شایعات واریز یارانه کالا برگ / دولت همه را تکذیب ...

شایعات واریز یارانه کالا برگ / دولت همه را تکذیب ...

داود منظور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی اعلام کرده است که هرگونه اطلاع رسانی مربوط به کالابرگ الکترونیک توسط وزارت...

داود منظور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی اعلام کرده است که هرگونه اطلاع رسانی مربوط به کالا برگ الکترونیک توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود. او بیان کرده است که تمام اخباری که به نقل از خود در فضای مجازی منتشر می‌شود، فاقد اعتبار و اصالت است.

پیشتر مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جزيیات سبد 11 قلمی غذایی را برای حمایت از خانوارهای مشمول در طرح کالا برگ الکترونیک توضیح داد. این سبد غذایی شامل 11 مورد مهم است که به خانوارهایی که در شرایط اقتصادی دچار مشکل هستند، ارايه می‌شود.

سیدرضا یحیوی با اشاره به اجرای طرح فجرانه که از 17 بهمن‌ماه اعتبار آن تخصیص و از 18 بهمن‌ماه اجرایی شده و به مدت سه ماه ادامه دارد، درخصوص جزيیات سبد غذایی برای حمایت از خانوارهای مشمول این طرح  گفت: براساس جدول تهیه شده، ماهانه برای هر نفر 3 لیتر شیر، یک بسته 400 گرمی پنیر uf، یک دبه 2.5 کیلویی ماست کم‌چرب، یک کیلو تخم مرغ، یک کیلو گوشت مرغ، یک بسته 810 گرمی روغن مایع، یک بسته 700 گرمی ماکارونی، 2 کیلو برنج، نیم کیلو قند و شکر، یک کیلو و 200 گرم حبوبات و نیم کیلو گوشت منجمد گوساله در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه در مرحله جدید این طرح «شرط 200 هزار تومان خرید از یارانه» حذف شده و اعتبار تشویقی نیز از 120 هزار تومان به 220 هزار تومان افزایش یافته است، سبد 11 قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتيین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات با قیمت‌های مبنای سال 1401 انتخاب شده و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (1402) از محل یارانه جدید دولت تامین خواهد شد.

مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: به عبارتی قیمت روز سبد مشتمل بر 11 قلم که حجم، وزن و کالای مشخصی دارد، 743 هزار و 750 تومان بوده که خانوارهای دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته باید قیمت سال 1401 آن را به مبلغ 523 هزار و 300 تومان خریداری می‌کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز (به مبلغ 220 هزار و 450 تومان) از محل اعتبار جدید دولت تامین خواهد شد.

یحیوی تصریح کرد: از همین رو می‌توان گفت با اجرای طرح فجرانه، فردی با دهک درآمدی یک تا 3 به جای دریافت 400 هزارتومان یارانه، 620 هزارتومان و فردی با دهک درآمدی چهار تا هفت، به جای دریافت 300 هزارتومان، 520 هزارتومان یارانه دریافت خواهند کرد.

مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد که هر کدام از اقلام تعریف شده در سبد غذایی اعتبار تشویقی مشخصی دارند که در صورت خرید تنها اعتبار تشویقی آن قلم به فرد تعلق می‌گیرد.

هفته گذشته وزیر کار اعلام کرد: طرح جدید کالابرگ به‌مدت سه‌ماه برای تثبیت قیمت‌ها آغاز شده و تفاوت این با طرح سابق این است که یارانه تشویقی به 220 هزار تومان افزایش داشت.

سید صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیيت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: طرح جدید کالابرگ به‌مدت سه‌ماه برای تثبیت قیمت‌ها آغاز شده و تفاوت این با طرح سابق این است که یارانه تشویقی به 220 هزار تومان افزایش داشته و 11 قلم کالا کدگذاری شده و به میزان وزن خرید، یارانه تشویقی داده می‌شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد