خروج سرمایه های سرگردان از بازار طلا

خروج سرمایه های سرگردان از بازار طلا

سرمایه های موجود در بازار طلا با اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه از این بازار خارج می شود، اما این اتفاق بعد از مشخص زمان و چگونگی این قانون رخ می دهد.

عبادالله محمدولی،کارشناس بازار طلا به تاثیر اجرای مالیات بر عایدی سرمایه و تاثیر آن بر معاملات بازار طلا و سکه اشاره کرد و به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: به محض اجرای مالیات بر عایدی سرمایه، زمینه رونق در بازار طلا و سکه از بین می رود و شاهد کاهش ورود سرمایه های مردم به این بازار خواهیم بود.

وی اظهار داشت: در ابتدا باید ساز و کار مالیات بر عایدی سرمایه مشخص شود، زیرا هنوز جزییات آن اعلام نشده است و فعالان بازار از هیچگونه اطلاعاتی نسبت به این موضوع برخوردار نیستند.

به گفته محمدولی، آیین نامه اجرایی این قانون هنوز ابلاغ نشده است و تاکنون هیچکس نسبت به نحوه اجرای آن هیچ اطلاعی ندارد، به همین دلیل باید منتظر ماند تا جزییات دقیق این قانون جدید مشخص شود.

زمان اجرای مالیات بر عایدی سرمایه مشخص نیست

این کارشناس بازار طلا با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ زمان مشخصی برای اجرای مالیات بر عایدی سرمایه اعلام نشده است، افزود: همین موضوع باعث ایجاد شک و تردید مردم برای سرمایه گذاری در این بازار و کاهش میزان ورود سرمایه ها به بازار طلا و سکه شده است، زیرا گمان می کنند اگر یکباره خبر اجرای این قانون اعلام شود به دلیل کاهش قیمت ها با ضرر و زیان همراه می شوند.

وی ادامه داد: به احتمال زیاد سرمایه های موجود در این بازار با اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه از این بازار خارج می شود اما در ابتدا باید منتظر ماند تا روش و چگونگی اجرای این قانون مشخص شود.

محمدولی با بیان اینکه قانون مالیات بر عایدی سرمایه دارای دستورالعمل و آیین نامه اجرایی است، گفت: باید دید که این قانون براساس چه منطق و اساسی به کار گرفته می شود اما با توجه به چیزی که مدنظر ما و اکثر فعالان بازار است به نظر می رسد که این قانون جدید می تواند زمینه ساز ایجاد برخی از مشکلات در بازارها باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت خروج سرمایه ها از بازار طلا، نقدینگی حاضر در اختیار مردم وارد کدام یک از بازارهای سرمایه گذاری در کشور خواهد شد، اظهار داشت: اکنون در این زمینه نمی توان  پیش بینی دقیقی ارايه کرد اما به طور معمول سرمایه ها جذب بازاری خواهند شد که از جذابیت سرمایه گذاری برخوردار باشند.

افت شدید قیمت طلا در بازار نسبت به سال 99

این کارشناس بازار طلا با تاکید بر اینکه طلا نسبت به سال گذشته افت زیادی تجربه کرده است، افزود: قیمت هر گرم طلا در سال 99 به نرخ حدود یک میلیون و 500 رسید اما اکنون قیمت آن در محدوده یک میلیون و 70 هزار تومان است که این آمار نشان دهنده کاهش شدید قیمت ها نسبت به سال گذشته است.

وی به اقدامات تاثیرگذار در بهبود بازار طلا اشاره کرد و اظهار داشت: برخی از ساختارسازی ها در بازار طلا ضعیف است، اکنون در کشور بانک طلا وجود ندارد تا افرادی که در بازار طلا حضور دارند بتوانند از طریق بانک اقدام به انجام برخی معاملات کنند.

محمدولی خاطرنشان کرد: اگر در کشور ساماندهی قوی در حوزه طلا و سکه ایجاد نشود، مسایل حاکم در این بازار در برخی از مواقع باعث ایجاد چالش در این حوزه شده است.

این کارشناس بازار طلا در پایان گفت و گو با سنا اظهار داشت: همه آحاد مردم بر اساس موقعیت اقتصادی که دارند باید در امر اداره جامعه نقش داشته باشند و ازطریق پرداخت مالیات به این امر مهم کمک کنند.

*خبرنگار: دنیا زنوزی

local_offerبرچسب‌ها:
قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/25

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/2...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و ثبات افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 760 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/29

موج تقاضا در بازار طلا/ مشتریان با سرمایه کم وارد بازار طلا شدند

موج تقاضا در بازار طلا/ مشتریان با سرمایه کم وارد بازار طلا شدند

دلار گران و تقاضا برای خرید طلا زیاد شد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا تهران با اعلام این خبر گفت: در دو هفته گذشته بازار طلا راکد بود اما به تازگی شاهد ورود موج تقاضا مشتریان با سرمایه کم برای خرید طلا...

TejaratNews.com/
بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/18

بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1...

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی و افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 751 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

جزيیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/2/1

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/15

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 661 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/28

بازار طلا ازشنبه به مدت 2هفته تعطیل است

بازار طلا ازشنبه به مدت 2هفته تعطیل است

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: این بازار و تمام اعضای صنفی این اتحادیه همزمان با مشاغل گروه‌های 2 به مدت دو هفته از روز شنبه (21 فروردین‌ماه) تعطیل خواهند بود.

Bartarinha.ir/
قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/2/21

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/2/...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به 9 میلیون و 973 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
امروز در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/23

امروز در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف کاهش بهای طلای جهانی و نوسان نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 501 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

جزيیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/24

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/22

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و نوسان نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 414 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/25

بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف افت بهای طلای جهانی و با پیروی از رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 579 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
عقب‌نشینی سرمایه‌گذاران از بازار طلا / بازار طلا راکد شد

عقب‌نشینی سرمایه‌گذاران از بازار طلا / بازار طلا راکد شد

طلای 18 عیار با دو هزار تومان افزایش به یک میلیون و 60 هزار تومان رسید. دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: بازار راکد است و سرمایه‌گذاران از خرید طلا عقب‌نشینی کردند اما پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا فردا رو...

TejaratNews.com/

در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/16

استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد اگر جنگ اقتصادی نبود دلار امروز 5 تومان بود برگزاری 90 درصد مجامع شرکت‌ها به صورت الکترونیکی آن 15نفر و تمام کیسه‌های سیمان به نظر من اقدامات مهمی در شستا صورت گرفته است سلاطین سیمان کشور رونمایی شدند افزایش سرمایه "آپ" از دستور کار خارج شد جزيیات طراحی کیا اسپورتیج جدید مشخص شد قیمت سکه و دلار در بازار امروز قیمت دلار امروز 3 مرداد 1400 چقدر شد؟ قیمت بیت کوین بیش از 34 هزار دلار شد | قیمت ارزهای دیجیتال امروز 3 مردادماه بررسی عملکرد یک صنعت بورسی / چرا بازدهی قطعه‌سازان مثبت نمی‌شود؟ افزایش 26 درصدی درآمد "پخش" در تیرماه سود 650 ریالی سهامداران از مجمع "فایرا" تقسیم سود 500 تومانی در مجمع "کپارس" قیمت اجاره و خرید مسکن در مناطق شرق تهران قیمت اجاره و فروش مسکن در اهواز خودرو زیر 400میلیون در بازار چی بخریم؟ هشدار کلاهبرداری به اسم ایران خودرو مجمع "وملل" برگزار نشد پیشتازی سهام شرکت های کوچک در نخستین ماه تابستان باز پس‌گیری قله 2500 دلار برای آلومینیوم قیمت پایه وکیوم باتوم در نیمه اول مرداد اعلام شد قیمت پایه فرآورده‌های نفتی ویژه داخلی در نیمه اول مردادماه سال جاری نرخ گذاری دستوری، بالاترین ریسک تهدیدکننده معاملات بازار است مهم‌ترین سیگنال‌های کدال امروز 3 مرداد / سود نقدی 45 تومانی بورس به سهامدارانش ارز دولتی 33 قلم دارو حذف شد "فتوسا" تصمیمات مجمع را به ثبت رساند تصمیمات مجمع عمومی "قاسم" ثبت شد "سفار" تصمیمات مجمع عمومی عادی را ثبت کرد تحلیل تکنیکال و بنیادی وبصادر | روند صعودی متوقف شد؟ صورت سود و زیان میاندوره ای "کاذر" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "ساوه" ثبت تصمیمات مجمع "زنگان" "دحاوی" هم صورت مالی میاندوره‌ای منتشر کرد "قرن" صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد خودرو برقی ایرانی در راه است / اعلام خودروهای جدید ایران‌خودرو و سایپا قطعی برق یا مافیا؟ مقصر گرانی سیمان کیست؟ رونمایی کمپانی «کیا» از مدل پیشرفته اسپورتیج مرغ 100هزار تومانی؛ از شایعه تا واقعیت ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد قیمت امروز خودرو سوم مرداد / خودروهای داخلی چقدر گران شدند؟ پیش‌بینی قیمت طلا امروز 3 مرداد + آخرین قیمت طلا و سکه روزهای خوب ارزهای دیجیتالی در راهند؟ سهم خوزستان از اقتصاد ایران پیش‌بینی قیمت دلار امروز 3 مرداد + آخرین قیمت

در حال بارگیری...