پیگیری پروژه شلمچه به بصره و سفرهای اربعین در گفت‌وگوی وزرای ایران و عراق

پیگیری پروژه شلمچه به بصره و سفرهای اربعین در گفت‌وگوی وزرای ایران و عراق

وزیر راه و شهرسازی ایران امروز در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر حمل‌ونقل عراق ضمن بررسی آخرین روند پروژه ریلی شلمچه به بصره، درباره موضوعات سفرهای اربعین زوار ایرانی و برگزاری اجلاس وزرای حمل‌ونقل در بغداد گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایسنا، مهرداد بذرپاش در تماس تلفنی با رزاق محیبس السعداوی - وزیر حمل و نقل جمهوری عراق، پروژه راه‌آهن شلمچه به بصره و اقدامات دولت عراق در تملک اراضی مسیر این خط ریلی را مورد بررسی قرار دادند.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان در این گفت‌وگوی تلفنی  بر مسيولیت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی در پیگیری ساخت خط ریلی شلمچه به بصره و مسيولیت مدیرعامل راه آهن در پیگیری روزانه و مستمر و ارايه گزارش اقدامات صورت گرفته اشاره کرد.

در نشست فروردین ماه وزرای دو کشور در تهران، دو کشور ایران و عراق برای  ساخت خط آهن شلمچه-بصره توافق کردند که بر اساس آن احداث زیرسازی و روسازی و ابنیه مورد نیاز مسیر توسط راه‌آهن جمهوری عراق انجام خواهد شد.

پیگیری موضوع سفر زوار ایرانی در اربعین به عتبات عالیات و برگزاری اجلاس وزرای حمل ونقل در بغداد در هفته آتی، از موضوعات دیگر مورد بحث بود. هفته آینده کنفرانسی با حضور وزرای حمل و نقل کشورهای همجوار و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در بغداد برگزار خواهد شد. این کنفرانس در چارچوب تلاش‌های دولت عراق برای تقویت همکاری‌های اقتصادی صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد