بازار از ماکارونی پر می شود؟

بازار از ماکارونی پر می شود؟

ريیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای ضمن برشمردن دلایل کمبود ماکارونی در فروشگاه‌ها، گفت: هیچ مشکلی در تولید و...

در پی آزاد شدن نرخ آرد صنف و صنعت در ابتدای امسال، گمانه‌زنی‌هایی از افزایش نرخ محصولات مرتبط مثل ماکارونی و نان صنعتی اعلام و در نهایت هم نرخ این دو محصول بیش از 160 درصد افزایش یافت. اما بازار ماکارونی در این مدت دچار تلاطم شد، به طوری که در روزهای گمانه زنی قیمت‌های جدید، برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای ماکارونی محدودیت فروش اعمال کردند. اما گزارش‌های میدانی حاکی از این است که هنوز هم در برخی فروشگاه‌ها ماکارونی عرضه نمی‌شود. البته مشکل مشابهی در بخش عرضه روغن وجود دارد.

در این رابطه منصور عالی پور، ريیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای درباره کمبود ماکارونی در بازار گفت: اخیرا برای مدتی ماکارونی در فروشگاه‌ها کم بود، اما بعد از اعلام نرخ مصوب جدید این محصول، کارخانه‌ها دوباره شروع به تولید کردند.

اما به گفته وی بعد از تولید، فرآیند ثبت بارکد محصولات جدید در فروشگاه‌ها و ارسال کالا زمان می‌برد.

ريیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با بیان اینکه بر اساس آمار اتحادیه درحال‌حاضر 40 تا 50 درصد فروشگاه‌ها مشکلی در عرضه ماکارونی ندارند، تصریح کرد: اما چون برای مدتی ماکارونی کم بوده، چون بعد از آزاد شدن نرخ آرد، تولیدکنندگان منتظر تصویب نرخ جدید بودند. از طرف دیگر خریدهای مردم هم هیجانی شده و در این شرایط تکمیل عرضه ماکارونی در سایر فروشگاه‌ها زمان می‌برد. البته حالا هم جو کمبود ماکارونی در کشور حاکم و خرید مردم هیجانی است، اما مشکلی در این زمینه وجود ندارد و همه فروشگاه‌ها به زودی پر خواهد شد.

40 تا 50 درصد فروشگاه‌ها بدون مشکل ماکارونی عرضه می‌کنند

وی افزود: از هفته گذشته که قیمت‌های جدید تعیین شد، تولید در حال انجام است و فروشگاه‌ها نیر ماکارونی عرضه می‌کند. همانطور که اشاره شد در شلف 40 تا 50 درصد فروشگاه‌ها، ماکارونی هست، اما پر شدن انبارها و انتقال از انبارها به سطح فروشگاه‌ها، حدود 10 روز زمان می‌برد. پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته همه فروشگاه‌ها از ماکارونی پر خواهد شد.

ريیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در پایان تاکید کرد که هیچ مشکلی در تولید و عرضه ماکارونی وجود ندارد و گفت: وضعیت ماکارونی خوب است و احتمالا تا آخر هفته بهتر است مردم به میزان مصرف خرید کنند، چراکه انبار کردن کالا در خانه منجر به کمبود می‌شود.

گفتنی است طبق اعلام سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده، حداکثر نرخ جدید مصرف‌کننده انواع ماکارونی رشته‌ای ساده با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده 500 گرمی 17 هزار تومان، 700 گرمی 24 هزار تومان و 1000 گرمی 34 هزار تومان تعیین شد.

کارخانجات به اندازه کافی روغن عرضه نمی‌کنند

عالی پور در پاسخ به سوالی درباره کمبود روغن نیز گفت: عرضه روغن از سوی کارخانجات به فروشگاه‌ها کم است و میزان عرضه به اندازه درخواست و نیاز آنها نیست. علت را من نمی‌دانم. اما شرایط خوبی از نظر عرضه روغن در فروشگاه‌ها حاکم نیست.

 

90 هزار میلیارد تومان سهام بابت رد دیون تامین اجتماعی واگذار می‌شود/ سهام ایران‌خودرو و سایپا بلوکی ... شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد