چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | روز خوب «شفا» با رکورد متفاوت

چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | روز خوب «شفا» با رکورد متفاوت

روز منفی شاخص‌های بورسی با تداوم نوسان نماگر کل در کانال 1.3 همراه بود. در این میان، گروه دارویی‌های بازار، روز خوبی را سپری کردند.

روز منفی شاخص‌های بورسی با تداوم نوسان نماگر کل در کانال 1.3 همراه بود. در این میان، گروه دارویی‌های بازار، روز خوبی را سپری کردند.

به گزارش نبض بورس؛ در شرایطی که روز گذشته شاهد افزایش معنادار شاخص کل بورس بودیم، امروز با وجود شروع مثبت شاخص کل، در نهایت افت 414 واحدی نماگر بازار را نظاره گر بویدم.

در این روزها، بزرگانی همچون فملی و شستا، پرچم داران قرمزپوش شدن شاخص کل بودند و در طرف مقابل نیز کگل، ومعادن و نوری، سعی در جلوگیری از افت بیشتر شاخص را داشتند.  در نهایت نیز ارزش معاملات بورس به رقم 6 هزار و 700 میلیارد تومان رسید.

اما بزرگان بورس امروز چه روندی را سپری کردند؟


1. در معاملات امروز بورس، همانگونه که اشاره شد، کگل نماد متعلق به معدنی و صنعتی گل گهر با ثبت 2117 واحد رشد، بیشترین تاثیر را جلوگیری از کاهش بیشتر شاخص کل بورس داشت.  این نماد معدنی با حجم معاملات 47 میلیونی در نهایت افزایش 4.6 درصدی را برای هر سهم خود به ثبت رساند و بهای هر سهم به رقم 1909 تومان رسید.

2. اما اولین نماد منفی و تاثیرگذار بازار امروز، فملی بود. صنایع ملی مس ایران در شرایطی به سهامدارانش خبر افزایش سودهی 116 درصدی در پایان سال گذشته را نسبت به سال 98 داده است که در معاملات امروز با حجم معاملات 66 میلیونی، در نهایت افت 1.92 را برای هر سهم خود به ثبت رساند.

3.دی، نماد بانکی که برای سهامدارانش نوید بخش بود. بانک دی با نماد دی امروز پس از حدود 4 ماه که بسته بود بازگشایی شد و در آغاز، مثبت 30 درصد بازدهی برای سهامش را به نمایش گذاشت و در نهایت در شرایطی که تا چند روز دیگر یعنی 31 تیرماه مجمع این بانک برگزار می‌شود، با صف فروش فعالیت امروز خود را به پایان رساند. خاطر نشان می‌گردد بهای هر سهم بانک دی در پایان معاملات امروز با افزایش 26.3 درصد به رقم 1167 ریال رسید.

4.وخارزم؛ نمادی که پس از شش روز سودهی، امروز با صف فروش و نوسانات شدید مواجه شد. سهامدارن سرمایه گذاری خوارزمی در پایان معاملات امروز، افت 4.13 درصدی ارزش هر سهم خود را نظاره گر بودند.

5. ذوب آهن اصفهان با نماد ذوب امروز روند منفی را داشت و در نهایت به دلیل برگزاری مجمع سالانه خود، متوقف شد.

6.دارایکم به افت بیش از یک درصدی بسنده کرد. در شرایطی که روز گذشته دارندگان سهام صندوق واسطه گری مالی یکم شاهد رشد 1.02 درصدی ارزش هر واحد از این صندوف بودند، امروز کاهش 137 تومان ارزش هر واحد آن را شاهد بودند.

7. روز خوب «شفا» با رکورد متفاوت همراه بود. این نماد امروز تقریبا 8 برابر حجم میانگین ماهانه خود معامله شد و در مجموع در روزی که دارویی‌ها شرایط خوبی داشتند، برای سهامدارانش افزایش حدود 5 درصدی قیمت هر سهم خود را به ثبت رساند.

8. همانگونه که اشاره شد، امروز برای گروه دارویی، شرایط خوبی بود، اما سوپر سهم این گروه یعنی برکت، نتوانست هم پای سایرین روند مثبت را داشته باشد. برکت در بازار امروز با حجم معاملاتی 43 میلیون روند منفی داشت و در نهایت افت 1.82 درصدی را به ثبت رساند.

بیشتر بخوانید:

  • اخبار بورس فردا چهارشنبه 23 تیر
  • دخانیات هم بورسی می شود!
  • پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 23 تیر 1400
  • در مجمع غسالم چه گذشت؟ 
  • عملکرد یک نماد عرضه اولیه شده در خردادماه
  • خبر مهم برای سهامداران دی
  • حگردش کی بازگشایی می شود؟

 

"شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام

"شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق ساما...

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت ایرانول برای سال مالی منتهی به 1399/12/30 با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور سهامداران...

Borna.news/
زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد | عید قربان سود سهام عدالت واریز می شود

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد | عید قربان سود سهام ...

دژپسند، وزیر اقتصاد با بیان اینکه نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت اواخر سال گذشته پرداخت شد، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مرحله دوم سود تا قبل از عید قربان پرداخت خواهد شد.

NabzeBourse.ir/
توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

BourseNews.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

5 پیش‌بینی کارشناسان بازار سرمایه از بورس هفته آخر تیر ماه

پیش‌بینی کارشناسان بازار سرمایه از بورس هفته سوم تیر ماه

تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد دارویی | احتیاط در ورود به برکت

تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد دارویی | احتیاط در ورود به برکت

رفتار قیمتی برکت این روز‌ها بخاطر هیجان واکسن بر روی تابلو اصلا تناسبی با سود شرکت ندارد. اکنون سهم در نزدیکی سقف قیمتی خود در 4500 تومان است و از نظر نموداری هم R/R سهم اصلا جذاب نیست و باید بسیار مح...

NabzeBourse.ir/
آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت

آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده ...

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اکنون درصدد هستیم، آزادسازی سهام عدالت را دوباره از صفر شروع کنیم تا دیگر شاهد تاثیر منفی این اقدام بر روند معاملات بازار نباشیم و به دنبال این اتفاق آزادسازی سهام...

NabzeBourse.ir/
سود سهام عدالت هفته آینده واریز می‌‌شود / هر سهامدار چقدر پول می‌گیرد؟

سود سهام عدالت هفته آینده واریز می‌‌شود / هر سهامدار چقدر پول می‌گ...

به نظر می‌رسد مدیران بورسی بالاخره تصمیم گرفته‌اند که مرحله دوم سود سهام عدالت را واریز کنند، اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این واریزی مانند مرحله اول نیست و مبلغ آن تغییر کرده است.

TejaratNews.com/
بورس در هفته اول خرداد/ سبزشدن بازار سرمایه با اعلام اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری

بورس در هفته اول خرداد/ سبزشدن بازار سرمایه با اعلام اسامی کاندیدا...

بورس در هفته اول خرداد با اینکه در 2 روز پایانی هفته سبزپوش بود، اما کاهش شاخص کل و شاخص کل هموزن در کل هفته نشان داد، تغییر روند بورس هنوز رخ نداده است.

FarsNews.ir/
چاله های قانونی بازار سرمایه و بی خیالی آقایان

چاله های قانونی بازار سرمایه و بی خیالی آقایان

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به ثبت نام های بی ثمر در سجام و شرکت هایی که برای سپرده گذاری مرکزی تره هم خرد نمی کنند و...

BourseNews.ir/
جزيیات پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت

جزيیات پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت بزودی به دارندگان این سهام پرداخت می‌شود.

TejaratNews.com/
حمله پهپادی به مجموعه دارویی برکت صحت دارد؟

حمله پهپادی به مجموعه دارویی برکت صحت دارد؟

چند روزی است که شرکت گروه دارویی برکت در صدر رسانه ها است و امروز نیز یکی از خبرگزاری ها از حمله پهپادی ناموفق به این شرکت گفت.

NabzeBourse.ir/
بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه در کمیسیون برنامه و بودجه

بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه در کمیسیون برنامه و بودجه

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه و وضعیت اقتصادی با حضور برخی مسيولان مربوطه در جلسه این کمیسیون خبر داد.

TejaratNews.com/
کمبود بنزین در راه است؟/ علت تعطیلی موقت برخی جایگاه‌های سوخت حاشیه تهران مقصد جدید مستاجران پایتخت قیمت سکه در بازار امروز سهام عدالت نیم میلیونی در نزدیکی 12 میلیون تومانی بورس در هفته دوم مرداد چگونه گذشت؟ / شاخص کل یک پله رشد کرد روی خوش بورس به سهامداران در هفته دوم مردادماه سیمان 40 هزار تومانی کجاست؟ سهام فملی | سیگنال خرید در فملی صادر شد؟ سودسازی مستمر بانک اقتصاد نوین/ تراز 4 ماهه این بانک به هزار میلیارد تومان نزدیک شد "سیستم" آماده پرداخت سود می شود قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/14 از مجمع گشان چه خبر؟ | تصمیم گیری برای افزایش سرمایه در سه ماه آینده تکرار یک اتفاق مثبت در بازار بورس سکه چه واکنشی به تحلیف ريیس‌جمهور نشان می‌دهد؟ "قجام" تعداد 700 هزار سهم "قیستو" را فروخت پتروشیمی شیراز و رشد سودسازی بیش از 50درصدی برای هر سهم زمان افزایش سرمایه "درهآور" تا نیمه شهریورماه تمدید شد افزایش نرخ موتور‌های "خموتور" به میزان 32 درصد "دلقما" نرخ 8 قلم دارو را گران کرد برگزاری مزایده "وآتی"برای تسویه مطالبات مسکن ارزان می‌شود؟ چراغ سبز بورس منطقه‌ای مازندران به سرمایه‌گذاران اعلام نرخنامه تعمیرکاران خودرو در سال 1400 + جدول "گندله" گران‌ترین محصول "کگهر" در تیرماه کشنده‌های سیبا موتور به بزرگترین شرکت توزیع کننده گاز مایع کشور کلیدسپاری شد "دتماد" پروژه طراحی و اصلاح GMP را افتتاح کرد کاهش نسبی مصرف برنج در دو ماه اخیر پرورش اندام‌ کاران بورس در حوالی تابلو آیا کشاورزان ایران را خشکاندند؟/ چرا شمال ایران هلند نشد؟ آمار واردات قطعات آسانسور به کشور حراج ویژه خودرو ملی! / آغاز ثبت‌نام یارانه خودرو از امروز پیش‌بینی قیمت دلار امروز 14 مرداد + آخرین قیمت دلار قیمت خودرو امروز 14 مرداد / افزایش قیمت خودرو دلایل رشد شاخص طی روز‌های اخیر قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های 100متر به بالا عقب‌نشینی آمازون از امحای کالاهای مرجوعی کف بازار خبری از سیمان 40هزار تومانی نیست مصرف اکسیژن در پیک پنجم کرونا 4 برابر شد کاهش قیمت مسکن در کرج / کدام مناطق بیش‌ترین کاهش قیمت را داشتند؟ سهام عدالت امروز 13 مرداد چقدر شد؟ عرضه اولیه یک نماد تا پایان مرداد | سیمانی هایی که از این عرضه اولیه نفع می برند، کدامند؟ قیمت سکه گرمی به 2200000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/13 بیستمین فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو از فردا واردات گوشی ممنوع نیست، گران نکنید! پیش‌بینی قیمت طلا فردا 14 مرداد / بازار طلا درگیر هیجانات آغاز پرداخت پول به تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب لبنان دارو و سوخت از ایران وارد می‌کند مدعی شفافیت، تو زرد از آب درآمد تحلیل تحولات بازار ایران با تاکید بر کرونا و تحریم پیش‌بینی کارشناسان بورس از بازار تا پایان سال/ بازدهی 50 درصدی بورس امکان پذیر است؟

در حال بارگیری...