به گل نشسته ایران در آستراخان

خارج‌شدن کشتی به گل نشسته ایران در آستراخان

کشتی باری ایرانی رایا که روز دوشنبه در کانال ولگا-کاسپین دچار حادثه شده بود، از گل بیرون کشیده شد.

Bartarinha.ir/
کشتی باری ایران در آستراخان به گل نشست

کشتی باری ایران در آستراخان به گل نشست

کشتی باری ایرانی در نزدیکی آستراخان دچار حادثه شد.

Bartarinha.ir/
استخدام در یک شرکت خودروسازی

استخدام در یک شرکت خودروسازی

خودروسازی فردا موتورز در حوزه‌های تخصصی خدمات پس از فروش، بازاریابی، برنامه‌ریزی، بازرگانی و داخلی‌سازی افراد واجد شرایط را استخدام می‌کند.

TejaratNews.com/
ادعای جنجالی درباره مدیران وزارت نفت

ادعای جنجالی درباره مدیران وزارت نفت

ماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: همانطور که نورچشمی‌ها در ماه‌های پایانی دولت به سفارت برگزیده می‌شوند، برخی مدیران وزارت نفت هم خود را برای عزام به ماموریت‌های خارجی آماده کرده‌اند.

Bartarinha.ir/
شفافیت در تعیین نرخ خوراک پالایشگاه‌ها از مسیر بورس انرژی/ وزارت نفت به قانون عمل کند

شفافیت در تعیین نرخ خوراک پالایشگاه‌ها از مسیر بورس انرژی/ وزارت ن...

مدیرعامل شرکت بورس انرژی ایران گفت: با وجود الزامات قانونی اما در چندسال اخیر هیچگونه عرضه داخلی نفت خام و میعانات گازی مورد نیاز پالایشگاه ها از سوی شرکت های تابعه وزارت نفت انجام نشده است.

FarsNews.ir/
سوء مدیریت وزارت نفت در عرضه داخلی میعانات گازی/ خودتحریمی بلای جان اقتصاد ایران است

سوء مدیریت وزارت نفت در عرضه داخلی میعانات گازی/ خودتحریمی بلای جا...

بررسی مصادیق متعدد و مهم سوء مدیریت وزارت نفت در عرضه داخلی میعانات گازی پارس جنوبی که ضربه محکمی به اقتصاد پالایشگاه های کوچک در دوره تحریم ها زده است، بار دیگر نشان می دهد که مشکل اصلی اقتصاد ایران،...

FarsNews.ir/
کشتی به گل نشسته‌ی ایران خلاص شد

کشتی به گل نشسته‌ی ایران خلاص شد

اداره موقعیت های اضطراری منظقه آستراخان روسیه اعلام کرد: عملیات خارج سازی کشتی به گل نشسته در حامل محموله برای ایران در کانال حمل و نقل دریایی ولگا-خزر با موفقیت انجام شد.

Bartarinha.ir/
جزيیات استخدام شرکت خودروسازی مدیران‌خودرو

جزيیات استخدام شرکت خودروسازی مدیران‌خودرو

شرکت مدیران‌خودرو در راستای تکمیل نیروی انسانی استخدام می‌کند.

TejaratNews.com/
خودروی ثبت نامی شبیه لاتاری شده است پنج هزار تن ذرت آلوده شد! با 300 میلیون تومانی میتوان در کرج خانه خرید؟ قاچاق سوخت بیش از 20 میلیون لیتر در روز است!/ ترکیه از ایران بنزین می‌گیرد؟ افزایش قیمت لوازم خانگی غیرقانونی است حذف خرید‌ها از سبدخانوار به دلیل گرانی "کسعدی" فردا بازگشایی می شود/" شتران " آماده انجام معامله " لکما " برای " همراه " 300 دستگاه کولر صنعتی می‌خرد " پیزد " نرخ 4 نوع لاستیک را افزایش داد اطلاعیه اصلاح قرارداد آتی پسته و راه اندازی یک سررسید جدید ارزش سهام عدالت امروز 26 مهرماه خبر مهم برای سهامداران لاستیکی / مجوز افزایش قیمت تایر صادر شد خرید سیمان از بورس کالا آسان شده است/ اصلاح بازار پس از 88 سال علت اصلی ریزش بازار چه بود؟ " برکت " در مجمع به سرمایه 27 درصدی رسید دورهمی سهامداران " قنقش " در هفته آینده آغاز پرداخت سود " کگهر " از فردا " قتربت " از بهار سال آینده سود می دهد خبر جدید برای متقاضیان دریافت وام 450 میلیون تومانی ثبت نام متقاضیان مسکن در سامانه ثمن هزینه فرصت و نقش آن در تصمیمات سرمایه‌گذاری این خبر امروز دلار را ارزان کرد برنامه دولت برای تکمیل کریدورهای ترانزیتی در بخش ریلی ماجرای ورشکستگی دولت چیست؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 26 مهر ماه وزیر صمت با واردات خودرو موافقت کرد / از سال 1401 خودرو وارد می‌شود خرید سهام بهتر است یا بیمه عمر؟ وزیر راه: قرار نبود سالی یک میلیون مسکن بسازیم! موافقت وزیر صمت با واردات خودرو از سال آینده رشد 854 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار 53 هزار میلیارد تومان شد خضریان: برگ سبز خودرو حکم سند رسمی دارد رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار افت گروه‌های کوچک بازار/ بانکی‌ها قرمزپوش شدند قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم! رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار پراید در آستانه مذاکرات چقدر شده است؟ الزام تولیدکنندگان فولاد به عرضه محصولات در بورس کالا شاخص کل بورس در دقایق پایانی بازار سبز شد سرمایه شرکت‌های کارگزاری در سال 1399 مسیر صعودی پیمودند درآمد 3 هزار میلیارد تومانی یک کارگزاری از بورس، فقط در 6 ماه فیدلیتی به بازار نرسیده گران شد / افزایش قیمت 10 درصدی در 4 ماه گام بلند بانک ایران زمین در خدمات دهی نوین دیدار معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین با سازمان حمل و نقل شهرداری رشت افتتاح دو مدرسه در راستای مسيولیت اجتماعی بانک ایران زمین روز پرنوسان بورس | افزایش 853 واحدی شاخص کل دست به دست شدن بیش از 7 میلیارد سهام در بورس تهران رشد اندک شاخص در پایان بازار نمای پایانی بورس(26مهر1400) / شاخص کل با رشد 853واحدی معاملات را به پایان برد بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(26مهر) / خروج 110میلیارد تومان پول حقیقی از پالایشی‌ ها