شورش کشاورزان هلندی علیه دولت/ همبستگی آلمانی ها با معترضین

شورش کشاورزان هلندی علیه دولت/ همبستگی آلمانی ها با معترضین

اعتراضات کشاورزان هلندی به سیاست‌های زیست محیطی دولت که هفته‌هاست در این کشور جریان دارد اخیرا شدت گرفته و به...

به گزارش خبرگزاری برنا، کشاورزان هلندی هفته هاست که به سیاست های زیست محیطی دولت اعتراض می کنند.

چندی پیش در حاشیه اعتراضات کشاورزان هلندی به سیاست های زیست محیطی دولت، پلیس برای اولین بار به سمت معترضان تیراندازی کرد.

پلیس در توجیه این اقدام خود اعلام کرده که تظاهرکنندگان سعی کرده‌اند وسایل نقلیه خود را به سمت نیروها و خودروهای خدماتی هدایت کنند. بر اساس اعترافات پلیس، سپس تیرهای هدفمند و اخطار از طرف نیروهای پلیس شلیک شد.

کشاورزان خشمگین هلندی در اعتراض به سیاست‌های زیست محیطی دولت چندین روز است که اعتراضاتی را به راه انداخته اند و از تراکتور برای جلوگیری از تحویل به سوپرمارکت‌ها استفاده کرده و دسترسی به بنادر را مسدود کردند.

معترضان با تراکتور و بسته های یونجه راه های دسترسی را در چند نقطه کشور مسدود کردند. انجمن مرکزی تجارت مواد غذایی این محاصره را غیرقابل قبول خوانده و نسبت به تنگناهای عرضه در مغازه ها هشدار داد.

برخی از بنادر نیز توسط ماهیگیرانی که از کشاورزان حمایت می کنند مسدود شد. در نتیجه، به گفته مالکان کشتی، تقریبا کشتی‌های تمام جزایر دریای وادن در شمال این کشور از خروج باز ماندند. شرکت های حمل و نقل به مسافران در مورد تاخیرهای طولانی هشدار دادند. کشاورزان اقداماتی را اعلام کرده و خواستار فلج کردن کل کشور شده بودند.

به نوشته ان تی وی آلمان در حالی که در هلند کشاورزان علیه مقررات زیست محیطی برنامه ریزی شده شورش می کنند، کشاورزان آلمانی نیز با همکاران خود در کشور همسایه ابراز همبستگی می کنند. این اعتراضات گسترده ،دولت نخست وزیر روته را در مضیقه بزرگی قرار داده است.

ابرهای غلیظی از دود سیاه در سراسر خیابان ها می چرخند، بسته های های یونجه می سوزند. کشاورزان روی بنرهای بزرگی تهدید می کند: "جنگ آغاز شده است."

تراکتورها بزرگراه ها و انبارهای بزرگ سوپرمارکت ها را مسدود کرده و خودروهای پلیس را در هم می کوبند. کشاورزان سیاستمداران را تهدید می کنند.

حالا این اعتراضات به آلمان هم رسیده است. کشاورزان همبستگی خود را با همکاران خود در کشور همسایه نشان می دهند و بنرهایی را از پل های بزرگراه آویزان کرده و خواستار تجمع می شوند. در هلند، پس از اینکه یک افسر پلیس حتی هفته گذشته به سمت معترضان شلیک کرد خطر تشدید تنش وجود دارد.

ان تی وی در ادامه این گزارش نوشت: قیام در هلند به راه افتاده است. به گفته یکی از مقامات سیاسی در این کشور اینها منادی یک جنگ داخلی هستند.

در چند هفته گذشته، کشاورزان هلندی بارها به شدت به الزامات کاهش انتشار نیتروژن برای تحقق اهداف زیست محیطی دولت اعتراض کردند . به عنوان مثال، کشاورزان از یک تراکتور برای شکستن موانع پلیس در مقابل خانه وزیر محیط زیست استفاده کردند و یک مخزن کود مایع را در آنجا خالی کردند.

هلند یکی از بزرگترین صادرکنندگان محصولات کشاورزی در جهان است. در سال 2021، محصولاتی به ارزش حدود 105 میلیارد یورو از این کشور صادر شد. برای چندین دهه، این کشور استانداردهای آلودگی اروپا را رعایت نکرده بود. با این حال، دادگاه عالی این کشور در سال 2019 حکم داد که دیگر نباید از استانداردهای نیتروژن تجاوز کرد.

بر اساس ارزیابی دولت به ویژه دامداری مسيول مشکل افزایش نیتروژن است. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده قرار است انتشار گازهای گلخانه‌ای در مناطق طبیعی بیش از 70 درصد کاهش یابد. بر اساس برآوردهای دولت، این امر منجر به از بین رفتن حدود 30 درصد از دامداری ها خواهد شد.

مارک روته، نخست وزیر هلند حالا اعلام کرده که می خواهد با کشاورزان این کشور صحبت کند. وی در سخنانی در لاهه گفت: من نگرانی های باورنکردنی کشاورزان را درک می کنم. وی از آنها خواست تا میانجی تعیین شده توسط دولت برای حل این مناقشات را بپذیرند. اما نمایندگان کشاورزان از این امر امتناع می کنند.

ان تی وی در بخش دیگری از این گزارش نوشت: کشاورزان تنها مشکل روته نیستند. به عنوان مثال، کمبود بزرگ مسکن در هلند وجود دارد که هر سال چشمگیرتر می شود. تنگناها در بیمارستان ها، که تقریبا به کمبود پرستار در طول بحران کرونا منجر شد،افزایش فقر، افزایش سرسام آور قیمت انرژی، تورم بالای هشت درصدی همه از مسايل پیش روی این دولت هستند.

انتهای پیام/

اطلاعیه دولت خطاب به مردم درباره خرید خودرو

اطلاعیه دولت خطاب به مردم درباره خرید خودرو

از آنجا که دلالان تا حدودی از این بازار عقب‌نشینی کرده اند، بهتر است که مردم هم با خریدهای هیجانی، باعث تشویق و برگشت...

Bartarinha.ir/
تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

تصمیمات جدید دولت برای اجرایی شدن قانون ساماندهی صنعت خودرو

اعضای دولت پس از بحث و بررسی مقرر کردند دولت در راستای اجرای قانون جدید ساماندهی صنعت خودرو، الزامات اجرا، راهکارهای...

Borna.news/
چرا دولت تولید 4 محصول لبنی را اجباری کرد؟

چرا دولت تولید 4 محصول لبنی را اجباری کرد؟

دولت به جای سیاست تنظیم بازار و تشویق تولید کننده با رویکرد سرکوب، قصد ظاهر سازی بازاراز اشباع تولیدات لبنی را دارد؛...

Bartarinha.ir/
برنامه دولت برای تحقق اسناد بالادستی/ساخت 18 نیروگاهی که بدون سوخت برق تولید می‌کنند

برنامه دولت برای تحقق اسناد بالادستی/ساخت 18 نیروگاهی که بدون سوخت...

برنامه توسعه 3705 مگاوات واحد بخار نیروگاه‌های گازی بدون نیاز به سوخت علاوه بر افزایش بازدهی، زمینه تحقق اهداف اسناد بالادستی در زمینه کاهش شاخص شدن انرژی را مهیا می‌کند.

FarsNews.ir/
سیاست دولت سیزدهم همان مسیر دولت قبل در مدیریت نرخ ارز است

سیاست دولت سیزدهم همان مسیر دولت قبل در مدیریت نرخ ارز است

یک استاد دانشگاه برنامه دولت در زمینه مدیریت نرخ ارز را ادامه سیاست غلط دولت قبل دانست و گفت: اقدامات انجام شده و شجاعت دولت در افزایش نرخ ارز تاثیر روانی بر جامعه گذاشت.

MehrNews.com/

مدیریت بازار ارز و انضباط پولی در دولت سیزدهم

کاهش گازسوزی در مشعل‌ها تا پایان دولت سیزدهم

کاهش گازسوزی در مشعل‌ها تا پایان دولت سیزدهم

مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی نفت ایران از برنامه‌ریزی برای کاهش سوزاندن گازهای ارسالی به مشعل تا پایان دولت سیزدهم خبر داد.

MehrNews.com/
دولت ایران 70 میلیون کارمند دارد / ريیسی باید...

دولت ایران 70 میلیون کارمند دارد / ريیسی باید...

هاشمی طبا:دولت مرتبا شعار کوچک شدن دولت را به کار می‌برد ولی کوچک شدن دولت به این معنا نیست که در برنامه‌های خود به...

Gostaresh.news/
دولت ريیسی به دلار جهانگیری برگشت که 28 هزارمیلیاردتومان از درآمدش کم نشود؟

دولت ريیسی به دلار جهانگیری برگشت که 28 هزارمیلیاردتومان از درآمدش...

اقتصاد کلانشرق نوشت:پشیمانی دولت برای حذف ارز چهارهزارو 200 تومانی، خبری است که به‌تازگی روی خروجی بسیاری از رسانه‌های ایران قرار گرفته است.

KhabarOnline.ir/

دولت ريیسی به دلار جهانگیری برگشت!

در نشست "دولت هوشمند، ابعاد و چالش‌ها" چه گذشت؟

در نشست "دولت هوشمند، ابعاد و چالش‌ها" چه گذشت؟

به گفته مدیر گروه خدمات و محتوای الکترونیکی پژوهشکده فناوری اطلاعات، بین سطح رضایت از خدمات دولتی و اعتماد به دولت رابطه مستقیمی وجود دارد و جایی که اعتماد به دولت بیشتر باشد، سطح رضایت نسبت به خدمات ...

Isna.ir/
خبر خوش دولت برای یارانه بگیران | ماجرای وام 200 میلیونی یارانه چیست؟

خبر خوش دولت برای یارانه بگیران | ماجرای وام 200 میلیونی یارانه چی...

در فضای مجازی اخباری دست به دست می‌شود که قرار است وام 200 میلیونی یارانه پرداخت شود. اما آیا خبر صحت دارد و...

MosalasOnline.com/
وقتی دولت الکترونیک به شوخی گرفته می‌شود/ دست رد 160 دستگاه دولتی به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند

وقتی دولت الکترونیک به شوخی گرفته می‌شود/ دست رد 160 دستگاه دولتی ...

اقتصاد کلانباشگاه خبرنگاران نوشت:تنها 40 روز به پایان مهلت قانونی دستگاه‌ها برای ارايه خدمات خود در درگاه ملی خدمات دولت هوشمند مانده و فقط 10 دستگاه به تکلیف خود عمل کرده‌اند.

KhabarOnline.ir/
تصمیم جدید دولت ابلاغ شد | پرداخت وام مردها به سربازی مشروط شد!

تصمیم جدید دولت ابلاغ شد | پرداخت وام مردها به سربازی مشروط شد!

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها اعلام کرد که براساس قانون خدمت وظیفه عمومی، ارايه تسهیلات بانکی از جمله وام...

MosalasOnline.com/
تصمیم جدید دولت برای قیمت بنزین | قیمت بنزین چه تغییری می کند؟

تصمیم جدید دولت برای قیمت بنزین | قیمت بنزین چه تغییری می کند؟

دبیر کل اتحادیه صادرکنندگان فراورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: اینکه قیمت‌ها باید باتوجه به افزایش قیمت جهانی انرژی...

MosalasOnline.com/
دستورالعمل محاسبه قیمت نفت و میعانات گازی و فرآورده های نفتی پالایشی ها مشخص شد غول‌های زغال سنگ در بحران انرژی پول پارو کردند خبر خوش درباره حقوق بازنشستگان | حقوق این گروه از بازنشستگان افزایش یافت ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی قیمت فروش نفت ایران برای ماه سپتامبر اعلام شد وزیر امور اقتصاد و دارایی: نگاه و تلاش استاندار مازندران برای توسعه اقتصادی و تولید جای قدردانی دارد جدیدترین گزارش از قیمت گوشت | هر کیلو گوشت گوسفندی چند؟ ورود کشتی‌های کروز به ترکیه 40 برابر افزایش یافت قرارداد جدید اختیار معامله سکه، از چهارشنبه آماده معامله است زمزمه بازگشت روس ها به خطوط ریلی ایران /آنها گران کار می‌کنند حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد چطور عمل می کند؟ قیمت مرغ پر کشید | هر کیلو مرغ تازه چند؟ 9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال شد 305 هکتار زمین در بستر رودخانه‌های استان تهران... وضعیت مغشوش بازار کار؛ کار هست اما بیکاران مشغول استراحتند ورود 145 کشتی گندم، برنج و روغن خام به بنادر کشور از ابتدای سال تاکنون شرایط جدید دریافت مزایای بازنشستگی ریزش 3 هزار واحدی کل شاخص بورس امروز 23 مرداد 1401/ روند بورس نزولی شد کدام نماد پالایشی بیشترین بازدهی را در یکساله کسب کرد؟ خودروسازان پیش از تعهد به فروش از استاندارد اجازه نگرفتند/ برندهای کم‌فروش شناسایی شدند/ تغییر لیبل‌... روسیه گاز بیشتری به مجارستان می‌فروشد سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد کمتر از 10درصد است بازنشستگان بخوانند/ شرایط جدید دریافت مزایای بازنشستگی واکنش استاندارد به اظهارات پلیس درباره کیفیت خودرو/ توقف قطعی تولید 5 خودرو زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو؛ جدیدترین قیمت‌ها | این خودرو 60 میلیون تومان ارزان شد | خریداران مصرف ک... ورود متخصصان به نهاد سیاست‌گذاری پولی با تصویب طرح قانون بانک مرکزی قیمت دلار نزولی شد | قیمت دلار چند؟ تولید 300 هزار خودروی کامل/ 12 هزار خودرو کف پارکینگ مانده است منفعت هیچ گروهی در بورس، بر دیگری ارجح نیست افت بازار چه تبعاتی برای صنعت کارگزاری داشته است؟ | در موضوع شرایط سرمایه گذار حرفه ای، دغدغه های کا... رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بیش از 6.5 میلیون نفر سودهای سنواتی خود را دریافت کردند احداث 3 شهرک صنعتی خصوصی در استان یزد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند دستگاه‌های دولتی 7 هزار هکتار زمین مسکونی مازاد دارند معوقات حقوق بازنشستگان پرداخت می شود | بازنشستگان پولدار شدند ضرورت پیش بینی پذیری اقتصاد و اصلاح زیرساخت های معاملاتی برای بازار سرمایه 22 بانک تسهیلاتی به طرح نهضت ملی مسکن پرداخت نکردند عملکرد "شپدیس" چگونه بود ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی جزيیات صنعتی سازی 50 هزار واحد نهضت ملی مسکن اثر نمادهای انرژی بر سرخ پوشی بازار بورس رتبه بسیار پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد/ دولت باید زیان قیمت‌گذاری دستوری در بازار سرمایه... ورود 145 کشتی گندم، برنج و روغن خام به بنادر کشور دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ تعلل در قیمت گذاری رشد قیمت تن ماهی را انفجاری کرد قیمت انواع مرغ +جدول