کاهش قیمت سکه و طلا در آستانه انتخابات

کاهش قیمت سکه و طلا در آستانه انتخابات

به گفته نايب‌ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، در هفته گذشته نوسانات محدود قیمت اونس جهانی و نرخ ارز در داخل و کاهش طبیعی تقاضا در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، باعث کاهش قیمت سکه و طلا شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد کشتی‌آرای، با بیان اینکه در هفته‌ای که گذشت، قیمت اونس جهانی مثبت و منفی دلار در نوسان بوده است و از 1894 دلار تا 1884 دلار نوسان داشته است. به نوعی در بازارهای جهانی برخلاف‌های گذشته که نوسان زیادی داشت، در هفته‌ای که گذشت ثبات نسبی قیمت اونس طلا وجود وجود داشته است.

نايب‌ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با تغییرات نرخ ارز در این هفته به عنوان عامل تاثیرگذار داخلی بر قیمت‌ سکه و طلا نیز گفت: نرخ ارز هم در داخل نوسان 100 تومانی داشته و هر دلار آمریکا از 23 هزار و 950 تومان تا 24 هزار و 50 تومان در نوسان بوده است. طبیعتا این دو عامل تاثیر چندانی در قیمت‌ها نداشته است اما در این هفته، شاهد اتفاقی جالب که هر چهار سال یکبار می‌افتد، بوده‌ایم.

وی افزود: باتوجه اینکه نگاه مردم به انتخابات است تا ببینند پیروز انتخابات کدام نامزد خواهد بود و سمت و سوی اقتصاد کشور به کدام جهت خواهد بود، دادوستدها به شدت کاهش پیدا کرده است؛ بنابراین در این هفته به دنبال کاهش تقاضا و دادوستدها، قیمت سکه و طلا با روند کاهشی همراه شد. این نگاه که تقاضاها منتظر نتیجه انتخابات باشد، همیشه وجود داشته است. در مجموع بازار، بازاری آرام بوده و پیش‌بینی می‌شود که هفته پیش‌رو نیز بازار به همین شکل پیش رود تا انتخابات برگزار و نتیجه آن مشخص شود.

این مقام صنفی ضمن اشاره به اینکه در طی این هفته، به سبب تقاضاهای محدود، حباب سکه تمام تغییر نکرده اما حباب نیم سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی کاهش حباب داشته، تاکید کرد: کاهش قیمت قطعات کوچک‌تر سکه (نیم سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی) ناشی از کاهش حباب آن‌ها بوده است که به سبب همان کاهش تقاضاها بوده است.

کاهش 150 هزار تومانی همه قطعات سکه

کشتی‌آرای در رابطه با تغییرات قیمت‌ها در طول هفته اخیر و آخرین قیمت‌های معاملاتی، گفت: در بازار این هفته، سکه تمام طرح جدید و طرح قدیم، نیم سکه و ربع سکه هریک 150 هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش قیمت داشته‌اند. بدین تربیت در آخرین معاملات پایان هفته هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید به 10 میلیون و 720 هزار تومان و هر قطعه سکه طرح قدیم به 10 میلیون و 600 هزار تومان رسیده‌اند. حباب سکه نیز در بین 120 تا 170 هزار تومان در نوسان بوده است.

نايب‌ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: نیم سکه نیز و ربع سکه نیز همانطور که اشاره شد با کاهش 150 هزار تومانی در پایان هفته به پنج میلیون و 850 هزار تومان و ربع سکه سه میلیون و 800 هزار تومان قیمت دارند. سکه‌های یک گرمی نیز با 50 هزار تومان کاهش قیمت در طول این هفته همراه شده و به دو میلیون و 300 هزار تومان رسیده است.

وی در ادامه توضیح در مورد قیمت سکه و طلا اعلام کرد: هر گرم طلای 18 عیار نیز در این مدت بین پنج تا 15 هزار تومان ارزان شده و یک میلیون و 74 هزار و 400 تومان تعیین قیمت شده است. هر مثقال طلا آب شده نیز چهار میلیون و 655 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. آخرین نرخی ثبت شده برای هر اونس جهانی همانطور که اشاره شد با 10 دلار کاهش به نسبت ابتدای هفته به 1884 دلار رسیده است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

اتفاق مهم در بازار/ سکه بیش از 500 هزار تومان گران شد

اتفاق مهم در بازار/ سکه بیش از 500 هزار تومان گران شد

رشد همزمان بهای طلا در بازارهای جهانی و همچنین قیمت دلار در بازار داخلی قیمت سکه را با افزایشی قابل توجه روبه‌رو کرد.

TejaratNews.com/
آرامش در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 3 دی 99

آرامش در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 3 دی 99

در معاملات روز سه‌شنبه قیمت طلا و سکه همزمان با نوسانات کمرنگ قیمت دلار، کاهش یافت. آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 3 دی 99 چقدر بود؟

TejaratNews.com/
ریسک معامله در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 16 آذر 99

ریسک معامله در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 16 آذر 9...

در معاملات روز شنبه هر قطعه سکه تمام طرح جدید 11 میلیون و 900 هزار تومان معامله شد. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 16 آذر 99 چقدر بود؟

TejaratNews.com/
تعادل در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 4 آذر 99

تعادل در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 4 آذر 99

روز گذشته سکه به قیمت 11 میلیون و 750 هزار تومان رسید تا قیمت در بازار مسکوکات گرانبها در سومین روز از تعطیلات کرونایی نوسان چندانی نداشته باشد. اما آخرین قیمت طلا تا پ یش از امروز چقدر بود؟

TejaratNews.com/
کاهش تقاضا در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 27 آبان

کاهش تقاضا در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 27 آبان

در جریان معاملات روز گذشته هر سکه بهار آزادی با 12 میلیون و 250 هزار تومان داد و ستد شد. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟

TejaratNews.com/
بازار سکه در انتظار آرامش / آخرین قیمت طلا تا پیش از شروع امروز 20 مهر

بازار سکه در انتظار آرامش / آخرین قیمت طلا تا پیش از شروع امروز 20...

در ادامه نوسانات افزایشی طلا، سکه که از ابتدای هفته گذشته روند صعودی به خود گرفته است روز شنبه 19 مهر ماه این سیر شدت بیشتری یافت. اما آخرین قیمت سکه و طلا تا پیش از امروز 20 مهر چقدر بود؟

TejaratNews.com/
وضعیت نااطمینانی در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 15 مهر

وضعیت نااطمینانی در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 15 ...

در سومین روز هفته، سکه در همان آغاز روز به کانال 14 میلیونی بازگشت. البته سکه‌بازان انتظار قیمت‌های بالاتری هم دارند. حالا باید دید قیمت‌ها امروز چه تغییری می‌کند، آیا قیمت طلا و سکه امروز روند افزایش...

TejaratNews.com/
بازار سکه روز چهارشنبه را چگونه آغاز می‌کند؟

بازار سکه روز چهارشنبه را چگونه آغاز می‌کند؟

در روزی که قیمت دلار افزایشی شد، سکه تمام بهار آزادی نیز رشد کرد. دیروز سکه تمام بهار آزادی 140 هزار تومان افزایش پیدا کرد و با عبور از دو کانال 7 میلیون و 200 و 7 میلیون و 300 هزار تومان به بهای 7 می...

TejaratNews.com/
بازار سکه باز شد

بازار سکه باز شد

بازار سکه باز شد

BourseNews.ir/
ترس و احتیاط مردم در معاملات بازار سکه

ترس و احتیاط مردم در معاملات بازار سکه

مسايل روانی مثل ترس از نگهداری طلا برای مردم پررنگ است بنابراین مردم در شرایط کنونی اقبالی به این بازار نشان نمی‌دهند و به همین دلیل تقاضای تازه‌ای وارد بازار نشده است و قیمت‌ها حباب ندارد.

TejaratNews.com/
تقاضای ارز اربعین چه تاثیری بر بازار سکه دارد؟

تقاضای ارز اربعین چه تاثیری بر بازار سکه دارد؟

یک تحلیلگر بازار سکه گفت: به دلیل ورود تقاضای جدید به بازار ارز به دلیل نزدیک شدن به ایام اربعین و سفر به عراق، قیمت ارز طی یک هفته گذشته دچار نوسان جزیی شده و افزایش یافته، در واقع افزایش نرخ ارز اثر...

TejaratNews.com/
قیمت نفت به بالای 72 دلار رسید نقش موثر اوپک در دو رکود جهانی چرخه نفت افزایش صدور پروانه تاسیس و مجوز از ابتدای سال سودسازی "کساوه" به 4420 ریال رسید شرایط دریافت وام مسکن ملی چیست؟ + اینفوگرافیک عقب‌نشینی محتاطانه قیمت دلار طبق منویات مقام معظم رهبری با سیاه نمایی‌ها مقابله می‌کنیم آغاز ثبت‌نام وام ودیعه مسکن، از ساعت 12 ظهر امروز افزایش سرمایه یک بانک | وزمین از شمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج می‌شود؟ افزایش سرمایه 234 درصدی بانک دی معاملات بورس پس از انتخابات ریاست جمهوری به کدام سو می‌رود؟ نوکیا 110، 4G و 105، 4G معرفی شدند تمدید و آغاز بازارگردانی 2 شرکت بورسی قیمت خودرو پس از انتخابات کاهش می‌یابد خبر خوب برای سهامداران «شبندر» تحلیل بورس 26 خرداد / دخالت دولت شفافیت در بازار را بر هم می‌زند جزيیات پرداخت وام ودیعه مسکن و افزایش اجاره + جدول کیفیت خودروی شاهین فقط آماری نیست شاخص کل با افت 1190 واحدی مواجه است "قلرست" شکر را گران کرد "ساروم" ساختمان دفتر تهران را فروخت سرمایه گذاری خارجی 1,300,000 یورویی در "دروز" "تماوند" به بازار دوم فرابورس رفت تقسیم سود 1005 ریالی در مجمع "لخانه" دولت آینده و اعتماد از دست رفته سهامداران وضعیت قیمت مسکن بعد از انتخابات ممانعت از انحصار در بورس/ سرمایه‌گذاری مردم باید سود بدهد نه هزینه! نرخ رسمی 28 ارز کاهش یافت رانت حرف اول را در بورس نباید بزند! / اصلاح ایرادات بازارثانویه ارايه راه‌حل برای برون رفت از مشکلات بورس/ اهمیت شکل‌گیری "شورای ثبات" با اضلاع بورس، بیمه و بانک بازار اولیه اصالت دارد نه بازار ثانویه! / سوداگری که با غلبه بازارثانویه رواج گرفت شرایط جدید ثبت‌نام در طرح‌های پیش‌فروش خودرو اعلام شد افت 269 واحدی شاخص کل بورس قیمت ارز‌های دیجیتالی در 26 خرداد/ افت 0.4 درصدی قیمت بیت کوین پیش‌بینی قیمت مسکن بعد از انتخابات اولین خبر از عرضه اولیه ومدیر / ثبت سفارش کی آغاز می شود؟ اولین جزییات از شروع بورس امروز 26 خرداد افت 92 درصدی تولید خودرو / هشدار برای گرانی خودرو بازی سیاسی نامزدها در زمین بورس در دقایق ابتدایی بازار شاخص قرمزپوش است "چکارن" صورت مالی تلفیقی را منتشر کرد کارگران خوزستانی یکسال حقوق نگرفتند!/چالش‌های عجیب آب در اهواز این هم از گزارش فعالیت یک ماهه "سهرمز" بورس امروز چهارشنبه 26 خرداد 1400 | تابلو بورس تهران امروز چگونه بود؟ مجمع "سپهر" بازار برگزار می شود انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه صندوق سرمایه گذاری اوج ملت انتشار صورت مالی شرکت صنایع زنگان پارت قطعه سرمایه توسط "بسویچ" چند سيوال درباره افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران "سپید" صورت‌های مالی تلفیقی 12 ماهه را منتشر کرد آخرین وضعیت پرواز‌های خارجی

در حال بارگیری...