قیمت سکه به 27 میلیون تومان رسید

قیمت سکه به 27 میلیون تومان رسید

بازار مالیتجارت‌نیوز نوشت: سیگنال کاهش قیمت از میدان فردوسی به بازار طلا و سکه رسید و هر گرم طلا امروز بعد از مدت‌ها به کانال دو میلیون و 400 هزار تومانی وارد شد. آیا ریزش قیمت‌ها ادامه دارد؟

روند قیمت طلا و سکه در یکی دو هفته گذشته نوسانی بوده اما قیمت‌ها در مجموع به سمت ریزش و کاهش بیشتر میل داشته‌اند تا رشد.قیمت هر گرم طلای 18 عیار امروز 27 اردیبهشت به گرمی دو میلیون و 400 هزار تومان رسید و مجددا وارد کانال دو میلیون و 500 هزار تومان شد.

قیمت سکه امامی هم با کمی کاهش به 30 میلیون تومان رسید. قیمت سکه بهار آزادی هم 27 میلیون و 390 هزار تومان شد. قیمت نیم سکه هم که تا چند روز گذشته در کانال 18 میلیون تومان بود، یک کانال عقب نشست و به 17 میلیون و 570 هزار تومان رسید. قیمت ربع سکه به 10 میلیون و 84 هزار تومان شد. قیمت سکه گرمی هم 6 میلیون و 500 هزار تومان شد.

قیمت دلار ظرف روزهای گذشته روند کاهشی در پیش گرفته و از 53 هزار تومان به 51 هزار تومان رسیده است. ریزش دو هزار تومانی قیمت دلار، باعث کاهش قیمت طلا و سکه شده است.هنوز مشخص نیست که قیمت دلار به چه سمتی حرکت می‌کند و گام بعدی این ارز به سمت بالاست یا پایین. تنها نکته‌ای که کارشناسان در این خصوص عنوان می‌کنند این است که محدوده حساس دلار قیمت 52 هزار و 200 تومان است. اگر دلار ظرف چند روز در محدوده پایین این قیمت مقاومت کند، ریزش بیشتر قیمت در راه است. اما اگر فشار کاهشی بازار کم باشد و دلار به بالای این رقم برسد، احتمال این وجود دارد که فشار تقاضا در بازار افزایش پیدا کند و قیمت دلار بیشتر شود.

اگرچه کارشناسان معتقدند قیمت دلار امکان کاهش بیشتر را ندارد و اگر به محدوده 50 هزار تومان وارد شود، فشار خرید افزایش پیدا می‌کند و این فشار به افزایش مجدد قیمت‌ها دامن می‌زند.اما آیا اکنون زمان مناسبی برای ورود به بازار طلا و سکه است؟ پیش از این کارشناسان بازار طلا و سکه از تخلیه هیجان در این بازار خبر داده و گفته بودند که با توجه به کاهش تدریجی قیمت‌ها، اکنون زمان مناسبی برای خرید طلا و سکه است.

بیشتر بخوانید:

  • طلا و سکه ریخت/ سیگنال جدید دلار به بازار طلا

46220

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد